суббота, 25 сентября 2021 г.
Що таке форма № 20-ОПП і чому її повинні подавати до податкової ОСББ

Що таке форма № 20-ОПП і чому її повинні подавати до податкової ОСББ

Володимир Луговський

Заступник начальника ГУ ДПС у Київській області

Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), згідно з Законом “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”, – це юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.

ОСББ віднесено до неприбуткових організацій і як неприбуткова організація має бути включене до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

На балансі ОСББ перебувають нежитлові та допоміжні приміщення, які є спільним майном власників багатоквартирного будинку, які за рішенням загальних зборів ОСББ можуть передаватися в користування, у тому числі на умовах оренди.

Кошти, отримані ОСББ в результаті надання в оренду допоміжних приміщень та іншого спільного майна багатоквартирного будинку, формують дохідну частину ОСББ.

Внесені до реєстру ОСББ не сплачують податок на прибуток з доходів, отриманих ними в межах статутної діяльності, за умови, що такі доходи використовуються ОСББ виключно для фінансування видатків на їх утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених його установчими документами, та не здійснюється розподіл доходу серед засновників (учасників), членів ОСББ та пов’язаних з ним осіб.

При цьому ОСББ є платником, зокрема, податку з доходів фізичних осіб, податку на майно, інших податків (за наявності бази оподаткування).

Так, ОСББ може бути власником, постійним користувачем або орендарем земельних ділянок державної чи комунальної власності. Власники та постійні користувачі земельних ділянок є платниками земельного податку.

Для неприбуткових організацій обов’язковою умовою є використання доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на своє утримання.

Податковий Кодекс не встановлює виключень для будь-яких категорій платників податків щодо обов’язку повідомляти контролюючі органи про об’єкти оподаткування. Отже, ОСББ необхідно подати до контролюючих органів за основним місцем обліку або через електронний кабінет платника податків повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (земельні ділянки, житлові будинки, нежитлові будівлі, приміщення тощо). Повідомлення здійснюється за формою № 20-ОПП.

Форма № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після реєстрації ОСББ, створення чи відкриття нових об'єктів цього ОСББ, а також у разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування.

За порушення строки чи неподання форми № 20-ОПП передбачено штрафні санкції у розмірі 1020 гривень. У разі повторного порушення протягом одного року штраф збільшиться до 2040 гривень.

Читайте: Як подати заяву про перехід на спрощену систему оподаткування

Володимир Луговський, заступник начальника ГУ ДПС у Київській області

КиевVласть

Теги: новини києва, осбб, податки, гу дпс у київській області, Володимир Луговський, звітність, 20-опп

суббота, 25 сентября 2021 г.
17:05
В Гостомеле на Киевщине взяли под охрану 400-летний дуб (фото)
16:04
Жители Святошинского района обеспокоены скоплением наркозависимых у аптек сети “Фармация"
15:05
80% тепловых сетей требуют ремонта - “Киевтеплоэнерго” (видео)
14:04
Сегодня, 25 сентября, возможно ограничение работы трех центральных станций метро из-за футбола
13:03
“Киевзеленстрой” пригласил жителей столицы присоединиться к осенней высадке деревьев
12:02
За останню добу на коронавірус захворіли 290 жителів Київщини
11:01
Сегодня, 25 сентября, в столице работают мобильные пункты приема старой бытовой техники (адреса)
10:04
Столичные фискалы ликвидировали межрегиональный “конвертцентр” с оборотом более 1,5 млрд гривен (фото)
09:01
В Украине за сутки вакцинировано от COVID-19 около 160 тысяч человек
07:15
Сегодня, 25 сентября, ярмарки пройдут во всех десяти районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 25 сентября 2021 года
пятница, 24 сентября 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 25 вересня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:23
Завтра, 25 сентября, ярмарки изменят движение ряда маршрутов столичного общественного транспорта (схемы)
20:05
С территории около столичного рынка “Юность” за день вывезли более 20 грузовиков с демонтированными МАФами
19:44
Причиной замора рыбы на Киевщине стало зарыбление без научно-биологического обоснования, - Киевский рыбоохранный патруль
19:26
Полицейские установили личность водителя, сбившего насмерть двух человек на Киевщине
Календарь событий
Защитники культурного наследия Киева не смогут повлиять на реконструкцию усадьбы на Антоновича
24 сентября 2021 г. 12:00
Защитники культурного наследия Киева не смогут повлиять на реконструкцию усадьбы на Антоновича
ООО “Контур Девелопмент” из орбиты небезызвестных братьев Дмитрия и Леонида Крючковых (на коллаже слева и справа) смогло через суд добиться разрешения на реконструкцию здания конца XIX столетия по ул. Антоновича, 7-А без согласования с органами охраны культурного наследия. Недавно Окружной административный суд Киева (ОАСК) отменил пять соответствующих положений градостроительных условий и ограничений (ГУО). Также эта компания смогла убедить служителей Фемиды в том, что она имеет право не придерживаться требований высотности, которые ограничивают высоту объекта после реконструкции 9 этажами. Ситуацию, вероятно, все еще может изменить Департамент градостроительства и архитектуры Киевской горгосадминистрации (КГГА), обжаловав судебный вердикт в апелляционной инстанции.