воскресенье, 1 августа 2021 г.
Райради хочуть створити “з нуля” на радість всім корупціонерам-попередникам

Райради хочуть створити “з нуля” на радість всім корупціонерам-попередникам

Елена Ескина

Депутат Киевсовета

Сьогодні на пленарне засідання Київради виносилося питання щодо створення “з нуля” районних у м. Києві рад. Я підкреслюю, що мова йде не про відновлення попередніх, протиправно ліквідованих режимом Януковича, районних рад. До речі, ліквідованих за процедурою ліквідації звичайних юридичних осіб, бо процедура ліквідації осіб публічного права (якими є районні ради) законодавством не передбачена!

Це означає, що претензії щодо відчуження нашого комунального майна, яке знаходилося на балансі ліквідованих районних рад, вже не буде кому пред’являти. І це не перший раз коли райради, разом з майном територіальної громади, протиправно ліквідовують, а потім створюють “з нуля”, при цьому частина наших активів, якимось дивним чином, зникає в невідомому напрямку.

Станом на сьогодні, затверджений ліквідаційний баланс лише Печерської ради, однієї з десяти районних рад, яка, на думку активістів, допустила найбільшу кількість зловживань. Інші райради досі не ліквідовані і замість того, щоб зупинити процес їх ліквідації, розібратися з усіма злочинними оборудками попередньої влади, провести комплексну інвентаризацію майна і повернути його громаді, а також притягнути до відповідальності тих осіб, що ухвалили протиправне рішення з ліквідації райрад – пропонується радісно створити їх “з нуля” на радість всім корупціонерам-попередникам!

І, взагалі, чи можна буде вважати "органами самоврядування" - новостворені райради без повноважень та бюджету (увага: зміни до ЗУ про столицю ніхто не вносив!), а, головне, БЕЗ МАЙНА, яким вони повинні управляти...

Я висловила позицію об’єднання громадських організації “КИЇВСЬКЕ ВІЧЕ” і мою власну з цього приводу:

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 
 

1. Ми за МАКСИМАЛЬНУ децентралізацію та передачу повноважень на місця, але виключно киянам – представникам територіальної громади міста, а не “зальотним” бізнесменам (ще дрібнішим ніж у бізнес-клубі Київради) та партійцям - списочникам, які наповнять собою районні ради у випадку, якщо не буде змінений закон про вибори та продовжуватимуть лобіювати власні інтереси, зокрема, у сфері МАФів, відчуження підвалів-горищ, тощо.

Зміни до закону про вибори депутатів місцевих та районних рад повинні передбачати самовисування/висування від громадських організацій за місцем проживання, створення рівних умов для висування (обмеження витрат на рекламу, тощо), виключення участі політичних партій (вирішення проблем міста не потребує політики).

Цікаво, чи вистачить кількості активістів, не встигаючих спостерігати за проходженням рішень у багаточисленних комісіях та робочих групах Київради, моніторити ще "продукт діяльності" десятка районних рад, обраних за старою системою?

2. Вважаємо, що районні ради у столиці обов’язково повинні бути ВІДНОВЛЕНІ але в іншому форматі та, дійсно, представляти інтереси територіальної громади (а не певних партійних чи бізнес-проектів) на заміну районних державних адміністрацій, які мають зникнути й передати районним радам свої повноваження та функції. Але для цього теж потрібна політична воля на державному рівні та внесення змін у чинне законодавство.

А поки Київраді варто скасувати злочинне рішення щодо неутворення райрад, ухвалене попередниками у 2010році та зупинити процес ліквідації останніх, з нашим майном на балансі.

3. Відношення киян до питання створення райрад “з нуля” вивчено не було. Навіть, депутати стверджують, що голосували за “відновлення” райрад (що не відповідає дійсності), не заглиблюючись в суть питання. Киян не запитали в якому форматі вони бачать функціонування районних рад та не пояснили їм різницю між відновленням та створенням “з нуля” (проведення десяти круглих столів з цього приводу, про які знала обмежена кількість осіб не рахується). Я вже не кажу про повідомлення про такий захід депутатів.

Сьогодні проект створення районних рад “з нуля” був проголосований за основу. Протягом двох тижнів він повинний бути доопрацьований та запропонований авторами у новій редакції. Свої пропозиції обов’язково надам та підтримаю зазначений проект рішення в цілому, коли він відповідатиме інтересам киян, а не слугуватиме прапором популізму та піару. Тому, РАЗОМ ТИСНЕМО НА ВЕРХОВНУ РАДУ та підключаємося до внесення конструктивних змін до запропонованого проекту рішення. Райрадам бути!

КиевVласть

Теги: киевсовет, верховная рада, райсовет, ескина, восстановление, пиар, популизм

суббота, 31 июля 2021 г.
21:55
Зірки українського спорту привітали учасників міжнародного турніру з єдиноборств ADCC KYIV OPEN 2021 (фото, відео)
18:01
Планові відключення електроенергії в Київській області 1 серпня 2021 року (повний список населених пунктів)
17:03
Оленич рассказал Ермаку, почему не может оформить землю музею “Пирогово”
16:05
В Венецианской протоке утонул человек
15:01
Фонд госимущества определился со стартовой ценой “Большевика”
14:04
За сутки в Киеве от последствий коронавируса умер 1 человек
13:03
Патрульная полиция ограничила въезд грузовиков в Киев из-за жары
12:01
За останню добу на Київщині виявили 39 носіїв коронавірусу
11:03
Голосеевская РГА утвердила общественный совет (список)
10:06
Более двух миллионов украинцев уже полностью привиты от COVID-19
09:11
Сопредседатель “УДАРа” в Киевсовете и бывший замгенпрокурора спасли главу набсовета “Укроборонпрома" от избиения экс-секретарем СНБО (фото)
09:00
Кличко медлит с принятием Генплана, потому что, возможно, не все проекты Комарницкого успели вставить в документ, - Беловол
07:15
Сегодня, 31 июля, ярмарки пройдут в восьми районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 31 июля 2021 года
пятница, 30 июля 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 31 липня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:26
На выходных, 31 июля - 1 августа, в Киеве ожидается чрезвычайный уровень пожарной опасности
Календарь событий