понедельник, 27 сентября 2021 г.
“Революцію породила яксамраз Галичина…”

“Революцію породила яксамраз Галичина…”

Остап Дроздов

Ведущий программы «Прямым текстом»

Цікаве питання задала газета “День”: чи може Галичина народити нову політичну силу загальнонаціонального масштабу?

Я стояв і стою на позиції, що будь-який галицький проект ніколи не стане загальнонаціональним. Не тому, що Галичина політично слабка, а тому що Україна безнадійно хвора. Зовні може виглядати, що Революція неабияк зблизила Галичину й Україну, і наші брати українці глибоко перейнялися галицькою візією країни. Проте насправді все дещо по-іншому. Це не Україна наблизилася до Галичини – це Галичина вкотре нав’язала себе всій країні. На щастя, цього разу – з цілком позитивним і корисним поривом докоріннних змін.

Революцію породила яксамраз Галичина. Всі решта лише її підтримали (або не підтримали), приєдналися (або не приєдналися), підхопили (або не підхопили). Але! Це не Україна захотіла бути іншою – це Галичина захотіла, аби Україна стала іншою.

Я нікого не ображаю, але треба пам’ятати, що галичани, легкі на підйом, почали першими в той час, коли решта країни тихо вичікувала, хто ж першим почне. Галичина повстала не проти Януковича – а проти України, яка добровільно лягла під Януковича і готова була його терпіти. Галицьке повстання заразило всіх решту, хто теж захотів вичавити з себе національний терпець. Хтось мусів був почати. Цим “кимось” виявився не Данєцк, не Кієв і не Днєпр – а Галичина, яка розтермосила летаргічну Україну.

За 22 роки перебування у складі українськї держави-монстра Галичина сповна стала Україною. Тому тепер, після такого подвигу галичан, Україна повинна попрацювати над собою і хоча б трішечки стати Галичиною. В значенні – активною, претензійною, ініціативною і відкритою. Я багато разів це повторював: Галичина запросто може самодостатньо існувати без України, бо завжди залишиться Галичиною. А от Україна без Галичини перестане бути Україною.

Революція – це вклад галичан у ту Україну, в якій вони хочуть жити. Інша – категорично не влаштовує. Ця інша, яка не влаштовує, якраз починає формуватися.

Умовна “галицька партія” може теоретично мати успіх лише в країні, де немає Юго-Востока та інших інфікованих регіонів, де замість мозку георгіївська стрічка. Започатковуючи будь-який масштабний проект, галичани приречені розбитися об стіну тих регіонів, які ніколи не сприймуть галицький світогляд. Тому нічого загальнонаціонального не вдасться зробити. І цього не потрібно. Я - категорично проти галицького проекту в масштабах України.

А от започаткувати масовий неполітичний громадянський рух, який не дасть загинути основним вимогам Майдану, - цілком під силу. Галичани ніколи не здобудуть голоси Юго-Востока. А от пропагувати концептуальні ідеї перезаснування ущербної держави – вкрай треба. Наприклад, замість формальної заміни прізвищ освоювачів держбюджету – вимагати наново перезаснувати всі державні системи. Або унеможливити неминуче “скурвлення” так званої нової влади, яка такою аж ніяк не є. Або – запровадити щільний громадський контроль за кожною дією політиків та кожною копієчкою.

Це може здійснити лише масовий неполітичний рух, довіра до якого буде високою в усіх кутках України. Навіть зародившись у Галичині, цей рух зможе уникнути звинувачень – мовляв, знову галицаї вчать усіх жити. Галичина уже задала новий порядок денний всій країні. Треба тепер у не партійний, а громадянський спосіб довести до кінця все почате.

Теги: революция, дроздов, галиччина

понедельник, 27 сентября 2021 г.
12:44
За сутки в Киеве от коронавируса умерли 5 человек
12:20
Нова амбулаторія у Мотовилівці прийматиме близько сотні людей на добу
12:05
В Киеве разоблачили двух человек на попытке завладения предприятием с активом в 40 млн гривен
11:44
В Киеве открыли первую школьную обсерваторию
11:25
За добу на коронавірус захворіли 60 жителів Київщини
11:03
За неделю столичные спасатели ликвидировали 66 пожаров
10:43
Шприцы, битое стекло и чемодан с книгами: активисты собрали 25 мешков мусора в ботсаду Фомина
10:22
За сутки в Украине выявили более 3 тысяч новых носителей коронавируса
10:04
Курс валют в Киеве: 27 сентября 2021 года
09:46
Депутат Киевсовета Виталий Нестор подозревает, что в недостроенном доме в Соломенском районе столицы заработала частная школа
09:26
Киевляне жалуются на замор рыбы в озере на Оболони (фото)
09:04
Люди из окружения Зеленского положили глаз на Дарницкую ТЭЦ Анатолия Шкрибляка - СМИ
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 27 сентября 2021 года
воскресенье, 26 сентября 2021 г.
19:53
Офис президента мог запретить транслировать бой Усика из-за его сотрудничества с компанией братьев Кличко, — журналист
18:01
Планові відключення електроенергії в Київській області 27 вересня 2021 року (повний список населених пунктів)
17:33
Украинский народ лишили права болеть за украинца. Артур Палатный раскритиковал госорганы за не показ боя Усик-Джошуа по ТВ
Календарь событий
Защитники культурного наследия Киева не смогут повлиять на реконструкцию усадьбы на Антоновича
24 сентября 2021 г. 12:00
Защитники культурного наследия Киева не смогут повлиять на реконструкцию усадьбы на Антоновича
ООО “Контур Девелопмент” из орбиты небезызвестных братьев Дмитрия и Леонида Крючковых (на коллаже слева и справа) смогло через суд добиться разрешения на реконструкцию здания конца XIX столетия по ул. Антоновича, 7-А без согласования с органами охраны культурного наследия. Недавно Окружной административный суд Киева (ОАСК) отменил пять соответствующих положений градостроительных условий и ограничений (ГУО). Также эта компания смогла убедить служителей Фемиды в том, что она имеет право не придерживаться требований высотности, которые ограничивают высоту объекта после реконструкции 9 этажами. Ситуацию, вероятно, все еще может изменить Департамент градостроительства и архитектуры Киевской горгосадминистрации (КГГА), обжаловав судебный вердикт в апелляционной инстанции.