четвер, 21 листопада 2024 г.
Земельний вирок для одноосібників від законопроєкту №5600

Земельний вирок для одноосібників від законопроєкту №5600

Роман Головін

Голова Всеукраїнського об`єднання власників землі

Влада поставила за мету знищити одноосібників, знищити самостійне господарювання, як головний опір орендарям та так званому ринку землі. Але навіть з цієї ситуації можна вийти переможцем.

Зовсім скоро за скороченою процедурою буде прийнято законопроект №5600, який несе різносторонні законодавчі зміни, певні з яких не піддаються логіці. Після прийняття цього законопроекту земельні відносини стануть іншими.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Зокрема, буде завдано жорстокого удару по власникам землі, які не оформили офіційно свої відносини з користувачами (орендарями землі), або ці відносини оформлені з особами, які не перебувають на 4 групі єдиного податку, або взагалі займаються не публічною виробничою діяльність (тіньовою діяльністю на землі).

Такі власник землі повинні будуть в якості мінімального податкового зобов’язання сплачувати 5% від нормативно грошової оцінки, що приблизно складає 1500-1650 гривень за 1 гектар землі на рік.

За задумкою тих, хто придумав законопроект №5600, цим законопроектом будуть створені умови, при яких буде знищене чи придушене одноосібне непублічне господарювання на землі через фіскальний (податковий) тиск.

Працюючи непублічно, одноосібник продає врожай набагато дешевше. А, додавши до цього мінімальне податкове зобов’язання та земельний податок, відповідно до законопроекту №5600 в межах 2000-2500 гривень, власнику землі доведеться сильно замислитися щодо подальшого одноосібного господарювання й над тим чи не віддати землю в оренду латифундистам.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Ще більш складна ситуація для тих, хто обробляє не свою землю (не публічна оренда) – він ще ж має платити і тіньову орендну плату. Тіньовий орендар буде змушений відмовитись від оренди, адже реалізувати конкурентне господарювання з точки зору бухгалтерського та податкового адміністрування малому тіньовому орендареві не під силу з причин високої витратності процесів адміністрування.

Пропозиції податкового органу реєструватися суб’єктами підприємницької діяльності (ФОПами, сімейними фермерськими господарствами) ні до чого не призведуть – неконкурентні в порівнянні з великими орендарями податки у підприємців, відсутність звільнення від мінімального податкового зобов’язання та земельного податку будуть формувати таке ж неефективне (збиткове) господарювання.

Такий закон (№5600) вигідний великим орендарям, які хочуть всіх одноосібників та власників землі, які не віддали землю в публічне користування, загнати в оренду до латифундистів різного рівня.

Помилкою зі сторони влади є те, що вона хоче фіскалізувати непублічні (тіньові) земельні відносини, обкласти їх податками, бо тут необхідно було б робити опублічення (детінізацію) на основі підтримки самостійного господарювання.

Не факт, що 5% податком від нормативно-грошової оцінки можна буде всіх одноосібників зробити збитковими чи створити умови, що одноосібництво перестане бути вигідним. Але і не факт, що влада зупиниться на 5%. Далі може бути 7%, 10% та й податковий орган легко може впливати на ситуацію через податкове повідомлення-рішення придумуючи на своє бачення розміри податків. “Маразм” влади-лобістів від великих орендарів може тільки прогресувати й очікувати повернення ситуації не варто.

Податки платити необхідно й до того ж керівництво будь-якої громади зараз змушене шукати джерела доходів до бюджету й тому буде змушене перетворюватися на поліцаїв для одноосібників-тіньовиків й діяти пліч-о-пліч з податковим органом підіграючи агрохолдингам.

Читайте про №5600: “Антиолигархический закон Кабмина”: налог на продажи с огорода, подорожание нового жилья, гидроэлектроэнергии, пива и сигарет

Наче все складається проти одноосібників: ціни на врожай, податковий орган, керівництво ОТГ – всі діють проти одноосібників.

Але одноосібники втрачали раніше і втрачають зараз, коли законопроект №5600 ще не прийнятий. Одноосібники чи ті, хто користується землею через тіньову оренду, продавали й продають врожай на 30-40% дешевше, що зумовлювало втрати з 1 гектару в розмірі 5000-10000 гривень й мінімальне податкове зобов’язання чи податкове рішення – це лише додатковий привід замислитися над тим, як реорганізуватися та вийти зі збитків й при цьому стати легальними.

Рішення такої проблеми для одноосібників полягає в їх долученні до Товариства Власників Землі – в певному формальному об’єднанні.

За своєю організаційною метою Всеукраїнське Товариство Власників Землі – це організоване власниками землі підприємство сервісного обслуговування-кооперації для збільшення цін на врожай, зменшення податків, спільного бухгалтерського й податкового адміністрування та максимізації прибутку, який може бути збільшений в Товаристві в 2-2,5 рази.

Орендарі та латифундисти помиляються. У одноосібників є дієва можливість легалізуватися, почати отримувати в 2-2,5 рази більше прибутку від землі, а головне – протидіяти спробам знищити самостійне господарювання.

Одноосібникам необхідно не затягувати й визначатися, що уникнути збитків та тиску від податкових органів та керівництва громад.

А керівникам громад та податковим органам необхідно підтримати ідею Товариства Власників Землі – так і конфліктів з одноосібниками можна уникнути та збільшити в рази доходи в бюджет.

Читайте: Чому немає і не буде земельної реформи: президенту підсунули фуфло, а не реформу!

Роман Головін, експерт з державного управління

КиевVласть

Теги: новости киева, новости киевской области, новости украины, всеукраїнське товариство власників землі, законопроект №5600, роман головін

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.