середа, 15 січня 2025 г.
Тварюки, або неПодаток на землю – як орендарі дурять власників землі

Тварюки, або неПодаток на землю – як орендарі дурять власників землі

Роман Головін

Голова Всеукраїнського об`єднання власників землі

Останнім часом в орендарів нова “мулька” з приводу як надурити власників землі на орендній платі – це сказати що “вирахував ще податок на землю, тому й менше “на руки”. Брехня якої й світ не бачив!

Відповідно до  статті 281 Податкового кодексу України існують пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб. Від сплати податку звільняються:

– особи з інвалідністю першої і другої групи;

– фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

– пенсіонери (за віком);

– ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

– фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

– І головне!  Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи. (Увага! ця норма не розповсюджується на договори емфітевзису).

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Що це означає…

Якщо ви пенсіонер за віком – ви не платите податок на землю й відповідно орендар ніякого податку за вас не перераховує й у нього не має підстав зменшувати орендну плату з посиланням на податок на землю. (Згідно зі ст. 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, право на призначення пенсії за віком мають люди після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 27 років).

З інвалідами, чорнобильцями та ветеранами теж все зрозуміло – не платять й не утримується!

Інші власники землі не є платниками податку, якщо вони уклали договір з орендарем, який є платником єдиного податку четвертої групи. Платником четвертої групи можуть бути тільки ті платники, які займаються сільським господарством не менш як на 75% (частка реалізації сільськогосподарської продукції становить не менше 75%). Щоб орендувати землю й не бути платником єдиного податку четвертої групи – треба бути повним йолопом! Орендарі тва…юки, але не йолопи.

Всі орендарі є платниками єдиного податку четвертої групи!

Отже, орендар не перераховує за власника землі ніякого податку на землю!

Не доплачуючи оренду плату власникам землі, посилаючись на те що сплатив податок на землю, орендар залишається боржником власника землі, а ще є брехуном, який наживається на нашій землі.

Перевірити сплату податку орендарем можна через електронний кабінет платника податку або звернувшись до податкової. Але впевнений, що якщо виконуються зазначені вище умови, які звільняють власника землі від сплати податку на землю, то ніякого податку на землю вам не нараховувалося й ніякі суми не сплачувалися.

Вимагайте від орендаря недоотриману орендну плату!

Додатково! 

Про те, чому в жодному разі не потрібно укладати договори оренди землі, читайте в статті Не укладайте договори оренди землі. Повертайте землю собі (тисніть).

Одноосібники – власники землі, які самостійно одноосібно обробляють свою землю за власні кошти, також матимуть переваги працювати самостійно на власній землі через участь у Всеукраїнському Товаристві Власників Землі (ВсеТВЗ), яке є загальним виробничим суспільно-економічним об’єднанням для власників землі. Участь у ВсеТВЗ дає змогу отримати 2-6 тис. гривень додаткового прибутку з 1 гектару землі за рахунок зменшення (уникнення) витрат на організацію бухгалтерського й податкового обліку та в майбутньому забезпечить можливість заощадження й на матеріальних витратах.

Про механізми збільшення прибутку від землі для одноосібників читайте в статті Збільшення прибутку від землі для одноосібників та інших власників землі (тисніть).

Головною перепоною для переходу до самостійного господарювання є існуючі довгострокові орендні відносини, які практично нереально розірвати. Те, як через довгострокові договори оренди власників землі фактично позбавили землі, суперечить Конституції України, економічному розвитку країни, а головне – здоровому глузду. Усе, що суперечить Конституції, повинно бути припинено – власнику землі необхідно надати право розривати договір оренди (користування) землею.

Про те, чому право розривати договір оренди (користування) є конституційним правом власника землі, читайте в статті Розривати договір оренди землі – конституційне право громадянина-власника землі (відео) (тисніть).

Щоб припинити порушення Конституційних прав власника землі, українців, мною було подано законопроєкт №3208 “Про прогресивні земельні відносини”, яким передбачається надання власникам землі права розривати договір користування землею за волевиявленням власника землі.

Також законопроєктом №3208 надано визначення самостійному господарюванню та встановлено зобов’язання держави забезпечувати реалізацію самостійного господарювання, визначаються права й можливості власника землі щодо повернення незаконно відчуженої землі під час дії мораторію на відчуження землі та порядок купівлі продажу землі.

Для ознайомлення з законопроєктом читайте статтю Про прогресивні земельні відносини та право розривати договір оренди землі (тисніть).

Також нагадуємо, що:

ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ВЛАСНИКІВ ЗЕМЛІ  – СТВОРЕНЕ, ДІЄ І ДІЯТИМЕ ВИКЛЮЧНО В ІНТЕРЕСАХ ВЛАСНИКІВ ЗЕМЛІ !

МИ ЄДИНІ, ХТО:

-  ЗА ПРАВО РОЗРИВАТИ ДОГОВОРИ ОРЕНДИ ЗЕМЛІ !

-  ЗА ПРАВО ВІЛЬНОГО РОЗПОРЯДЖЕННЯ ЗЕМЛЕЮ !

- ЗА НЕПЕРЕУКЛАДАННЯ ДОГОВОРІВ ОРЕНДИ !

-  ЗА САМОСТІЙНЕ ГОСПОДАРЮВАННЯ НА ВЛАСНІЙ ЗЕМЛІ !

-  ЗА ЗБІЛЬШЕННЯ ДОХОДІВ ВІД ЗЕМЛІ У ЇЇ ВЛАСНИКІВ В 2-4 РАЗИ !

-  ЗА ТОВАРИСТВА ВЛАСНИКІВ ЗЕМЛІ !

ТИСНІТЬ ▶ https://www.facebook.com/groups/vlaszem і долучайтеся до ОБ’ЄДНАННЯ ВЛАСНИКІВ ЗЕМЛІ !

Роман Головін, розробник і втілювач Народної земельної реформи

Джерело публікації

КиевVласть

Теги: новости киевской области, новости киевщины, новости украины, народная земельная реформа, роман головин, земельный рынок, товарищество собственников земли, законопроект №3208

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.