п'ятниця, 22 листопада 2024 г.
“Удар” має монопольну владу в депутатському корпусі

“Удар” має монопольну владу в депутатському корпусі

Леонід Косаківський

Київський міський голова, голова Київради, голова міської державної адміністрації в 1993 - 1998 рр.

Побував у якості почесного гостя на сесії Київради, на якій вступив на посаду четвертий міський голова В.Кличко та приступили до роботи новообрані депутати.

Отже, столиця нарешті має легітимну владу. Яка тепер після передвиборних словесних змагань, починає проходити іспит справами. А це значно важче.

“Льоня, роби рехформи”, — пам’ятаю, двадцять років тому мене так ємко й образно у властивій йому унікальній манері напоумляв Іван Плющ.

Переконлива перемога Віталія Кличка, вагомий електоральний здобуток його команди свідчать про великі очікування городян від нього ― змін на краще, оновлення всього міського життя, швидкого розв’язання пекучих проблем, що накопичувалися роками, подолання корупції, запровадження моделі самоврядної влади, відповідальної перед киянами.

“Удар” має монопольну владу в депутатському корпусі (на сьогодні 78 із 120 мандатів). Це, з одного боку добре, бо дозволяє ухвалювати будь-яке потрібне рішення, з іншого — це значна спокуса — адже безконтрольність (сильної опозиції не проглядається) є прямим шляхом до зловживань цією владою. І тут “ударівцям” доведеться витримати випробування на міцність.

Кажуть, що півтора роки замало для того, щоби продемонструвати результат.

Дурниці. Достатньо.

Коли в 1993-му я очолив органи влади міста, воно було в глибокій кризі. Але ми змогли вирвати його з цієї прірви — подолали страйк транспортників, відмінили продовольчі талони, врятували будівельний комплекс й зводили житла для черговиків та дитсадків і шкіл більше, ніж в теперішній більш благополучний з точки зору стану фінансів час. І за рік я виграв перші прямі вибори мера, хоча мав більш іменитих та розкручених конкурентів. По одній простій причині — ми показали конкретні справи, і кияни це оцінили.

І зараз у В.Кличка є всі можливості це зробити. Треба лише підібрати команду професіоналів, правильно визначити пріоритети, й навалить на їхнє вирішення всіма силами. А люди зроблять висновок.

Пушкінські слова тут доречні, як ніколи: “Вы грозны на словах — попробуйте на деле!”

Побажаємо Віталію та його команді успіхів. Його успіх буде й успіхом міста, кожного з нас. Адже ми щиро бажаємо, щоб наш Київ розцвітав.

Теги: киевсовет, удар, косаковский

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.