четверг, 3 декабря 2020 г.
Вибір за вами, свій я вже зробила

Вибір за вами, свій я вже зробила

Алла Збанацька

Депутат Дмитрівської сільської ради

У переддень місцевих виборів 2020 року сама собі ставлю запитання: чи правильний вибір я роблю, адже від нього також буде залежати моя доля та доля новоствореної Дмитрівської громади, що на Київщині. 

З ним, кандидатом на посаду  Дмитрівського сільського голови, я знайома майже двадцять років.

Це багато чи мало, щоб добре вивчити людину? Скажу відверто: дуже багато, адже людину визначаєш за її діями, роботою, ставленням до людей та до самого себе.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Не все в нас було просто і гладко, ось тут і криється головна інтрига, а знаєте чому? Тому, що “битва на списах” у нас з Тарасом Дідичем була дуже запекла, всі про це знали і спостерігали, чим вона закінчиться.

Справа в тому, що до складу сільської ради вже тоді входило три села: Дмитрівка, Мила, Капітанівка. Ми вже тоді жили маленькою родиною. І все б нічого, але “диявол криється у деталях”, про які й розповім.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Проблема полягала в тому, що бюджет Дмитрівської сільської ради на відомчі об’єкти, до яких відносилися сім багатоповерхових будинків житлового масиву та інфраструктурні об’єкти, не поширювався, адже вони знаходилися на балансі ДП “Київське обласне дорожнє управління”. Дорожня галузь була на той час в страшенному занепаді, на санації (банкрутства), їм не вистачало коштів на основну діяльність, що вже говорити про такий собі “довісок” як житловий фонд. 

Вже мало хто й пам’ятає, як в нашій Капітанівці кожну зиму рвало водопровідні мережі, вода стояла в розритих ямах, як в окопах на “полі бою”.

Відключення електроенергії стало звичною справою, за борги дорожників перед "Київобленерго". Жителі не мали прямих договорів, бо вузли обліку на трансформаторних підстанціях були спільними. Люди вчасно сплачували за спожиту електроенергію Філії Києво-Святошинського ДЕУ, а остання натомість ці кошти використовували для своїх операційних потреб. Підприємству не вистачало коштів навіть на виплату заробітної плати своїм працівникам.

Таке господарювання стало фатальним, на каналізаційно-насосних станціях у нас погоріли мотори, ремонтувати було нізащо, нечистоти зливали просто в ліс. Фільтруючий гранульований матеріал, що стояв на водонапірній башті, пішов у труби водопостачання, їх нічим було прочистити, тиск впав, люди залишилися без води. На очисних спорудах протікав прийомний колектор, не вистачало фільтрів грубої очистки,  залізобетонні конструкції потребували поточного ремонту, пісковловлюючі поля були повністю заповнені та потребували термінового очищення. Окрім того, в наявності було тільки вісім діючих насосів замість двадцяти восьми задокументованих. З семи аераційних насосів працювали лише два. Мулові поля знаходилися у дуже занедбаному стані. Вся територія вкрита чагарниками, високою травою. І це ще не все…

Про поточні ремонти житлових будинків ніхто навіть і не мріяв, все було дуже сумно. Саме тоді ми й розпочали форсувати питання передачі в комунальну власність Дмитрівської сільської ради наш житловий масив разом з інфраструктурними об’єктами. І тут почалося: дорожники наспіх створили Управляючу компанію, щоб “загнати” туди жителів, а “ласі” активи вивести для перепродажу. Відповідно до діючого на той час законодавства,  перед передачею вони мали привести до ладу всі об’єкти, а вже потім оформлювати акт прийому-передачі в комунальну власність. 

Ось тоді ми й стали одним фронтом із Тарасом Дідичем на цьому “полі бою”. Разом ми пройшли “сім кіл пекла”, але йому таки вдалося на свій страх і ризик взяти на баланс “убите в хлам” чуже хазяйство. Котельню ми не змогли відстояти, вони її швидко вивели та продали, а от все інше ми таки відстояли.  І 1 вересня 2015 року нас прийняли в комунальну власність Дмитрівської сільської ради.

