среда, 26 января 2022 г.
Що робити для зменшення оплати за газ в Києві і чому сума оплати змінилася

Що робити для зменшення оплати за газ в Києві і чому сума оплати змінилася

Людмила Гребещук

Начальник расчетно-абонентского отдела УТГН ДП "КиевГазЭнерджи"

Чи змінилася ціна на газ? Ціну на газ встановлює Кабінет Міністрів України. На даний момент діє ціна в розмірі 8,54892 грн. за 1 кубічний метр відповідно до постанови Кабінету Міністрів України  від 19.10.2018 року № 867.

Чому в квитанціях за грудень збільшилось нарахування? Нарахування за грудень 2018 року збільшилося лише для споживачів, в помешканнях яких відсутній газовий лічильник. Причиною збільшення нарахування стало змінення норм споживання газу, від яких залежить остаточна сума, прописана у квитанціях. З 01 грудня 2018 року застосовуються такі норми споживання природного газу:

 Вид споживання

 Норма споживання, куб.м

 Плита газова за наявності централізованого гарячого   водопостачання

 9,8 куб.м на 1 особу

 Плита газова у разі відсутності централізованого   гарячого  водопостачання та газового водонагрівача

 18,3 куб.м на 1 особу

 Плита газова та водонагрівач

 23,6 куб.м на 1 особу

 Опалення

 11,0 куб.м на 1 кв. м опалювальної площі

У такому розмірі норми встановлено внаслідок розгляду справи № 826/2507/18 за позовом ПАТ “Хмельницькгаз” до Кабінету Міністрів України судами трьох інстанцій.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Судовими рішеннями визнано протиправними та нечинними постанову КМУ № 203 від 23.03.2016 р. “Про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників”, якою було затверджено норми споживання на рівні 3,3 куб. м за наявності газової плити та гарячого водопостачання; пункт 1 переліку постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність, затвердженого постановою КМУ від 23.03.2016 № 204, яким було визнано нечинними попередні норми споживання, затверджені постановою від 08.06.1996 р. № 619. Внаслідок скасування пункту 1 вищезазначеного переліку відновили дію “Норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників”, затверджені постановою КМУ від 08.06.1996 р. № 619.

Важливо, що пільгові норми Кабінет Міністрів України не змінював та залишив у розмірі, затвердженому постановою КМУ від 06 серпня 2014 року № 409 "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування", а саме:

  • на газову плиту (приготування їжі) – 3,3 куб.м на особу;

  • на газову плиту (приготування їжі і підігрів води) – 5,4 куб.м на особу;

  • на газову плиту і водонагрівач – 10,5 куб.м на особу.

Пояснимо також, що таке тариф. Тариф – це норма споживання природного газу помножена на ціну. При зміні норм споживання або ціни на природній газ змінюється тариф.

Чи змінилось нарахування для тих, хто має лічильник газу?

Для тих, хто має лічильник, – нічого не змінилося, в тому числі й для тих, хто має пільги і лічильник. Пільгова норма така ж сама – 3,3 кубометри газу.

Сьогодні сплачені киянами кошти розподіляються наступним чином:

Тож, що робити для зменшення оплати за газ?

Реальний облік фактично спожитого газу та відповідної оплати за нього може забезпечити лише газовий лічильник. Більш того, за наявності лічильника не потрібно сплачувати за місяці, коли не було споживання природного газу. Тому якщо немає бажання очікувати встановлення безкоштовного лічильника газу можна замовити встановлення лічильника за власні кошти, звернувшись з відповідною заявою до філії ПАТ “Київгаз”, що обслуговує місце вашого проживання. Детальна інформація стосовно газових лічильників за посиланням https://kyivgaz.ua/montazh-ta-tekhnichne-obslugovuvannya-gazovikh-lichilnikiv.html. Встановлення лічильників відбувається безкоштовно ПАТ “Київгаз” за графіком технічних оглядів будинків та має бути завершено до 1 січня 2021 року.

