п'ятниця, 19 квітня 2024 г.
Як осоромилась голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк (фото, відео)

Як осоромилась голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк (фото, відео)

Анна Кирій

Заступник голови Архітектурної Палати НСАУ, співзасновник Української фабрики думки

У нашого серіалу “5655” новий випуск під назвою “ФОП Кирій vs Слуга народу”. На цей раз не лише з картинками, а навіть з відео.

Вчора, 15 грудня, відбулося засідання комітету [з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування] Верховної Ради (ВР), на якому розглядали законопроєкт №5655, а точніше його першу половину – 1333 правки. Боротьба архітекторів разом з притомними людьми та поважними організаціями нашого суспільства призвела до того, що депутати врахували ВСІ наші принципові позиції. Принаймні – в першій частині. З чим нас всіх (дуже обережно поки) вітаю.

Це те, що сталося по суті. А тепер по формі. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Десь тиждень тому на одній з робочих нарад в підкомітеті я побачила на екрані фото з мого проєкту. Спитала з чого така честь? Мені ніхто не відповів. Зате депутати кинулися швидко вимикати проєктор. Він, зараза, не вимикався, тоді один з депутатів затулив об’єктив пляшечкою “Моршинської”, щоб не було видно зображення.

Ну, думаю, мабуть розглядали кращі  проєкти, які в Україні будуються за європейські кошти. Та й забула. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

А вчора на комітеті ВР пані Олена Шуляк вийшла презентувати законопроєкт №5655 зі слайдами. Знаєте, що було на слайдах? Правильно. Мій проєкт.

Ціла голова партії “Слуга народу” вирішила показати як ФОП Кирій багато заробляє на бюджетних коштах! Серед звинувачень:

- коригування проєкту, оплачене Замовником;

- оплата с мого ФОП послуг експертизи;

- ФОП Кирій багато заробила на бюджетних коштах.

Власне її виступ і мою відповідь ви можете побачити у відео.

Засідання Комітету з питань організації держвлади 15 грудня 2021 

Олена Шуляк: 1:22:10 – 1:25:20, Анна Кирій:  2:06:26 – 2:08:06

А тепер про важливе. Мене турбує питання компетенцій людини, яка рухає реформу містобудування.

Хіба можна НЕ коригувати документацію на дитячий садочок, якщо вступили в дію нові ДБН: “Заклади освіти” та “Інклюзивність”?

- не можна, бо це незаконно.

Чи можна НЕ проходити експертизу коригування проекту СС2 за бюджетні кошти?

- не можна, бо це незаконно.

Чи може ФОП за дорученням Замовника оплатити за Договором експертизу?

- так може, і це законно.

Я чесно вважала пані Олену більш компетентною в профільних питаннях. А ніт!

Вдумайтеся, звинувачувати ФОП, де офіційно працюють наймані працівники, за чесно отримані кошти за свою роботу, виходить людина з офшорами і подарунками родичам на 4,8 млн гривень. На підкомітеті ВР люди готуються, розробляють презентацію на тему “ганьба ФОП Кирій”. Це окремий сюр, і він відбувається в стінах вищого законодавчого органу нашої держави. У них там дійсно немає важливіших справ?

Олена Шуляк, навіщо так ганьбитися? Ви думаєте, що у мене є проєкти, за які мені соромно? Немає. Я веду прозоро бізнес, прямо дивлюся в очі людям, бо впевнена в тому, що я роблю. І цим проєктом садочку ми пишаємося, і не лише ми, а й наші замовники, місто Бровари і вся країна. Цей проєкт – лауреат архітектурних конкурсів, його обрали серед кращих для програми будівництва об’єктів за європейські кошти. До речі, донори ведуть жорсткий контроль обліку всіх фінансів на цьому об’єкті.

Особиста помста за мою професійну позицію по захисту авторських прав архітекторів, з вуст очільника партії та з використанням трибуни комітету ВР – це така ганьба і ницість, що соромно про це писати. За вас соромно, шановна голово партії.

Читайте: Законопроєкт 5655: чеки для ФОПів забудовників замість хабарів в ДАБК та знищення архітекторів як професії

На жаль, передбачаю лише продовження тиску особисто на мене і Національну  Спілку  Архітекторів України (НСАУ) та Архітектурну Палату НСАУ. І з сумом фіксую факти переслідування професіоналів за активну громадянську позицію в моїй державі.

Читайте: Чому може розпочатись “Архітектурний Майдан”

Анна Кирій, заступник голови Архітектурної Палати НСАУ, співзасновник Української фабрики думки

Источник публикации

КиевVласть

Теги: новости киева, новости киевской области, новости украины, верховная рада, градостроительство, Елена Шуляк, архитекторы, анна кирий, законопроект №5655, комитет вр по вопросам организации государственной власти местного самоуправления регионального развития и градостроительства

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.