вівторок, 5 листопада 2024 г.
Що стає на заваді формуванню об’єднаних територіальних громад

Що стає на заваді формуванню об’єднаних територіальних громад

Александр Тигов

Глава ОО “Рух территориальных громад”

Важлива нині реформа децентралізації рухається, проте повільно. Ухвалення важливих законопроектів відбувається також  повільно.

Верховна Рада з чималими зусиллями після більше, ніж піврічного тупцювання на місці, спромоглась прийняти у другому читанні і в цілому такі законопроекти : №4772, №4773, №4742, №4110, № 2489. Це дозволяє продовжити процес реформування місцевого самоврядування в Україні. Зробили це народні депутати після “м’яких”  протестних дій з боку експертного середовища, закликів проголосувати “за” з боку деяких інституцій, що сприяють децентралізаційним процесам і майже непоміченого, але, як виявилось, надзвичайно дієвого попередження з боку основного спонсора-інвестора реформи децентралізації в Україні – представництва Європейського Союзу.

Ще 18 січня поточного року, напередодні першого голосування у ВРУ, яке не відбулося через відсутність кворуму, Представництво ЄС в Україні закликало депутатів ухвалити ці законопроекти без жодних подальших поправок, без жодних протиріч та затримок, оскільки зволікання гальмують процес здійснення реформ. Про це йшлося в заяві Представництва ЄС в Україні, опублікованій на офіційній сторінці в Facebook.Проте ЗУ № 5520 й до цього часу навіть не винесений на розгляд.

Законопроект № 5520 допоможе провести вибори в тих об’єднаних громадах, де вони не відбулися ще минулого року. Річ у тім, що ЦВК відмовилась призначити вибори в 10 громадах, посилаючись на те, що вони знаходяться на межі районів й потрібно змінювати адміністративні кордони. Законопроект врегульовує це питання й дає можливість автоматично корегувати межі районів при об’єднанні громад на кордоні адміністративних одиниць.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Одна з причин, через які не приймаються потрібні закони – хронічні проблеми з відвідуваністю депутатами пленарних засідань Парламенту.

Народні обранці не беруть участі в обговоренні законопроектів, відповідно, з різних причин, не голосують за них.

Проте все ж таки сподіваємося на свідомість народних обранців, їхню волю щодо прийняття “забутого і пропущеного”, але такого потрібного законопроекту, як № 5520…

Читайте: Чому забуксувала реформа децентралізації

Олександр Тигов, голова громадського об’єднання “РУХ територіальних громад”

КиевVласть

Теги: децентралізація, рух територіальних громад, Олександр Тигов

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.