Тепер вже ніхто й не згадує про ті важкі часи. За п’ять років мого депутатства нам разом багато чого вдалося змінити. Влітку цього року нарешті вирішилося питання з розподілу електричної енергії на житловому масиві села Капітанівки.  Підписана Додаткова угода до Договору споживача про надання послуг із розподілу електричної енергії між ТОВ “Дмитрівка комунсервіс” та "Київобленерго" (до моменту підписання цієї угоди діяв Договір між ДЕУ та "Київобленерго").  Попереду наступний крок  – перехід до нового етапу із укладання прямих договорів із жителями – споживачами електроенергії, встановлення лічильників квартирного обліку електричної енергії в кожну квартиру будинків в селі Капітанівка. Незабаром ці роботи вже мають розпочатися, вирішуються незначні технічні моменти.

Дмитрівська сільська рада втілила в життя давно запланований проєкт щодо очищення питної води від заліза, аміаку та інших шкідливих домішок у наших водогонах. Це стало можливим завдяки продуктивній співпраці сільського голови Тараса Дідича, ТОВ “Дмитрівка Комунсервіс” та керівництва ТОВ “Чиста вода”. Було введено в дію сучасну потужну комп’ютеризовану систему фільтраційної станції у Капітанівці, тепер в наших кранах – якісна вода. Триває повна заміна системи водопостачання та водовідведення на вулиці Сосновій, до кінця року планується завершення цих робіт. 

В 2017 році було зроблено капітальний ремонт будівлі для персоналу ТОВ “Дмитрівка Комунсервіс”, що обслуговує село Капітанівку. 

Три останні роки тривало поетапне проведення поточних ремонтів у багатоквартирних житлових будинках та облаштування території під дитячий і спортивний майданчики, встановлено огорожі та сучасне спортивне  обладнання, дитячий комплекс, а також проведена заміна на ігрових елементів, що вийшли з ладу, на нові. Встановлено нові контейнери під роздільне збирання твердих побутових відходів. Щороку дорослі та малеча з радістю виходять на толоки та проведення благоустрою, територія села охайна та доглянута.

Отож, всім селам, які будуть із нами об’єднані, скажу головне: очі бояться, а руки роблять, головне бажання змін на краще. Ми будемо великою родиною, нам потрібно вчитися жити в злагоді та чути один одного. Але головне це те, кому ми довіримо керувати громадою. Вибір за вами, свій я вже зробила. 

Алла Збанацька, депутат Дмитрівської сільської ради 

КиевVласть

Теги: новости киевщины, выборы, мнение, политическая агитация, тарас дидыч

четверг, 3 декабря 2020 г.
16:52
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
20:45
В пятницу, 4 декабря, ярмарки пройдут в семи районах Киева (адреса)
20:34
В Киевском областном совете создано межфракционное объединение “Киевщина”
20:24
На фасаде “дома с драконами” в центре Киева устроили “спящую” фотовыставку
20:14
Власти Белой Церкви предупредили жителей одного из микрорайонов об опасности использования воды из колодцев (видео)
20:07
Вони пройшли: список депутатів Димерської селищної ради на місцевих виборах 2020
20:03
Сразу после назначения Татарова заместителем главы Офиса президента фирма его тестя получила от Киевсовета землю под строительство
19:43
На Киевщине женщина-блогер угрожала сотруднице полиции “магией” (фото)
19:42
Школьники 10-ти столичных школ научатся ответственному потреблению, - Kyiv Smart City
19:25
Электронный медсервис Helsi запустил мобильное приложение
19:03
В ноябре нарушители правил парковки в Киеве заплатили штрафов на более чем 2 млн гривен
18:43
В Киеве за время действия “карантина выходного дня” правоохранители проверили около 5 тысяч заведений
18:26
Правоохранители разоблачили канал доставки наркотиков заключенным Бучанской исправительной колонии
18:10
Нардепы разрешили “газовщикам” вторгаться в дома и частные жилища для “техобслуживания”
18:01
В ЖК “Файна Таун” стартовали зимние скидки на квартиры до 22%, - KAN
17:42
Синоптики предупредили жителей Киева о надвигающемся тумане
Календарь событий