вівторок, 7 травня 2024 г.
УКРАЇНЦІ vs РОСІЯНИ

УКРАЇНЦІ vs РОСІЯНИ

Валерій Примост

письменник

1. Українці та росіяни не тільки не “братні” народи, вони геть протилежні. Ми любимо свободу та народовладдя, вони – “раби царя”. Ми індивідуалісти, вони – колективісти. Ми творимо своє процвітання власними руками, вони воліють відбирати чуже.

2. Жодної “дружби”, жодного “миру” не може бути з москалями: адже вони 700 років намагалися нас знищити і ніколи не заспокояться; в одному світі не можуть одночасно існувати імперська Росія та вільна Україна. Отже зараз іде боротьба за те, кому з нас залишитися жити під сонцем.

3.  Росіяни мають комплекс “великої нації” з великою планетарною місією зі зміни світу на краще (як вони це розуміють). Кожна їхня агресивна війна проти сусідів будувалася на такій ідеологічній базі. Вони завжди когось “рятують”. “Причиняють добро”. Символом їхньої “великої місії” завжди є “великий вождь”, “суворий, але справедливий” (Іван Грозний, Пьотр Перший, Сталін, Путін тощо). Вони обожнюють його тим більше, чим більше крові він проливає. Навпаки, якщо правитель демонструє людські емоції, гуманізм тощо, то для них це прояв слабкості, і вони з таким правителем безжально розправляються.

4. Так, ця їхня “велика місія” вимагає від них величезних жертв, але вони готові. Мало того, чим більше ці жертви, тим більше росіяни пишаються собою. Проблема не в Путіні, а у схибленому російському імперському менталітеті: адже Росія має того очільника, який найбільше їй пасує. Саме тому щоразу, коли Путін вдирається у інші країні, його рейтинг у Росії зростає.

5. Росіяни не зміняться, поки їхній “рускій мір” не буде зруйновано. Вони мають імперську свідомість і вважають інші народи нижчими за себе (що виправдовує в їхніх очах як завоювання інших народів, так і власні жертви “заради держави”). Вони, як імперська нація, просто не здатні домовлятися з кимось на рівних. Тільки після цілковитої катастрофи, пройшовши екзистенційну кризу, вони зможуть переродитися та стати іншими. Якщо ми просто відіб’ємо їх у цій війні, з часом вони знову повернуться. Треба знищити цю гідру раз і назавжди.

6. Історична місія України – “бастіон Європи”, “бастіон європейської цивілізації” на кордоні з Азією. Півтори тисячі років – і за часів антів і полян, і за часів Русі, і в епохи ВКЛ та Речі Посполитої, Русь-Україна завжди виконувала цю місію. І зараз просто повернулася до неї. Україна – Європа, Росія – Азія.

7. Сьогодні в України є історичний шанс. Коли Азія наступає, а Захід боягузливий і безсилий, ми можемо стати новим регіональним і навіть континентальним лідером. Вільною землею, де не мають значення твої нація, раса, релігія, ґендер, а лише твоя готовність чесно працювати задля спільного блага. Ми можемо стати “стартовим майданчиком майбутнього” для всього людства, світовим бізнес-хабом і територією свободи. Адже наші принципи – відвага, людяність, творчість, свобода – близькі величезній кількості людей у всьому світі. Цікаво, що ці принципи притаманні нам протягом усієї нашої історії: від часів Русі – до сьогодення.

Зараз від нас залежить доля всього світу.

І ми впораємось із нашим надзавданням.

Направду, лише ми у цьому світі й можемо з цим упоратись.

Слава Україні!

Смерть ворогам!

Валерій Примост, письменник

Джерело публікації

КиевVласть

Теги: війна росії проти україни, напад росії на україну, історичний вибір

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.