п'ятниця, 29 березня 2024 г.
Як подати заяву про перехід на спрощену систему оподаткування

Як подати заяву про перехід на спрощену систему оподаткування

Володимир Луговський

Заступник начальника ГУ ДПС у Київській області

Заява про обрання та перехід на іншу групу платників єдиного податку з початку наступного кварталу подається не пізніше 15 червня 2021 року. Таким чином, щоб перейти з загальної на спрощену систему оподаткування та сплачувати єдиний податок з 1 липня 2021 року, потрібно до 15 червня 2021 року подати до податкової заяву про застосування спрощеної системи оподаткування.

Форма заяви затверджена наказом Міністерства фінансів від 16.07.2019 року № 308. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Перехід на спрощену систему оподаткування можна здійснити один раз протягом календарного року. 

Заява подається за місцем своєї податкової адреси:

  • особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

  • надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

  • онлайн з дотриманням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги" через електронний кабінет платника з використанням електронного цифрового підпису в меню “Введення звітності” приватної частини Електронного кабінету.

Якщо ви тільки створюєте юридичну особу або ФОП, то дані про застосування спрощеної системи зазначаються під час  реєстрації у державного реєстратора.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Коли ви стаєте платником єдиного податку:

  • для ФОП І-ІІ груп: вважаються платниками ЄП з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація, у випадку подання заяви до закінчення місяця, в якому відбулась держреєстрація;

  • для платників ІІІ групи – якщо протягом 10 днів з дня державної реєстрації ви подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для ІІІ групи, та не передбачає сплату податку на додану вартість, вважаються платниками ЄП з дня їх державної реєстрації. При цьому враховуйте, що у цьому випадку реєстрація платника податку на додану вартість анулюється. 

Є і інші нюанси. У разі, якщо суб'єкт господарювання, який утворюється в результаті реорганізації, крім перетворення, та має непогашені податкові зобов'язання чи податковий борг, які виникли до такої реорганізації, може бути зареєстрований як платник єдиного податку після погашення заборгованості та з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснено погашення таких податкових зобов'язань чи податкового боргу.

Якщо не встигнете подати заяву до 15 червня, то це можна буде зробити не раніше, ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу.

Володимир Луговський, заступник начальника ГУ ДПС у Київській області

КиевVласть

Теги: новини київщини, ФОП, перехід, квартал, гу дпс у київській області, Володимир Луговський, єдиний податок, спрощена система оподаткування

четвер, 28 березня 2024 г.
20:44
У Гостомелі працюватиме перевізний цифровий флюорограф
20:22
Протягом доби зафіксовано 48 бойових зіткнень, - Генштаб ЗСУ
20:02
У Києві розпочали відключати опалення в житловому секторі
19:42
Поліцейські затримали киянина, який через помсту вбив собаку колишньої дівчини
19:23
Бучу відвідала делегація з Боснії і Герцеговини
19:04
ВАКС продовжив обов'язки судді Верховного суду Князєву
18:46
КОВА максимально сприяла правоохоронним органам у затриманні “крота”, - Руслан Кравченко
18:26
Завтра у Димерській громаді частково не буде світла
18:06
Донори крові з Києва - у топі серед команд DonorUA for Teams
17:46
Новий міжнародний залізничний маршрут з Києва до Кошице планують запустити вже цього року
17:21
“Українська команда” передала батальйону “Свобода” велику партію дронів-літаків, – Палатний
17:03
Український гідрометцентр попередив про небезпечні метеорологічні явища на Київщині
16:46
Ювенальні прокурори зафіксували загибель 537 дітей внаслідок збройної агресії рф
16:26
У президентській резиденції на Липській вирішили відремонтувати каналізацію
16:06
Зеленський представив нового голову Служби зовнішньої розвідки
15:46
Для Голосіївського району столиці збираються накупити цибулин тюльпанів та нарцисів на 1,4 млн гривень
Календар подій
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
28 березня 2024 г. 13:00
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
У столичному регіоні розробка Детальних планів території (ДПТ) все частіше використовується місцевими владами для легалізації самочинних будівництв через зміну цільового призначення земельних ділянок. Приклад – будівництво кінологічного центру біля села Рославичі на території Феодосіївської громади, яке явно без жодних дозвільних документів триває вже більше двох років і наразі активно підтримується керівництвом громади всупереч позиції місцевих мешканців. Громадські активісти наголошують на тому, що такий об'єкт матиме серйозний негативний вплив на екологію: створить ризик зараження людей різними хворобами через відсутність місця для утилізації собачих фекалій та загрозу для розташованого поруч ландшафтного заповідника “Васильківські карпати”. В Київській облраді, схоже, з цим згодні, але нічого зробити не можуть. Що стосується обурених громадян, то, якщо у Феодосіївській сільраді їх “не почують”, вони збираються звертатись до правоохоронців і суду.
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
26 березня 2024 г. 09:00
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
В Таценках на Обухівщині – скандал навколо підприємства, що планує займатися розливом мастил та оливи. Місцеві жителі вказують, що на земельній ділянці, де будуються виробничі потужності підприємства, розташована свердловина питної води, а поряд — житлова забудова і бювети. На думку мешканців, така наближеність створює ризик забруднення хімією навколишніх джерел. Люди налякані не тільки екологічними ризиками, а й воєнними: росіяни вже неодноразово доводили свій інтерес до підприємств нафтової галузі. Заручившись підтримкою місцевої влади, активісти дійшли аж до Міністерства екології. Однак, підприємство й досі продовжує здійснювати свою роботу. Чого прагнуть мешканці, чи дійсно підприємство загрожує екології села та як у ситуацію планують втручатись владні органи, – дізнавалася КВ.