середа, 17 липня 2024 г.
Вибори президента України: податок на виведений капітал

Вибори президента України: податок на виведений капітал

Олександр Кравченко

Журналіст КиевVласть

Україні конче необхідне пожвавлення економіки. Збирати податки, звісно, треба, але не слід забувати про таку науку, як макроекономіка, зокрема про криву Лаффера. Підвищення податків не завжди призводить до збільшення надходжень до бюджету. Є приклади, коли саме зменшення податкового тиску надавало поштовх економіці та збільшення зібраних податків.

Ряд економістів та підприємців говорять про користь від податку на виведений капітал (ПнВК) для економіки України. Цей податок мав би замінити податок на прибуток компаній, і,згідно з ним, оподаткуванню підлягають лише гроші, котрі виводяться з компанії, а не весь прибуток. Але, станом на зараз, влада не демонструє готовність запровадити ПнВК.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Цікаво, що в 2015 році Артур Лаффер, котрий був радником Рейгана та Тетчер, став радником на той час міністра фінансів України Наталі Яресько саме з податкових питань. “У таких країнах, як Україна, потрібне добровільне слідування податковій політиці. У цілому світі забракне поліцаїв, щоб змусити людей платити ті податки, які вони не вважають правильними. І ключ у тому, щоб податки були достатньо низькими, щоб люди їх справді сплачували”, - сказав тоді Лаффер.

Втім, кандидати на посаду президента України з приводу ПнВК мають свої думки. Але в програмах про це написано не завжди.

Роман Безсмертний про ПнВК в своїй програмі не згадує.

Ольга Богомолець не вирішила за необхідне згадати про нього.

Юрій Бойко тако нічого не пише про ПнВК.

Олександр Вілкул згадує про ПнВК в такому контексті: “Проста і зрозуміла модель оподаткування “15% – 15% – 15%” – “податок на доходи фізичних осіб – ПДВ – податок на прибуток/виведений капітал”. Тобто, Олександр Вілкул не виключає, що податок на прибуток може залишитись.

Анатолій Гриценко тему ПнВК в своїй програмі не піднімає.

Володимир Зеленський висловлюється досить однозначно: “Заміна податку на прибуток податком на виведений капітал дасть бізнесу більше свободи для розвитку і знизить адміністративний тиск”.

Руслан Кошулинський про ПнВК не згадує.

Олег Ляшко вирішив не піднімати тему ПнВК в своїй програмі.

Петро Порошенко висловився на підтримку ПнВК: “Суттєве зниження податкового навантаження розширило можливості роботодавців для підвищення заробітних плат  працівникам. Ми продовжимо цю політику, зокрема через заміну оподаткування прибутку підприємств на оподаткування виведення капіталу з країни”.

Андрій Садовий пропонує в своїй програмі запровадити ПнВК.

Юлія Тимошенко про ПнВК в своїй програмі не пише нічого. Втім, в рамках т.зв. “Нового курсу”, за словами самої Тимошенко, передбачається введення ПнВК - замість податку на прибуток.

Отже, з розглянутих програм кандидатів на посаду президента України лише Зеленський, Садовий та Порошенко напряму декларують необхідність введення ПнВК. Олександр Вілкул пише про нього, на мою думку, “невпевнено”, в той час як інші кандидати взагалі не згадують про цей податок.

Постає питання: це пов`язано з тим, що діюча система оподаткування прибутку бізнесу вважається кандидатами ефективною та справедливою, чи тим, що кандидати (чи їх політтехнологи) вважають, що виборці не зможуть позитивно оцінити такі зміни?

Читайте:

Вибори президента України: ринок землі

Чому я проголосую “за”: аналізуємо програми кандидатів в президенти

Олександр Кравченко, журналіст КиевVласть

KиевVласть

Теги: новости киева, новости украины, выборы президента украины, программы кандидатов, налог на выведенный капитал

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.