вторник, 18 января 2022 г.
Проблеми переможців: вирішити не можна ігнорувати. Де влада поставить крапку?

Проблеми переможців: вирішити не можна ігнорувати. Де влада поставить крапку?

Анна Куценко

директор Киевского молодежного центра

Днями ми зустріли наших переможців – параолімпійську збірну України, яка повернулася з рекордною кількістю нагород з Олімпіади у Ріо. Для нас – це велика радість. А от олімпійцям навряд чи радісно повертатися у країну, де для людей з особливими потребами немає елементарних зручностей. Які конкретні кроки у Києві можна зробити прямо зараз, щоб створити для них комфортне середовище?

Досвід високорозвинутих країн давно засвідчив неефективність пасивної державної політики у сфері соціального захисту громадян з особливими потребами, яка формується на основі компенсаційних витрат – пенсій, грошової допомоги, пільг, компенсацій.

Соціальна підтримка інвалідів у провідних країнах Європи за останні 30 років характеризується виділенням значних ресурсів на створення доступного для осіб з обмеженими можливостями середовища для існування, навчання, створення спеціальних і облаштування наявних робочих місць.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Що в цьому напрямку прямо зараз можна зробити у столиці?

  1. Відновити діяльність Міського комітету доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, переглянути його склад з огляду кадрових змін у структурі КМДА, розробити та затвердити план роботи. Персональна відповідальність – це шлях до виконання намічених заходів.

  1. Провести комплексний аналіз наявності умов доступності для людей з інвалідністю до найбільш поширених об’єктів сервісу: банківська діяльність, роздрібний продаж продуктів харчування та промислових товарів, заклади громадського харчування, готельна сфера, перукарські послуги, нотаріальні послуги, юридичні та медичні послуги, театри, кінотеатри, музеї та інші заклади культури і дозвілля.

  1. Розробити та подати на розгляд постійних комісій Київради пропозиції до бюджету на 2017 рік щодо створення безбарʼєрного середовища у м. Києві.

  1. Розробити та затвердити норми, що зобов’язують при будівництві та реконструкції зупинок громадського транспорту обов’язково облаштовувати їх елементами архітектурної доступності (місцями посадки/висадки) для людей з інвалідністю. А також впровадити систему контролю за дотриманням водіями інструкції для водіїв усіх видів громадського транспорту щодо обов’язкових вимог для перевезення людей з обмеженими фізичними можливостями.

  1. На телеканалах - збільшити обсяг інформаційних та пізнавальних програм із сурдоперекладом, постійно оновлювати субтитрування столичних новин. А також створити єдиний міський веб-сайт з інформацією для людей з інвалідністю - з урахуванням пропозицій людей з інвалідністю щодо змісту та наповнення сайту, картою обладнаних елементами доступності супермаркетів, перукарень, кінотеатрів тощо.

  1. При участі громадськості, представників комунальних підприємств та приватного бізнесу розробити комплексну міську програму з працевлаштування людей з інвалідністю, державних замовлень на підприємствах УТОГ і УТОС. Адже навіть замовлення пошиття комплектів постільної білизни для лікарень столиці на підприємствах організацій інвалідів дозволить полегшити складну економічну ситуацію цієї категорії киян.

Звичайно ж, у цей складний для держави час комплексне створення безбар’єрного середовища виглядає непростим завданням. Але, якщо робити конкретні посильні заходи, за кілька років можна втілити нашу гордість переможцями у конкретні справи для їх доступності до міської інфраструктури.

Анна Куценко, директор Київського молодіжного центру

Читайте: Життя і здоров’я української молоді – на межі катастрофи

КиевVласть

Теги: новини києва, анна куценко, молодіжний центр, люди з особливими потребами, соціальна підтримка, комфортне середовище

вторник, 18 января 2022 г.
07:15
Сегодня, 18 января, ярмарки пройдут в трех районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 18 января 2022 года
понедельник, 17 января 2022 г.
22:56
Меру пресечения Порошенко в деле о госизмене судья Печерского суда огласит 19 января
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 18 січня 2022 року (повний список населених пунктів)
20:26
Новогодний городок в центре Киева посетили более 4 млн человек
20:13
На Киевщине прокуратура открыла производство по факту инфицирования детей в садике Ирпеня
20:05
В столице к Крещению подготовили 15 локаций для безопасного погружения (список)
19:45
В Ирпене приступят к строительству новых школ
19:23
Київщина отримає майже 1,2 млрд грн субвенції на ремонт доріг
19:12
Полесская община будет платить за воду по новым тарифам
19:05
Завтра, 18 января, в столице начнут работать два новых автобусных маршрута
18:46
За полгода Центральный автовокзал Киева обслужил более четверти миллиона пассажиров
18:21
Компания “Интергал-Буд” обнародовала данные о ходе строительства ЖК “Парковые Озера”
18:11
На Киевщине в результате пожара в дачном доме погиб мужчина
18:04
Капремонт шляхопроводу по вул. Олега Онікієнка в Броварах обійдеться в 80 млн гривень
17:44
Нардеп Грищук просит предоставить ему список ремонтов придомовых территорий, запланированных в Соломенском районе на 2022 год
Календарь событий
Департамент земресурсов КГГА сулит “монетизацию” еще 7,5 тыс. га столичной земли
17 января 2022 г. 15:00
Департамент земресурсов КГГА сулит “монетизацию” еще 7,5 тыс. га столичной земли
На рассмотрение Киевсовета вскоре представят результаты инвентаризации следующего “куска” земель столицы общей площадью более 7,5 тыс. га (порядка 8% от всей площади Киева). Преимущественно это – лесные и промышленные территории, менее третьей части – земли жилой и общественной застройки, рекреации и водного фонда, многие участки уже сформированы (имеют кадастровые номера). При этом, такая инвентаризация могла “потянуть” из городского бюджета порядка 180 млн гривен (были ли в реальности потрачены эти деньги – неизвестно). Замглавы КГГА Петр Оленич (на фото в центре) и директор “земельного” департамента КГГА Валентина Пелих (на фото справа) уверяют, что будущая аренда или продажа проинвентаризированной земли значительно пополнит столичный бюджет. Пока такие обещания не выглядят правдоподобными – значительная часть участков представляют из себя лес, водную гладь, кладбище и прочие земли, явно не предназначенные для коммерческого использования.
Вместо водно-спортивной базы на Трухановом острове может появиться ресторан, баня и 14 коттеджей
17 января 2022 г. 11:00
Вместо водно-спортивной базы на Трухановом острове может появиться ресторан, баня и 14 коттеджей
В Киеве очередной скандал с так называемым “имуществом профсоюзов”. Благотворительная организация “ДОСК “Малая флотилия” заявила о рейдерском захвате водно-спортивной базы “Зенит” на Трухановом острове (Парковая дорога, 28). По всей видимости, киевляне больше не смогут заниматься там гребным спортом. Имущество базы было перерегистрировано на ООО “УСБ “Зенит”, которое имеет право заниматься в т.ч. отельным и ресторанным бизнесом. Законность такой перерегистрации вызывает большие сомнения и может обернуться “самовольной” застройкой рекреационных земель острова. В госреестре прав на недвижимое имущество  для ООО “УСБ “Зенит” недавно было зарегистрировано право собственности на ресторан, баню и 14 коттеджей, которые по факту на территории базы отсутствуют.