суббота, 6 марта 2021 г.
Як “Слуги народу” завойовують Київщину

Як “Слуги народу” завойовують Київщину

Любов Гребелюк

Адвокат, керівник юридичного відділу Київської обласної організації політичної партії "За майбутнє"

Партія “Слуги народу” стрімко втрачає рейтинг. Б’ючись у конвульсіях, її представники  всіляко намагаються втриматись у владі на місцях. І це дуже добре стало видно під час роботи Київської обласної ради.

Приміром, як відбувалося обрання голови Київської обласної ради. Перша спроба голосування пройшла більш-менш пристойно: з одним бюлетенем, в якому зазначались прізвища двох кандидатів, голосування таємне... За претендента Ярослава Москаленка, представника партії “За Майбутнє” було віддано 42 голоси – це на один голос менше від необхідної кількості. Другий претендент, від “Слуги народу” Олександр Скляров отримав 38 голосів. Проведення повторного голосування, згідно з регламентом, звісно не влаштовувало слуг. Тому депутати від “Батьківщини”, “Слуги народу” та ОПЖЗ об’єдналися у провладну коаліцію та зробили, що могли у той момент: зірвали засідання, залишивши сесійну залу.

Розуміючи, що законним способом їхній кандидат не набирає необхідної кількості голосів,  вони провели своє “таємне” засідання Тимчасової президії Київської обласної ради VIII скликання, на яке не запросили колег – представників відЗа Майбутнє” та ЄС. Користуючись нагодою, вони запропонували протиправно змінити форми бюлетеня та склад лічильної комісії.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

На 27 листопада було призначено повторне обрання голови. “Голосування” було абсурдне: у бюлетені було лише одне прізвище кандидата (здогадайтеся якого). Кабінку для голосування перенесли в одне приміщення, а скринька для бюлетенів стояла на трибуні для виступу, тобто на самому видному місці під прицілом камер та партійних босів, серед яких був диригент – народний депутат Олександр Дубінський, він пильнував, аби жоден з коаліції не зробив крок вліво чи право. Годі й казати про принизливу поведінку, коли кожен депутат демонстрував своє “таємне волевиявлення” на камеру, а потім складав бюлетень до скриньки.

Ігноруючи закон “Про місцеве самоврядування в Україні”, в якому все прописано про порядок проведення першої сесії, обрання голови та заступника (заступників), скликання чергової і позачергової сесії та регламент, слуги разом з колегами з “Батьківщини” та ОПЗЖ анонсували стиль та принцип своєї подальшої роботи.

Отже, видавши депутатам бюлетені з прізвищем Олександра  Склярова, другий кандидат на посаду голови  Ярослав Москаленко фактично був позбавлений  права брати участь у голосуванні та бути обраним.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Трактування про таємне голосування слуги змінили під себе. Згідно з законом, це вид голосування, при якому учасники голосують анонімно. Важливим критерієм таємного голосування є виключення контролю за волевиявленням виборця. Таємне голосування є (правильніше сказати було) одним з основних конституційних принципів виборчої системи та гарантією вільного волевиявлення. А тут результат волевиявлення кожного депутата був відомий перед тим, як бюлетень кидався до скрині. Не кажучи вже про контроль з боку керівників фракцій, колег депутатів, сторонніх осіб та відеокамер всіх охочих.

Наразі Ярослав Москаленко подав позовну заяву до суду та в січні очікується перше засідання. Зважаючи на зухвалість провладної партії, це буде нелегка боротьба.

Зрозуміло, що у цій справі буде не просто. Оскільки на суд чиниться шалений тиск, проте порушення, які допустила Київська обласна рада при обранні голови є просто очевидними.

А поки провладна коаліція продовжує рухатися у бік порушення закону. Відповідно закону “Про місцеве самоврядування”, рішення ради приймається більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим законом. Також там визначено, що голова обласної ради може бути звільнений з посади радою шляхом таємного голосування. А питання про звільнення голови ради може бути внесено на розгляд ради на вимогу не менш як третини депутатів від загального складу ради.

І от цікаво. Провладна коаліція від ОПЖЗ, “Слуг народу” та “Батьківщини” розуміє, що протиправно обраний голова обласної ради, може втратити своє м’яке крісло. Зараз опублікований проєкт регламенту, де пропонується аби звільнення голови приймалося двома третинами голосів від загального складу ради. А така норма регламенту не відповідає закону “Про місцеве самоврядування в Україні” і у випадку прийняття може легко бути скасованою судом.

P.S. Між іншим, такий самий кейс “Слуги народу” застосували у Хмельницькій області – там провладна фракція намагається оскаржити обрання представника “За Майбутнє” Віолетти Лабазюк. Цікаво, що Хмельницький суд зупинив рішення (забезпечив рішення суду) Хмельницької облради про обрання її головою, хоча забезпечення в таких справа є навіть не поодиноким випадком, а радше прецедентом в Україні. Тим самим суд вже означив своє майбутнє рішення. 

Любов Гребелюк, адвокат, керівник юридичного відділу Київської обласної організації політичної партії "За майбутнє"

КиевVласть

Теги: новости киевщины, выборы, киевоблсовет, нарушения, ярослав москаленко, за майбутне, александр скляров, глава киевоблсовета

пятница, 5 марта 2021 г.
15:00
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
20:45
Субботние ярмарки 6 марта пройдут в восьми районах Киева (адреса)
20:24
Суд оштрафовал экс-замминистра Немилостивого и лишил на год прав за вождение в нетрезвом виде
20:05
“Киевкоммунсервис” в 2021 году собирается увеличить обороты
19:45
На выходных ярмарки изменят движение столичного общественного транспорта (схемы)
19:23
На столичном Центральном вокзале мужчина попал под поезд и остался без ног
19:15
В Ассоциации городов возмущены решением Рады урезать права местных властей на борьбу с “теневой занятостью”
19:05
За 4 марта в Киеве было выявлено 26 нарушений противоэпидемических мероприятий
19:01
В марте в Киеве стартует масштабный эко-флешмоб “Деревья вместо цветов”, - “Смарт Сити Хаб”
18:47
Даже в условиях пандемии медицинская отрасль столицы продолжает развиваться - Валентина Гинзбург
18:41
США ввели санкции против олигарха Коломойского
18:31
На фасаде киевского Дома государственных художественных коллективов им. Шевченко частично обвалилась зеркальная облицовка (фото)
18:21
Программа доступной ипотеки станет отправной точкой роста экономики в стране, - Владимир Зубик
18:04
Средняя зарплата на Киевщине за год выросла на 12%
17:41
Госипотека вряд ли станет стимулом для коммерческих банков развивать ипотечные программы, - эксперт
17:24
Виталий Кличко: в Киеве вакцинировали 450 жителей города
Календарь событий