среда, 28 июля 2021 г.
Тварюки, або неПодаток на землю – як орендарі дурять власників землі

Тварюки, або неПодаток на землю – як орендарі дурять власників землі

Роман Головін

Розробник і втілювач Народної земельної реформи

Останнім часом в орендарів нова “мулька” з приводу як надурити власників землі на орендній платі – це сказати що “вирахував ще податок на землю, тому й менше “на руки”. Брехня якої й світ не бачив!

Відповідно до  статті 281 Податкового кодексу України існують пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб. Від сплати податку звільняються:

– особи з інвалідністю першої і другої групи;

– фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

– пенсіонери (за віком);

– ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

– фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

– І головне!  Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи. (Увага! ця норма не розповсюджується на договори емфітевзису).

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Що це означає…

Якщо ви пенсіонер за віком – ви не платите податок на землю й відповідно орендар ніякого податку за вас не перераховує й у нього не має підстав зменшувати орендну плату з посиланням на податок на землю. (Згідно зі ст. 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, право на призначення пенсії за віком мають люди після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 27 років).

З інвалідами, чорнобильцями та ветеранами теж все зрозуміло – не платять й не утримується!

Інші власники землі не є платниками податку, якщо вони уклали договір з орендарем, який є платником єдиного податку четвертої групи. Платником четвертої групи можуть бути тільки ті платники, які займаються сільським господарством не менш як на 75% (частка реалізації сільськогосподарської продукції становить не менше 75%). Щоб орендувати землю й не бути платником єдиного податку четвертої групи – треба бути повним йолопом! Орендарі тва…юки, але не йолопи.

Всі орендарі є платниками єдиного податку четвертої групи!

Отже, орендар не перераховує за власника землі ніякого податку на землю!

Не доплачуючи оренду плату власникам землі, посилаючись на те що сплатив податок на землю, орендар залишається боржником власника землі, а ще є брехуном, який наживається на нашій землі.

Перевірити сплату податку орендарем можна через електронний кабінет платника податку або звернувшись до податкової. Але впевнений, що якщо виконуються зазначені вище умови, які звільняють власника землі від сплати податку на землю, то ніякого податку на землю вам не нараховувалося й ніякі суми не сплачувалися.

Вимагайте від орендаря недоотриману орендну плату!

Додатково! 

Про те, чому в жодному разі не потрібно укладати договори оренди землі, читайте в статті Не укладайте договори оренди землі. Повертайте землю собі (тисніть).

Одноосібники – власники землі, які самостійно одноосібно обробляють свою землю за власні кошти, також матимуть переваги працювати самостійно на власній землі через участь у Всеукраїнському Товаристві Власників Землі (ВсеТВЗ), яке є загальним виробничим суспільно-економічним об’єднанням для власників землі. Участь у ВсеТВЗ дає змогу отримати 2-6 тис. гривень додаткового прибутку з 1 гектару землі за рахунок зменшення (уникнення) витрат на організацію бухгалтерського й податкового обліку та в майбутньому забезпечить можливість заощадження й на матеріальних витратах.

Про механізми збільшення прибутку від землі для одноосібників читайте в статті Збільшення прибутку від землі для одноосібників та інших власників землі (тисніть).

Головною перепоною для переходу до самостійного господарювання є існуючі довгострокові орендні відносини, які практично нереально розірвати. Те, як через довгострокові договори оренди власників землі фактично позбавили землі, суперечить Конституції України, економічному розвитку країни, а головне – здоровому глузду. Усе, що суперечить Конституції, повинно бути припинено – власнику землі необхідно надати право розривати договір оренди (користування) землею.

Про те, чому право розривати договір оренди (користування) є конституційним правом власника землі, читайте в статті Розривати договір оренди землі – конституційне право громадянина-власника землі (відео) (тисніть).

Щоб припинити порушення Конституційних прав власника землі, українців, мною було подано законопроєкт №3208 “Про прогресивні земельні відносини”, яким передбачається надання власникам землі права розривати договір користування землею за волевиявленням власника землі.

Також законопроєктом №3208 надано визначення самостійному господарюванню та встановлено зобов’язання держави забезпечувати реалізацію самостійного господарювання, визначаються права й можливості власника землі щодо повернення незаконно відчуженої землі під час дії мораторію на відчуження землі та порядок купівлі продажу землі.

Для ознайомлення з законопроєктом читайте статтю Про прогресивні земельні відносини та право розривати договір оренди землі (тисніть).

Також нагадуємо, що:

ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ВЛАСНИКІВ ЗЕМЛІ  – СТВОРЕНЕ, ДІЄ І ДІЯТИМЕ ВИКЛЮЧНО В ІНТЕРЕСАХ ВЛАСНИКІВ ЗЕМЛІ !

МИ ЄДИНІ, ХТО:

-  ЗА ПРАВО РОЗРИВАТИ ДОГОВОРИ ОРЕНДИ ЗЕМЛІ !