Для споживачів, у помешканні яких встановлено газовий лічильник, рекомендуємо своєчасно проводити обслуговування газового обладнання, що підвищує його продуктивність, а також зменшує обсяги споживання природного газу. Дуже важливо знати, що переносити, ремонтувати та проводити заміну газових приладів мають право тільки фахівці з відповідною кваліфікацією з дозволом на виконання зазначених робіт.

Читайте: В “Киевгазе” создают новую сеть для “умных” счетчиков

Людмила Гребещук, начальник розрахунково-абонентського відділу УТГН ДП "КиївГазЕнерджі"

KиевVласть

Теги: новости киева, мнение, газ, киевгаз, тариф, цена, платежка, уменьшить платежку

вторник, 25 января 2022 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 26 січня 2022 року (повний список населених пунктів)
20:28
В Киеве за полгода электронным билетом в транспорте воспользовались почти 140 млн раз
20:04
Профсоюз КП “Муниципальная охрана” требует от Кличко разорвать трудовой договор с директором предприятия Чернышевым
19:46
У “Бориспольтеплосеть” отсутствует разрешение на выполнение работ повышенной опасности - Гоструда
19:31
На Киевщине чиновника подозревают в организации незаконной свалки опасных промышленных отходов (фото)
19:15
В КГГА заявили, что в прошлом году обустроили около 107 километров сетей наружного освещения
19:04
В феврале в Киеве будут тестировать оплату банковской картой в наземном транспорте
18:49
В Киеве проведут внеплановый аудит КП “Спецжилфонд”
18:33
В Чернобыльской зоне задержан турист-экстремал
18:27
На дороги Украины выехали патрули-“фантомы” (видео, фото)
18:14
В центре Киева мужчина устроил стрельбу под зданием СБУ (видео)
18:02
Тимошенко: Задача власти остановить рост цен
17:52
В Киеве проверят финансовую и хоздеятельность Больницы скорой помощи
17:42
Правительство Национального единства - путь к спасению Украины,- Тимошенко
17:34
“Неприпустимо заморожувати зарплати військовим у країні, яка воює”, - Палатний з “УДАРу Віталія Кличка” закликає негайно збільшити видатки на оборону
17:23
Филатов попросил Кличко не превращать вопрос теробороны в собственную пиар-акцию
Календарь событий
Киевские короли песка
25 января 2022 г. 15:00
Киевские короли песка
Из пяти существующих в Киеве месторождений песка на сегодня легально разрабатываются только два – “Бортничи” и “Осокоры”. Спецразрешения на это выданы коммерческим структурам на внушительный срок – 18 и 20 лет. Добычу песка на “Бортничах” восьмой год ведет скандально известное АО “Гидромеханизация”, одним из собственником которого числится экс-министр юстиции и экс-глава Верховного суда Украины Василий Онопенко (на коллаже слева). Эту фирму активисты и депутаты Киевсовета не раз обвиняли в неконтролируемой добыче недр, а правоохранители даже завели по данному факту уголовное производство. На месторождении “Осокоры” с 2019 года не без нарушений добывает песок ООО “Сенд Контракт”, связанное с нынешним зампредом Киевской горгосадминистрации (КГГА) Вячеславом Непопом (на коллаже справа).
Ветераны-ракетчики жалуются на Шевченковскую РГА из-за угрозы выселения из арендованного помещения
25 января 2022 г. 12:00
Ветераны-ракетчики жалуются на Шевченковскую РГА из-за угрозы выселения из арендованного помещения
Общественная организация “Союз ветеранов ракетных войск стратегического назначения” борется за возможность пользоваться помещением в Киеве по просп. Победы, 60, которое арендует с 2015 года. Общественники полагают, что чиновники Шевченковской РГА специально при помощи бюрократической волокиты затянули с продлением им договора аренды, а теперь вообще хотят найти арендатора этого помещения через аукцион. Сложившаяся у ветеранов ракетных войск ситуация  вызывает беспокойство еще и потому, что ставит под угрозу исчезновения собранную членами союза и размещенную в указанном помещении уникальную в своем роде историческую экспозицию о ракетных войсках Украины. Но пока обращения в разные инстанции ничего не дают.