понедельник, 10 мая 2021 г.
Земельний підряд замість оренди землі: прогресивно і прибутково

Земельний підряд замість оренди землі: прогресивно і прибутково

Роман Головін

Розробник і втілювач Народної земельної реформи

Десятки й сотні тисяч гектарів землі вивільняються з під орендарів і потребують обробітку через систему підрядних відносин з власниками землі – це прогресивні земельні відносини і це майбутнє аграрного розвитку в Україні.

ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ВЛАСНИКІВ ЗЕМЛІ шукає відповідальних земельних підрядників для здійснення прогресивних земельних відносин.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

У земельних відносинах, а разом з ними і в сільському господарстві в цілому, вже закладена революційна ситуація: одні не хочуть, як зараз, а інші не можуть, як треба.

Власники землі хочуть більше отримувати прибутку від землі, хочуть вільно розпоряджатися землею, хочуть мати право розривати договори оренди й мати можливість самостійно господарювати на землі. Українці – власники землі – хочуть відновлення й розвитку сіл і селищ, високооплачуваної роботи й достатку. Українці – власники землі – знають, що так може бути і що так повинно бути.

Орендарі не хочуть та й не можуть забезпечити права і можливості власникам землі. Орендарі імпотентні відносно будь-якого розвитку, окрім власного збагачення. Така імпотентність не потрібна ні українцям – власникам землі, ні українському суспільству, ні Державі Україна. Оренда і орендар вже є тим відчутним непотребом в сільському господарстві, його відновленні та розвитку.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Бажання одноосібного господарювання є в пріоритеті, бо формує можливості отримувати більший прибуток від землі. Тому власники землі не хочуть оренди – вони хочуть самостійно господарювати на власній землі. Таке бажання у більшості власників землі обмежується фізичними можливостями – відсутністю техніки, грошей, організаційних можливостей чи можливостей за віком чи станом здоров'я.

Формування умов і можливостей самостійного господарювання незалежно від фізичного стану власника землі спричинить суттєве зростання власників землі, які б хотіли вийти з орендних відносин для самостійного господарювання.

Виходити з орендних відносин хочуть як цілими селами, так і одноосібно – це тисячі гектарів землі. Темп виходу з орендних відносин буде залежати від поінформованості власників землі про перспективи самостійного господарювання та наявність коштів на саме самостійне господарювання, як правило, одноосібне самостійне господарювання.

Темп виходу з орендних відносин потребує прискорення. І таке прискорення можливе при заміні орендаря на підрядника. У цьому випадку власники землі господарюють самостійно, наймаючи підрядну організацію (Аграрний Підрядник), розрахунок з якою буде після продажу врожаю.

Дуже важливо зауважити, що ефективна реалізація підходу взаємодії “Власник землі” – “Аграрний Підрядник” можлива тільки за умови об'єднання власників землі в Товаристві власників землі. Товариство – це і зниження витрат, і юридична особа, яка має адекватне оподаткування, і необхідні обсяги робіт – все це створює умови для максималізації прибутку для власника землі.

Реалізація такого підходу взаємодії “Власник землі” – “Аграрний Підрядник” надасть широкого розвитку переходу до самостійного самоврядування. Тисячі власників землі, які обмежені в ресурсах (не мають коштів на самостійний обробіток землі), отримають можливість реалізовувати своє бажання самостійного господарювання незалежно не тільки від наявності коштів, а й незалежно від віку й фізичних можливостей власників землі.

Зазначене вище самостійне господарювання є організованим самостійним господарюванням. Під організованим самостійним господарюванням слід розуміти суспільні виробничі утворення, в яких об’єднавчим принципом є земля. Формування такого утворення може бути реалізоване через господарське товариство за участю власників землі – через Товариство власників землі. Товариство власників землі має прозору, легальну структуру – це підприємство нової прогресивної формації.

При реалізації підходу взаємодії “Товариство власників землі” – “Аграрний Підрядник” паразитарний ланцюг у вигляді орендаря зникає. Саме зникнення з системи земельних відносин орендаря робить можливим збільшення прибутку у власника землі.

Таке самостійне господарювання в системі “Товариство власників землі” – “Аграрний Підрядник” дає можливість отримувати власнику землі в 2-4 рази більший дохід від землі. Це вагома перевага над регресивною орендою землі.

