неділя, 15 грудня 2024 г.
Stopify — проста та креативна ідея, яка принесла понад 200 000 євро для допомоги українській армії

Stopify — проста та креативна ідея, яка принесла понад 200 000 євро для допомоги українській армії

Маріс Упеніекс

незалежний креативний директор сервісу Stopify

З початком війни в Україні та й у світі панувала велика тривога. Але більш за це — неймовірна єдність допомоги. Згодом, жахливі звіти з передової перетворилися на повсякденні події. І, порівняно з першими місяцями конфлікту, ресурси людей та ентузіазм жертвувати помітно зменшилися. Але війна триває, тож наша підтримка для українців ще важливіша, ніж будь-коли.

Спостерігаючи за ситуацією, три експерти з комунікацій та хороші друзі — Маріс Упенієкс, Марціс Мікельсонс-Гермс і Мікс Мікельсонс зрозуміли, що не можуть залишитися осторонь як пасивні споживачі новин. У вільний час вони почали працювати над ідеєю, яка виникла в перші місяці війни, — Stopify — унікальний стрімінговий сервіс для пожертвувань на Збройні сили України.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Ідея почала матеріалізуватись, коли стало зрозуміло, що всі експерти та потенційні партнери повірили в ідею й були готові її підтримати. Через пару місяців добровільної роботи в позаурочний час, Stopify нарешті побачив світ.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Сьогодні, приблизно через три місяці після запуску платформи, понад 5 500 людей із 45 країн підписалися на Stopify. Разом вони зібрали понад 200 000 євро, і перша допомога вже доставлена на передову. Бійці 72-ї механізованої бригади зі сходу України отримали квадроцикли, тепловізори, моноклі нічного бачення, тактичні рукавички, окуляри та дрон. Останній вантаж щойно надійшов до 49-го піхотного батальйону Карпатської Січі й складався з пікапу, квадроциклу, дизельних генераторів, безпілотників, тактичного спорядження тощо.

Команда

Маріс Упеніекс — автор ідеї та найвідоміший промоутер Stopify. Його звичайний день це робота в рекламній індустрії — він працює з основними комунікаціями Латвії, агентствами та власними клієнтами як незалежний креативний директор. Маріс згадує: “Ця ідея прийшла до мене, коли я міркував про те, як ми можемо пробудити інтерес до пожертвувань знову. І тоді я подумав: “Так, момент! Це має бути на кшталт широко поширеної підписки на різноманітні передачі та послуги перегляду телешоу за ціною однієї-двох чашок кави. Що, якби ми могли підписатися до значно важливішого — до можливості жити у вільній та демократичній Європі?” 

Отже, ми поклали цю метафору в основу нашого сервісу — вона нагадує візуально типову потокову платформу, але замість того, щоб вибрати фільм, наші користувачі можуть дізнатися про потреби української армії та підтримати їх.

Мікс Мікельсонс і Марцис Мікельсонс-Гермс — співзасновники цифрової агенції Cube та провідні експерти цифрових проєктів латвійського ринку. Мікс працював над своїм першим ІТ проєктом — генератором імен для хатнього цуценяти — протягом 10-ти років. Сьогодні зіткнувся з новою реальністю війни. Мікс каже: “У Stopify ми приділили багато уваги аспектам безпеки: таким як прозорість, простота та надійність платежів, так і захист від потенційної кібератаки. Ми також інтегрували відому глобальну платіжну систему Stripe, яка гарантує безперебійне надходження пожертв з будь-якої країни.”

Марціс додає: “Робота над дизайном і досвідом користувача також заслуговує на увагу. Ми зосереджені над змістом та простотою використання, щоб люди могли читати та дізнаватись інформацію про цілі пожертвувань, вибрати суму підтримки та оформити підписку буквально в декілька кліків. Щоб досягти цього, ми провели різні тести користувачів, прислухалися до відгуків людей і в деяких місцях ретельно переглянули наші початкові ідеї. Ми також побачили візуальну метафору стримінгового сервісу, що допомагає поширенню повідомлення в соціальних мережах. Загалом, враховуючи, що це є безбюджетний проєкт, результат дуже хороший.”

Партнерський внесок — неоціненний

Говорячи про Stopify, усі троє друзів були лаконічні: “Коли ми запустили платформу і, здавалося, що більшість роботи вже зроблено, виявилось навпаки. Це був початок багатьох експериментів і обдумувань ідей, пізніми вечорами та у вихідні дні. Як залучити нових передплатників і, як наслідок, отримати більше підтримки для України? Наш ріст є органічним, без жодного рекламного бюджету, тому ми вдячні кожному ЗМІ та платформам, які чують нас і допомагають нам безплатно розмістити інформацію про Stopify. Треба визнати: ми відновили віру в людство — усі головні діджитал оператори підтримали нас, допомагаючи бути представленими навіть у сусідніх столицях, таких як Вільнюс та Таллінн. Також допомагали ЗМІ, перекладачі, інфлюенсери та інші спеціалісти з комунікацій. Без них нічого з цього не було б”.

Про Stopify

Stopify – це свіжий погляд на благодійну ініціативу – підписка, яка донатить невеликий щомісячний внесок, щоб допомогти Збройним силам України швидше припинити цю божевільну війну. Платформа працює за місячною передплатою: користувачі обирають один із трьох планів (від 6,99 євро), яку можна будь-коли змінити або скасувати. Пожертви надходять до спеціального фонду Stopify, керований партнерським проєктом Ziedot.lv — найбільшою

благодійною організацією Латвії. Кошти спрямовані на придбання обладнання та інших життєво необхідних речей для військових, а інформацію про них надає Посольство України в Латвії про загальні потреби Збройних сил. Важливо — кошти не використовуються для закупівлі зброї та боєприпасів!

Сервіс, запущений на початку листопада 2022 року, діє до дня перемоги України або підписання мирної угоди на умовах України. Ініціатива базується на 100% добровільної роботи всіх учасників без бюджету. Усі результати, на цей момент, досягнуті через органічне зростання та нульову платну рекламу. Автор ідеї та креативний керівник проєкту Маріс Упенієкс; розробник – цифрове агентство Cube; стратегічні партнери –  Ziedot.lv та Посольство України в Латвії.

КиївВлада

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій