вівторок, 5 листопада 2024 г.
Законопроєкт №5655 - це масована атака на українські міста

Законопроєкт №5655 - це масована атака на українські міста

Анна Кирій

Заступник голови Архітектурної Палати НСАУ, співзасновник Української фабрики думки

Ракетами цієї атаки є віцепрем’єр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, його заступник Мустафа Найєм і віцепрем'єр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Ці троє активно псують власні репутації, просуваючи великий схематоз законопроєкту №5655 разом з головою партії “Слуга народу” та керівником профільного парламентського комітету Оленою Шуляк, секретарем цього комітету та віцепрезидентом Конфедерації будівельників України Дмитром Ісаєнком і ексзаступницею міністра розвитку громад та територій Наталією Козловською.

В якості “шахедів” в цій атаці виступають нардепи від “ОПЗЖ” (яких керівництво “Слуги народу” та Верховної Ради вперто не хоче позбавляти мандатів, – KВ). А громадянське суспільство працює як ППО, з усіх можливих сил захищаючи наші міста.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Давайте подивимося на законопроєкт №5655, як на проект. Всі архітектори та менеджери знають, що для успішного проєкту важливі правильно поставлені задачі і усвідомлення проблем, які він розв’язує. Я впевнена, що це розуміють навіть автори містовбивчої реформи. Бо це проста логіка.

Логіку просуванців містогвалтівного законопроєкту можна зрозуміти. Законопроєкт №5655 надає Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури на чолі з Олександром Кубраковим шалені та невластиві повноваження. Міністерство Фактично воно буде контролювати весь ринок будівництва, розподіляти кошти, накладати штрафи. Крім того, це Міністерство володіє електронною системою в сфері будівництва, отже зможе “розрулити” всі питання, як заманеться.

Але аргументи віцепрем’єрів, голови правлячої партії та їхніх прибічників із “ОПЗЖ” на користь т. зв. “містобудівної реформи” ніякою логікою пояснити не можна. Бо в красивому лендінгу віцепремєрів та їхніх заступників визначені наступні проблеми будівельної галузі:

1. Зловживання владою.

2. Загальна корупція.

3. Уникнення покарання.

Ці об’єктивні проблеми політики та чиновники хочуть владнати не судовою, не правоохоронною реформою, а саме містобудівною! Це ілюструє кричущу некомпетентність людей, які взялися реформувати галузь містобудування, іх абсолютну відірваність від реальності, нерозуміння контексту війни та запиту суспільства.

Бо кожен фахівець знає: якщо задача поставлена неправильно, то й рішення будуть хибними.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Якби реальні проблеми галузі мали обговорення на етапі проектування реформи, якби принаймні запитали фахівців, ми би пояснили, що в сфері містобудування головні проблеми такі:

  • перекіс існуючого законодавства з 2011 року в бік інтересів забудовника;

  • розбалансування системи через відсутність запобіжників від неякісної забудови;

  • незалученість громад до прийняття рішень про те, як виглядатимуть їхні міста.

Ось які проблеми повинна розв’язати містобудівна реформа. Ось де запит суспільства.

Але “реформатори” не розв’язують ці проблеми. Вони їх лише поглиблюють через законопроєкт №5655.

І це призведе до великої біди:

  • до збройних конфліктів на будівельних майданчиках;

  • до розколу державної і місцевої влади під час війни;

  • до налаштування проти забудовників та їхніх лобістів активної частини громадянського суспільства;

  • до того, що фахівці просто підуть з професії;

  • до несправедливого збагачення великих забудовних компаній;

  • до монополізації ринку;

  • до ще більш хаотичної забудови;

  • до еміграції не через війну, а розчарування;

  • до тотальної зневіри в державі кращих з-поміж нас.

Це зовсім не та реформа, на яку очікувало українське суспільство. Ця реформа робиться не в той спосіб і не в той час.

І замість того, щоб зрозуміти, що рухаються не туди і виправити помилку поки не пізно, лобісти містогвалтівного законопроєкту №5655 обрали тактику називати корупціонерами та проплаченими всіх, хто виступає проти. Писати статті, ходити на ефіри і створювати картинку для Президента – типу все Ок.

Але все дуже не Ок.

Така брехня і наклепи ще більше підігрівають суспільний вибух. Бо автори “реформи” не розуміють не тільки реальних проблем галузі, а й наслідків своїх слів, які спрямовані на знецінення порядних людей.

Під час війни, коли суспільство конче потребує консолідації і довіри, вони розбивають ці поняття вщент.

Єдине, що може запобігти біді – вето Президента і перезапуск процесу для справжньої, а не фейковоі містобудівної реформи.

Примітка KВ. Крім цього, західні партнери не дадуть жодного центра на відновлення України, бо чудово розуміють, що давати гроші на схематоз та корупцію – це шлях в нікуди. Щоб там не брехала Олена Шуляк про “підтримку 5655 партнерами України”.

Читайте: 

Петиція про вето на містогвалтівний законопроект №5655 набрала 25 тисяч підписів

Рада в другому читанні прийняла містоґвалтівний законопроєкт №5655 голови партії “Слуга народу” Олени Шуляк

Забудовники та містоґвалтування: сьогодні Рада може прийняти в другому читанні скандальний законопроєкт №5655

Джерело публікації (публікується з редакторськими правками)

КиївВлада

Теги: новини україни, корупція, олена шуляк, дмитро ісаєнко, олександр кубраков, мінрегіон, михайло федоров, наталія козловська, законопроєкт 5655, мустафа найєм, голова партії слуга народу, містогвалтування, схеиматоз, опзж конфедерація будівельників україни

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.