Зараз все більше випадків, коли орендарі віддають землю в суборенду чи самі наймають підрядника на комплекс робіт з рослинництва (обробітку землі) – і при цьому залишають можливість заробляти на землі власників землі, як звичайні паразити.

Паразитаризм орендарів повинен бути замінений на прогресивний підряд з високим рівнем організації робіт. Необхідно зазначити, що така форма взаємодії принципово відповідає найефективнішим формам організації рослинництва в розвинених країнах світу.

В Україні необхідно формувати нову форму земельних відносин, де підрядник на повний комплекс робіт з рослинництва повинен відігравати активну прогресивну роль і забезпечити здійснення самостійного господарювання власниками землі. Наслідком реалізації такої прогресивної форми земельних відносин стане створення нових робочих місць самими ж власниками землі, відновлення тваринництва й переробки на селі, припинення занепаду сіл і їх відновлення в економіко-соціальному напрямі.

Отже, відповідальний Підрядник – не менш ключова фігура, як і власник землі, у здійсненні прогресивних земельних відносин.

Відповідальний Підрядник – це особа, яка спроможна і має бажання забезпечити проведення всього комплексу аграрно-польових робіт для Товариства власників землі з гарантією якості робіт, товарів та послуг.

Вимоги до потенційних підрядників прості:

  • бажання працювати “на землі”;
  • наявність матеріальної бази;
  • легальні джерела фінансування;
  • колектив, сформований з досвідчених і вмотивованих спеціалістів;
  • відсутність “жлобства” по відношенню до селян.
  • відсутність землі в оренді у потенційного підрядника вітається.
  • готовність до переїздів і невеликих та великих площ.

Стати Підрядником – це не тільки взяти участь у здійснені прогресивних земельних відносин та надати власникам землі можливість самостійно користуватися власною землею та отримувати в 2-4 рази більше прибутку від власної землі – для потенційного Підрядника це можливість реалізувати прибутково своє сучасне бачення організації діяльності в землеробстві та переробці в співпраці з власниками землі без орендарів-посередників, які гальмують розвиток сільського господарства.

Отже, всі, хто за непродажність землі й країни, підтягуйтеся.

Пропоную власникам землі долучатися до ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ОБ’ЄДНАННЯ ВЛАСНИКІВ ЗЕМЛІ у Фейсбук (тисніть) і бути в курсі подій.

А потенційні Аграрні Підрядники з запитаннями й пропозиціями можуть звертатися за номером 0972257375 чи за електронною адресою [email protected].

Читайте: Суспільне фінансування Всеукраїнського об’єднання власників землі

Роман Головін, розробник і втілювач Народної земельної реформи

КиевVласть

Теги: земельная реформа, народная земельная реформа, роман головин, товарищество владельцев земли, всеукраинское объединение владельцев земли, аграрные подрядчики

воскресенье, 9 мая 2021 г.
11:17
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
18:03
В КГГА хотят создать специальный список для выдачи спецпропусков для проезда в транспорте в случае введения локдауна
17:08
Полиция составила протокол на 16-летнего киевлянина за нацистское приветствие во время акции у парка Вечной Славы
16:06
Мэр Киева Виталий Кличко почтил память павших во время Второй мировой войны и поздравил ветеранов с Днем Победы (фото)
15:05
Более 250 новых случаев COVID-19 зафиксировано за сутки в Киеве
14:04
В Киеве полиция проверяет анонимное сообщение о минировании Центрального железнодорожного вокзала (видео)
13:02
Владимир Зеленский возложил цветы к Вечному огню в память погибших во Второй мировой войне (фото, видео)
12:02
Департамент строительства и архитектуры КГГА просят проверить информацию о строительстве на территории парка “Нивки”
11:03
За останню добу на коронавірус захворіло 210 жителів Київщини
10:01
ТРЦ Gulliver открывает собственную селфи-студию
09:47
Глава правления “Киевоблгаза” Дмитрий Дронов поздравил с Днем Победы
09:03
За минувшие сутки в Украине зафиксировано почти 5,4 тысячи новых случаев COVID-19
07:15
Планові відключення електроенергії в Київській області 9 травня 2021 року (повний список населених пунктів)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 9 мая 2021 года
суббота, 8 мая 2021 г.
18:01
В воскресенье, 9 мая, ярмарки пройдут в шести районах Киева (адреса)
17:03
Правоохранители “накрыли” сеть борделей в центре столицы
Календарь событий