п'ятниця, 16 серпня 2024 г.
Відчуття мого міста

Відчуття мого міста

Анастасія Шапоренко

Студентка університету ім. Б.Грінченко

Шоколад — наче молочні цукрові бульбашки, які тануть на язиці, солодкий присмак повністю огортає, а запах, схожий на трав'яне масло пронизує ззовні. З кожною плиточкою хочеться взяти ще й ще. Шоколад — це те, що змушує заплющити очі від насолоди.

Мокрий асфальт — наче розпечені на сонці краплини води випаровуються і утворюють туман над землею. Прохолодний,  шорсткий на дотик, а запах... суміш дощової води, мокрого пилу, землі і цементу, утворюють не різкий, але відомий всім запах, який ні з яким іншим не переплутаєш!

Смак лимона — наче маленькі тонкі водяні капсули з жовтою, кислою на присмак рідиною всередині, які від кожного легенького натиску лопаються. Різка, їдуча рідина, яка судомить язик, лезом ковзає потрапляючи в горло. Від цього тіло рефлекторно тремтить і покривається “мурахами”, а повіки міцно стискаються, обличчя на секунду пересмикується, а потім повертається до звичайного стану.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Роздратування — наче молоко або чайник, який довго тримає у собі окріп. В один момент розігріте молоко скіпає і утворює пінку. І з'являється бажання якомога швидше її здути. І вже тоді легшає, але з часом молоко знову починає повільно нагріватися…

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV”     

Образа — відчуття, наче щось з хрускотом зламалося всередині і ти намагаєшся це склеїти, старанно бинтуєш і змащуєш клеєм. Але пом'ятий лист паперу вже не буде таким рівним як до цього. І розмита картина важко домальовується. Головне, щоб те, що зламалося в душі ще було живе, як гілка дерева наприклад. Її ще можна зцілити забувши образи. Головне залежить від людини.

Любов — почуття, наче ти отримав щось, чого дуже хотів. Почуття неоднозначне, тобі завжди хочеться тримати цю річ у руках, але вона гостра. Стиснеш — поріжеш руки. А дивитися на неї зі сторони, ще гірше ніж тримати у руках. З любов'ю потрібно уявити себе терезами і ставати там де утримаєшся на ногах. Але головне зуміти поставити біля себе на терези ту людину яку любиш.

Шум метро — наче океан звуків які огортають тебе, голоси людей, стукіт коліс, гуркотіння жетонів у автоматах, кроки людей, шум екскаваторів. Сам гуркіт, запах метро створює атмосферу відстаней в суєті.

Анастасія Шапоренко, студентка університету ім. Б.Грінченко

КиевVласть

Теги: новости киева, киев, юнпресс, ощущение, шум города, литературный этюд

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.