п'ятниця, 22 листопада 2024 г.
Почему в Киеве не строят небоскребы

Почему в Киеве не строят небоскребы

Александр Насиковский

Управляющий партнер DIM GROUP

Высотное строительство в развитых странах давно перестало быть чем-то из ряда вон выходящим. К концу 2016 года в мире насчитывалось свыше 3 700 небоскребов высотой более 150 м.  Больше всего таких зданий расположено в Китае (1392), США (706) и Японии (227). Догоняет лидеров азиатский город-государство Сингапур (53). В наши дни чемпионат по сверхвысотному строительству происходит в другом уголке мира — на Аравийском полуострове. Там, в Арабских Эмиратах стоит самый высокий небоскреб Burj Khalifa (828 м) и готовится возведение другого высотного гиганта — Kingdom Tower (1007 м) в Саудовской Аравии.

В отличие от этих стран, в Украине строительство небоскребов только на стадии зарождения. По числу высоток наша страна пока что занимает лишь 46 место в мире. Но это, я уверен, только пока!

Всего 20 зданий в Украине достигают 100 метров в высоту, и лишь одно – ЖК на Кловском спуске, 7 в Киеве  -  превышает 150 метров.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Причин для такого количества высотных проектов жилой недвижимости в Украине предостаточно. Прежде всего - это технологическая сложность и существенный рост затрат при высотном строительстве. Помимо дефицита финансов, у одних украинских застройщиков нет достаточного опыта для строительства небоскребов, у других - желания. Согласитесь, легче строить однотипные коробки и не вкладывать в более тщательную архитектурную проработку, использование новейших технологий, специального оборудования и стройматериалов.

Радует, что многие девелоперы делают свои первые, но смелые шаги в изучении зарубежных технологий. В столице уже есть проекты выше 30-ти этажей.  Не тайна, в ближайшие несколько лет в Киеве будут спроектированы и построены первые жилые дома выше 40 этажей.

Прогрессивные компании понимают, что развитие нашей столицы вверх неминуемо. Город не может постоянно расти вширь, а значит начнет интенсивно расти вверх. Сокращение пригодных земельных участков под застройку и рост цен на землю делают высотное строительство более экономически рациональным. Престиж, панорамные виды и минимальное шумовое загрязнение, я уверен, привлекут будущих жителей.

Важно, что эти застройщики уже сейчас получают бесценный опыт, который в будущем будет их конкурентным преимуществом. Небоскребы стали символами Нью-Йорка, Шанхая, Лондона и многих других городов мира. Так почему бы в ближайшее время им не стать символом динамичного развития украинской столицы?

Александр Насиковский, управляющий партнер DIM GROUP

Источник: korrespondent.net

KиевVласть

Теги: киев, строительство, жилье, александр насиковский, небоскребы

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.