среда, 28 июля 2021 г.
Земельний підряд замість оренди землі: прогресивно і прибутково

Земельний підряд замість оренди землі: прогресивно і прибутково

Роман Головін

Розробник і втілювач Народної земельної реформи

Десятки й сотні тисяч гектарів землі вивільняються з під орендарів і потребують обробітку через систему підрядних відносин з власниками землі – це прогресивні земельні відносини і це майбутнє аграрного розвитку в Україні.

ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ВЛАСНИКІВ ЗЕМЛІ шукає відповідальних земельних підрядників для здійснення прогресивних земельних відносин.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

У земельних відносинах, а разом з ними і в сільському господарстві в цілому, вже закладена революційна ситуація: одні не хочуть, як зараз, а інші не можуть, як треба.

Власники землі хочуть більше отримувати прибутку від землі, хочуть вільно розпоряджатися землею, хочуть мати право розривати договори оренди й мати можливість самостійно господарювати на землі. Українці – власники землі – хочуть відновлення й розвитку сіл і селищ, високооплачуваної роботи й достатку. Українці – власники землі – знають, що так може бути і що так повинно бути.

Орендарі не хочуть та й не можуть забезпечити права і можливості власникам землі. Орендарі імпотентні відносно будь-якого розвитку, окрім власного збагачення. Така імпотентність не потрібна ні українцям – власникам землі, ні українському суспільству, ні Державі Україна. Оренда і орендар вже є тим відчутним непотребом в сільському господарстві, його відновленні та розвитку.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Бажання одноосібного господарювання є в пріоритеті, бо формує можливості отримувати більший прибуток від землі. Тому власники землі не хочуть оренди – вони хочуть самостійно господарювати на власній землі. Таке бажання у більшості власників землі обмежується фізичними можливостями – відсутністю техніки, грошей, організаційних можливостей чи можливостей за віком чи станом здоров'я.

Формування умов і можливостей самостійного господарювання незалежно від фізичного стану власника землі спричинить суттєве зростання власників землі, які б хотіли вийти з орендних відносин для самостійного господарювання.

Виходити з орендних відносин хочуть як цілими селами, так і одноосібно – це тисячі гектарів землі. Темп виходу з орендних відносин буде залежати від поінформованості власників землі про перспективи самостійного господарювання та наявність коштів на саме самостійне господарювання, як правило, одноосібне самостійне господарювання.

Темп виходу з орендних відносин потребує прискорення. І таке прискорення можливе при заміні орендаря на підрядника. У цьому випадку власники землі господарюють самостійно, наймаючи підрядну організацію (Аграрний Підрядник), розрахунок з якою буде після продажу врожаю.

Дуже важливо зауважити, що ефективна реалізація підходу взаємодії “Власник землі” – “Аграрний Підрядник” можлива тільки за умови об'єднання власників землі в Товаристві власників землі. Товариство – це і зниження витрат, і юридична особа, яка має адекватне оподаткування, і необхідні обсяги робіт – все це створює умови для максималізації прибутку для власника землі.

Реалізація такого підходу взаємодії “Власник землі” – “Аграрний Підрядник” надасть широкого розвитку переходу до самостійного самоврядування. Тисячі власників землі, які обмежені в ресурсах (не мають коштів на самостійний обробіток землі), отримають можливість реалізовувати своє бажання самостійного господарювання незалежно не тільки від наявності коштів, а й незалежно від віку й фізичних можливостей власників землі.

Зазначене вище самостійне господарювання є організованим самостійним господарюванням. Під організованим самостійним господарюванням слід розуміти суспільні виробничі утворення, в яких об’єднавчим принципом є земля. Формування такого утворення може бути реалізоване через господарське товариство за участю власників землі – через Товариство власників землі. Товариство власників землі має прозору, легальну структуру – це підприємство нової прогресивної формації.

При реалізації підходу взаємодії “Товариство власників землі” – “Аграрний Підрядник” паразитарний ланцюг у вигляді орендаря зникає. Саме зникнення з системи земельних відносин орендаря робить можливим збільшення прибутку у власника землі.

Таке самостійне господарювання в системі “Товариство власників землі” – “Аграрний Підрядник” дає можливість отримувати власнику землі в 2-4 рази більший дохід від землі. Це вагома перевага над регресивною орендою землі.

Зараз все більше випадків, коли орендарі віддають землю в суборенду чи самі наймають підрядника на комплекс робіт з рослинництва (обробітку землі) – і при цьому залишають можливість заробляти на землі власників землі, як звичайні паразити.

Паразитаризм орендарів повинен бути замінений на прогресивний підряд з високим рівнем організації робіт. Необхідно зазначити, що така форма взаємодії принципово відповідає найефективнішим формам організації рослинництва в розвинених країнах світу.

В Україні необхідно формувати нову форму земельних відносин, де підрядник на повний комплекс робіт з рослинництва повинен відігравати активну прогресивну роль і забезпечити здійснення самостійного господарювання власниками землі. Наслідком реалізації такої прогресивної форми земельних відносин стане створення нових робочих місць самими ж власниками землі, відновлення тваринництва й переробки на селі, припинення занепаду сіл і їх відновлення в економіко-соціальному напрямі.

Отже, відповідальний Підрядник – не менш ключова фігура, як і власник землі, у здійсненні прогресивних земельних відносин.

