вівторок, 19 березня 2024 г.
Приймаєте працівника на роботу - не забудьте повідомити податкову

Приймаєте працівника на роботу - не забудьте повідомити податкову

Валерія Буділовська

заступник начальника ГУ ДПС у Київській області

До початку роботи працівника за укладеним трудовим договором роботодавець повинен повідомити податкову службу про прийняття працівника на роботу.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженою ним особою чи фізичною особою до територіальних органів ДПС за місцем їх обліку як платника єдиного внеску до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

Подати таке повідомлення можна у декілька способів, втім, найбільш актуальний – це, звичайно, через електронний кабінет. Для цього вам знадобиться кваліфікований сертифікат електронного ключа, який можна отримати у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг або через Інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua (MobileID та BankID).

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Для того, щоб подати Повідомлення в електронному вигляді, здійсніть вхід до Електронного кабінету за посиланням або через офіційний вебпортал ДПС. Після проходження ідентифікації ви отримаєте доступ до приватної частини Електронного кабінету.

Наступний крок – це формування повідомлення. Для цього в розділі “Введення звітності” встановіть фільтр за параметрами: рік, період, за які звітуєте. 

Потім за допомогою кнопки “Створити” треба обрати тип форми “J(F)30 Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”. Із запропонованого переліку форм обирає форму “J(F)3001001” Повідомлення про прийняття працівника на роботу”. Не забудьте зазначити відповідний територіальний орган ДПС (регіон, район) в полі “Код ДПІ” (за замовчуванням встановлено орган ДПС за місцем основної реєстрації) та натискаєте кнопку “Створити”. Потім перевіряєте, натискаєте “Підписати” та підписуєте своїм електронний підписом. А потім натискаєте “Відправити”. Переглянути подану звітність ви зможете у розділі “Перегляд звітності”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

У вкладці “Вхідні документи” розділу “Вхідні/вихідні документи” ви можете отримати доступ до квитанцій щодо приймання та обробки податкової звітності, інформаційних повідомлень, кореспонденції тощо. 

Крім такої опції, подати повідомлення можна на паперових носіях разом з копією в електронному вигляді. 

Підкреслю, якщо ви повідомляєте податкову про прийняття на роботу більше 5 осіб, то повідомлення подається виключно в електронній формі. Якщо ж 5 або менше, то повідомлення можна подати у паперовому вигляді. 

Подання такого повідомлення засобами поштового зв’язку нормативним актом не передбачено.

Подана роботодавцем інформація вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

Повідомленням про прийняття на роботу члена виконавчого органу господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації є відомості, отримані органами ДПС з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Нагадуємо, що  встановлені за результатами контрольно-перевірочних заходів порушення вимог законодавства про працю мають негативні наслідки для  роботодавців, оскільки  загрожують їм суттєвими фінансовими санкціями.

Читайте: Кампанія декларування: як сплачувати податки з іноземних доходів

Валерія Буділовська, заступник начальника ГУ ДПС у Київській області

КиевVласть

Теги: новости киевской области, повідомлення, гу дпс у київській області, працівник, роботодавець, Валерія Буділовська, трудовий договір, податкова служба, новости київщини, соціальне страхування

понеділок, 18 березня 2024 г.
20:45
У столиці цього тижня заплановані продуктові сільськогосподарські ярмарки (локації)
20:34
Кличко попросив журналістів Bihus.info передати правоохоронцям інформацію щодо розслідування по заробіткам оточення Брагінського на контрактах з “Київським метрополітеном"
20:23
На Новопавлівському напрямку ворог, за підтримки авіації, 21 разів намагався прорвати оборону, - Генштаб ЗСУ
20:02
В Ірпені відкрили денний центр підтримки дітей та сімей
19:43
Зеленський зустрівся із членом Сенату Конгресу США Гремом
19:22
“Муніципальна Охорона” провели навчання з відпрацювання дій у разі позаштатної ситуації в столичних закладах освіти
19:05
Ірпінь відвідали представники міжнародної організації ЮНІДО
18:46
9 років тюрми отримав самопроголошений голова Димерської тергромади, який співпрацював з окупантами
18:26
На озері Богатирському було виявлено перевищення норми нафтопродуктів у 3,6 рази, - “Плесо”
18:03
На Київщині пройде лекція-презентація “Історія дайвінгу у Світі та Україні”
17:46
Чеська залізниця запускає новий поїзд до України
17:27
Столичні правоохоронці повідомили про підозру організаторам черговой схеми незаконного виїзду за кордон (фото)
17:05
У Києві спростять порядок встановлення меморіальних дощок
16:45
У Деснянському районі п’яний водій вчинив потрійну ДТП, постраждали двоє водіїв
16:25
Міноборони у лютому заблокувало постачання 264 т неякісних продуктів до військових частин
16:03
Відзавтра, 19 березня, на станції метро “Шулявська” розпочнеться капітальний ремонт ескалатора
Календар подій
Житло замість історичної будівлі: у Києві вирішується доля сторічної садиби Маліна
18 березня 2024 г. 09:00
Житло замість історичної будівлі: у Києві вирішується доля сторічної садиби Маліна
Посадовці КМДА формально ще можуть спробувати відстояти в касаційному суді свою позицію – не видавати МУО на проєктування, які допоможуть замовникам легально перетворити історичну садибу Маліна (1890 рік побудови) на вул. Олександра Кониського, 22 у сучасний житловий будинок. Чиновники до цього програли два суди по цьому питанню. Причина – історичному об'єкту офіційно не надано статус пам'ятки, а гучне рішення Київради від серпня 2021 року, яким власникам таких об'єктів було рекомендовано утриматися від здійснення робіт в них, як на цьому ще тоді наголошувала КВ, не має “зобов'язального характеру”. Поки київські активісти добиваються присвоєння садибі Маліна охоронного статусу, забудовники, які, схоже, пов'язані з “групою родин Негрича та Голиці", встигли зруйнувати значну частину будівлі. Відповідні слідчі дії станом на сьогодні ніяких результатів не принесли і, ймовірно, вже не принесуть.
Позивний “Тьотя”: за що судитимуть ексгендиректорку столичного КП “Інформатика” Вероніку Малкову
14 березня 2024 г. 09:00
Позивний “Тьотя”: за що судитимуть ексгендиректорку столичного КП “Інформатика” Вероніку Малкову
Столичні правоохоронці завершили слідство відносно ексгендиректорки та діючої заступниці керівника КП “Інформатика” Вероніки Малкової (на колажі). Наразі вона офіційно є обвинуваченою у розповсюдженні даних з вуличних камер відеонагляду, які встановлювалися в Києві за рахунок коштів міського бюджету. За цей злочин посадовиці загрожує до 5 років позбавлення волі, але яким буде кінцевий вердикт Шевченківського райсуду, покаже час. Так, слідчі встановили, що Малкова спільно ще з двома особами, один із яких є її підлеглим, допомагали громадянам, зокрема, встановлювати маршрути переміщення транспортних засобів по місту. Такий процес вони називали “розшуком”, а тодішня очільниця “Інформатики” навіть мала “позивний” – “Тьотя”. При цьому, в КМДА і Київраді, схоже, не поспішають робити свої кроки щодо покарання винних. Малкова повернулася до роботи після відсторонення у березні 2023-го, а ініціатива депутатського корпусу щодо створення спеціальної комісії, яка розслідує такі інциденти, так і не була офіційно запроваджена.