-  ЗА ПРАВО ВІЛЬНОГО РОЗПОРЯДЖЕННЯ ЗЕМЛЕЮ !

- ЗА НЕПЕРЕУКЛАДАННЯ ДОГОВОРІВ ОРЕНДИ !

-  ЗА САМОСТІЙНЕ ГОСПОДАРЮВАННЯ НА ВЛАСНІЙ ЗЕМЛІ !

-  ЗА ЗБІЛЬШЕННЯ ДОХОДІВ ВІД ЗЕМЛІ У ЇЇ ВЛАСНИКІВ В 2-4 РАЗИ !

-  ЗА ТОВАРИСТВА ВЛАСНИКІВ ЗЕМЛІ !

ТИСНІТЬ ▶ https://www.facebook.com/groups/vlaszem і долучайтеся до ОБ’ЄДНАННЯ ВЛАСНИКІВ ЗЕМЛІ !

Роман Головін, розробник і втілювач Народної земельної реформи

Джерело публікації

КиевVласть

Теги: новости киевской области, новости киевщины, новости украины, народная земельная реформа, роман головин, земельный рынок, товарищество собственников земли, законопроект №3208

среда, 28 июля 2021 г.
13:26
С начала года в Киеве стерилизовали и привили от бешенства более 5 тысяч бездомных животных
13:03
В Минобразования предлагают не оценивать успехи учеников 1-4 классов в баллах
12:47
Чернобыльскую зону закрыли на въезд из-за сообщения о минировании
12:26
В столице четверть потребителей не платят за отопление и горячую воду
12:01
Патрульные, остановившие в Киеве автомобиль “слуги народа”, получили выговоры
11:45
COVID-19 діагностували в 17 жителів Київщини
11:23
Зеленский назначил нового главнокомандующего ВСУ
11:03
В ГФС заявили о разоблачении чиновников “Укрзализныци” на хищении 33 млн гривен госсредств
10:45
В столичной Александровской больнице скончался пациент со штаммом “Дельта”
10:23
Киевлян приглашают провериться на гепатит С в рамках Всемирного дня борьбы с вирусными гепатитами
10:04
Курс валют в Киеве: 28 июля 2021 года
09:45
Гибель уток и рыбы в Голосеевском парке могла вызвать повышенная концентрация ртути
09:23
В Украине за сутки вакцинировали против COVID-19 почти 150 тысяч человек
09:01
В центре Киева сегодня снова ограничат движение из-за празднования Крещения Руси (схема)
07:15
Сегодня, 28 июля, ярмарки пройдут в четырех районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 28 июля 2021 года
Календарь событий
Бортничи или Гнедин: Киевсовет пытается отвоевать в судах 2,7 га “потерянной” земли
28 июля 2021 г. 09:00
Бортничи или Гнедин: Киевсовет пытается отвоевать в судах 2,7 га “потерянной” земли
Киевсовет пытается в судебном порядке доказать право столичной общины на два участка площадью порядка 2,7 га на границе Бортничей (Дарницкий район Киева) и села Гнедин Бориспольского района. Городские власти считают, что в начале 2019 года эта земля путем манипуляций оказалась в “частных руках” и была “перенесена” в указанное выше село. Судебные разбирательства пока складываются для горсовета не лучшим образом. Один из владельцев земли, к примеру, смог убедить служителей Фемиды в том, что на самом деле вопрос земли в Бортничах не урегулирован, в связи с чем достаточно сложно разобраться, какие участки принадлежат столице, а какие входят в Бориспольщину. Похоже, столице придется еще не единожды сталкиваться с подобными историями, ведь профильный замглавы Киевской горгосадминистрации (КГГА) Петр Оленич (на фото) фактически провалил работу по утверждению границ Киева.
В ожидании дождей. Рейтинг активности депутатов Киевсовета (19-25 июля 2021 года)
27 июля 2021 г. 19:30
В ожидании дождей. Рейтинг активности депутатов Киевсовета (19-25 июля 2021 года)
КК “Киевавтодор” в 2021 году за бюджетные средства реконструировала дождевую канализацию на “Новой Дарнице”, однако во время недавнего ливня улицы и дома снова подтопило. Протокольное поручение Виталия Кличко об охране здания бывшего детсада на столичной Дарнице было проигнорировано. Местные жители пытаются не допустить обустройства автостоянок вблизи озера Синятин, хотят там парк. Аудиторы КГГА выявили миллионные потери при проведении термомодернизации одного из детсадов в Подольском районе, но заказчик работ – КП “Киевстройреконструкция" – не спешит отчитываться о возмещении ущерба. Жители столичной Соломенки возмущены крайней переполненностью местной гимназии. Об этом и многом другом — в очередном обзоре запросов и обращений депутатов Киевсовета от КиевVласть.