Відповідальний Підрядник – це особа, яка спроможна і має бажання забезпечити проведення всього комплексу аграрно-польових робіт для Товариства власників землі з гарантією якості робіт, товарів та послуг.

Вимоги до потенційних підрядників прості:

  • бажання працювати “на землі”;
  • наявність матеріальної бази;
  • легальні джерела фінансування;
  • колектив, сформований з досвідчених і вмотивованих спеціалістів;
  • відсутність “жлобства” по відношенню до селян.
  • відсутність землі в оренді у потенційного підрядника вітається.
  • готовність до переїздів і невеликих та великих площ.

Стати Підрядником – це не тільки взяти участь у здійснені прогресивних земельних відносин та надати власникам землі можливість самостійно користуватися власною землею та отримувати в 2-4 рази більше прибутку від власної землі – для потенційного Підрядника це можливість реалізувати прибутково своє сучасне бачення організації діяльності в землеробстві та переробці в співпраці з власниками землі без орендарів-посередників, які гальмують розвиток сільського господарства.

Отже, всі, хто за непродажність землі й країни, підтягуйтеся.

Пропоную власникам землі долучатися до ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ОБ’ЄДНАННЯ ВЛАСНИКІВ ЗЕМЛІ у Фейсбук (тисніть) і бути в курсі подій.

А потенційні Аграрні Підрядники з запитаннями й пропозиціями можуть звертатися за номером 0972257375 чи за електронною адресою [email protected].

Читайте: Суспільне фінансування Всеукраїнського об’єднання власників землі

Роман Головін, розробник і втілювач Народної земельної реформи

КиевVласть

Теги: народная земельная реформа, земельная реформа, роман головин, товарищество владельцев земли, всеукраинское объединение владельцев земли, аграрные подрядчики

среда, 28 июля 2021 г.
14:27
Завдяки децентралізації в Україні цьогріч реалізують близько 1000 інфраструктурних проєктів - Кирило Тимошенко
14:01
Клуб экспертов презентовал первый видеообзор по макроэкономике Украины
13:45
Из-за жары снова ограничен въезд грузовиков в Киев
13:26
С начала года в Киеве стерилизовали и привили от бешенства более 5 тысяч бездомных животных
13:03
В Минобразования предлагают не оценивать успехи учеников 1-4 классов в баллах
12:47
Чернобыльскую зону закрыли на въезд из-за сообщения о минировании
12:26
В столице четверть потребителей не платят за отопление и горячую воду
12:01
Патрульные, остановившие в Киеве автомобиль “слуги народа”, получили выговоры
11:45
COVID-19 діагностували в 17 жителів Київщини
11:23
Зеленский назначил нового главнокомандующего ВСУ
11:03
В ГФС заявили о разоблачении чиновников “Укрзализныци” на хищении 33 млн гривен госсредств
10:45
В столичной Александровской больнице скончался пациент со штаммом “Дельта”
10:23
Киевлян приглашают провериться на гепатит С в рамках Всемирного дня борьбы с вирусными гепатитами
10:04
Курс валют в Киеве: 28 июля 2021 года
09:45
Гибель уток и рыбы в Голосеевском парке могла вызвать повышенная концентрация ртути
09:23
В Украине за сутки вакцинировали против COVID-19 почти 150 тысяч человек
Календарь событий
Бортничи или Гнедин: Киевсовет пытается отвоевать в судах 2,7 га “потерянной” земли
28 июля 2021 г. 09:00
Бортничи или Гнедин: Киевсовет пытается отвоевать в судах 2,7 га “потерянной” земли
Киевсовет пытается в судебном порядке доказать право столичной общины на два участка площадью порядка 2,7 га на границе Бортничей (Дарницкий район Киева) и села Гнедин Бориспольского района. Городские власти считают, что в начале 2019 года эта земля путем манипуляций оказалась в “частных руках” и была “перенесена” в указанное выше село. Судебные разбирательства пока складываются для горсовета не лучшим образом. Один из владельцев земли, к примеру, смог убедить служителей Фемиды в том, что на самом деле вопрос земли в Бортничах не урегулирован, в связи с чем достаточно сложно разобраться, какие участки принадлежат столице, а какие входят в Бориспольщину. Похоже, столице придется еще не единожды сталкиваться с подобными историями, ведь профильный замглавы Киевской горгосадминистрации (КГГА) Петр Оленич (на фото) фактически провалил работу по утверждению границ Киева.
В ожидании дождей. Рейтинг активности депутатов Киевсовета (19-25 июля 2021 года)
27 июля 2021 г. 19:30
В ожидании дождей. Рейтинг активности депутатов Киевсовета (19-25 июля 2021 года)
КК “Киевавтодор” в 2021 году за бюджетные средства реконструировала дождевую канализацию на “Новой Дарнице”, однако во время недавнего ливня улицы и дома снова подтопило. Протокольное поручение Виталия Кличко об охране здания бывшего детсада на столичной Дарнице было проигнорировано. Местные жители пытаются не допустить обустройства автостоянок вблизи озера Синятин, хотят там парк. Аудиторы КГГА выявили миллионные потери при проведении термомодернизации одного из детсадов в Подольском районе, но заказчик работ – КП “Киевстройреконструкция" – не спешит отчитываться о возмещении ущерба. Жители столичной Соломенки возмущены крайней переполненностью местной гимназии. Об этом и многом другом — в очередном обзоре запросов и обращений депутатов Киевсовета от КиевVласть.