неділя, 10 грудня 2023 г.
Підтримка бізнесу Київщини: куди податися, якщо ваше приміщення зруйновано

Підтримка бізнесу Київщини: куди податися, якщо ваше приміщення зруйновано

Валентина Сахно

виконуюча обов’язки керівника KSE Graduate Business School

У перші дні повномасштабного вторгнення Росії до України, більшість компаній в першу чергу вирішували питання безпеки своїх співробітників. Далі настав період шоку, переїздів “хто куди може” і облаштування нового життя у нових регіонах та країнах. Та вже згодом з властивою українцям здатністю адаптуватися до змін, а особливо підприємцям, власники та керівники компаній почали активно думати над можливістю врятувати бізнес, потужності та команду.

Завдяки численним ініціативам з релокації від держави (Мінекономіки та ДП “Прозорро.Продажі”), обласних адміністрацій (відділу інвестицій з Львівської ОВА, Платформа сприяння релокації бізнесу до Рівного тощо) та волонтерських об’єднань, частині бізнесів вдалося релокуватися із територій, де ведуться бойові дії, до західних регіонів. За різними дослідженнями, таких бізнесів близько 12%.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Однак не всі кейси виявилися успішними. Ми з командою KSE Graduate Business School вже п’ятий місяць заглиблені в потреби бізнесу під час війни і на етапі менторства власників бачимо різні підводні камені при та після релокації. Зокрема зараз спостерігаємо подвійну релокацію з одного безпечного місця в інше. Фактори можуть бути різні: від споживацької культури до фактичної наявності виробничих приміщень. Нещодавно ми проводили захід з підприємцями, яким довелося повернутися назад через те, що витрати перебування в релокації були значно вищими, ніж на постійному місці, з одного боку. З іншого – не вдалося вивезти все обладнання, необхідне для виробництва. 

Також особливо гостро може стояти питання споживацької культури, адже за ним постає наступне: кому ж продавати свій продукт чи послугу, якщо тут він/ вона нікому непотрібні? Якщо давати банальний приклад, це як відкривати вареничну в Полтаві, де їдять галушки.

Припускаю, що для багатьох бізнесів із східних та південних регіонів ближчою може виявитися споживацька культура Києва, ніж західних областей. А тим паче, для бізнесів з Ірпеня, Бородянки, Бучі та інших містечок Київщини, що дуже постраждали внаслідок війни. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Основна мета таких, як правило, невеличких бізнесів – вижити, а потім вже братися за розвиток. За підрахунками бізнес-школи, понад 60% українських компаній “заморозили” капітальні або щонайменше неключові проєкти, тобто – втратили у розвитку.

І тому ми в бізнес-школі намагаємося дати їм нову точку опори. Як? Разом з мережею столичних бізнес-центрів ми оголосили про старт конкурсного відбору на можливість отримати офіс для розвитку свого бізнесу та професійне менторство в рамках проєкту “РЕ:старт. Безпечний простір для вашого бізнесу”.

Його цільова аудиторія – малий та середній українських бізнес, що опинився на межі закриття через фізичне розміщення в окупованих/деокупованих/постраждалих внаслідок воєнних дій територіях. Податися на програму може і той бізнес, що вже пройшов процес релокації, і той, що планує, а також місцевий бізнес, що відновлює роботу в Києві.

Компаніям пропонуються безоплатні консультації щодо релокації та приміщення площею 20, 30 та 120 кв.м у безкоштовне користування на три місяці в одному із бізнес-центрів Києва.

Що потрібно, аби взяти участь? До 1 серпня включно заповнити анкету на сайті проєкту. За якістю заповнення анкети та її аналізом ми оберемо long-list кандидатів, які зможуть отримати безкоштовну консультацію від KSE Graduate Business School щодо доцільності релокації та необхідних змін у бізнес-моделі, пошуку нових каналів збуту, побудови нової логістики. Після цього, оберемо 3 переможців, які стануть щасливими власниками нових офісів та зможуть відновити свою роботу. 

Ми щиро віримо, що компаніям, які опиняться під нашим ментерством, дійсно вдасться зробити рестарт, як і заявлено в назві проєкту. Ми знаємо, що навіть один приклад може надихнути інших. Адже кияни повертаються. Вони, як і завжди, залюбки вип’ють ранкову каву у кав’ярні біля дому, відвідають спортзал, придбають новий гаджет, замовлять щось онлайн. Громадяни і бізнес потрібні одне одному ще більше ніж будь-коли, адже працюючий бізнес – ознака повернення до нормального життя.

КиївВлада

Теги: війна, війна росії проти україни, відновлення, Київщина, захист україни від російського загарбника, підприємництво

субота, 9 грудня 2023 г.
18:02
“Укрзалізниця” з 10 грудня запускає поїзд Інтерсіті між Києвом, Вінницею, Хмельницьким та Тернополем
17:01
На Київщині вже відновили понад 15 тисяч пошкоджених росіянами об’єктів
16:02
На Фастівщині внаслідок пожежі у будинку загинуло двоє чоловіків
15:01
Щорса з конем прибрали з бульвару Шевченка у Києві за 6 годин (фото)
14:02
Патрульна поліція попередила про зміни в організації дорожнього руху на площі Либідській у столиці (схема)
13:01
Київська обласна рада підтримала створення ландшафтного заказника “Ріка-Герой Ірпінь”
12:02
Через підтоплення метро у Києві в організацію дорожнього руху буде внесено зміни- МВС
11:01
За добу Сили оборони знищили 900 окупантів, - Генштаб ЗСУ
10:02
У суботу, 9 грудня, дев’ять районів Києва проводять ярмарки (адреси)
09:22
У Києві почали роботи з демонтажу пам’ятника Щорсу
09:01
На фронті протягом доби відбулося 95 бойових зіткнень, - Генштаб ЗСУ
п'ятниця, 8 грудня 2023 г.
20:44
Через ярмарки на вихідних змінять маршрути чьотири автобуси та тролейбус
20:23
БЕБ заявила про викриття відомої мережі магазинів побутової техніки на несплаті податків
20:02
На Авдіївському напрямку захисники відбили 32 атаки ворога, - Генштаб ЗСУ
19:42
У Києві підприємець ошукав 71 людину за схемою викупу авто у США
19:24
Німеччина надасть новий пакет військової допомоги для України
Календар подій
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2023-го витрачав Київ
8 грудня 2023 г. 09:00
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2023-го витрачав Київ
Витрати столиці у листопаді пройшли під знаком будівельних та ремонтних робіт – на це спрямували понад 60% від загальної ціни укладених минулого місяця договорів (усього укладено 5 641 договір на сумму 3,48 млрд гривень). Найдорожчою серед листопадових замовлень була угода вартістю 692 млн гривень на капремонт в Київському центрі нефрології та діалізу, куди після реорганізації планують “переселити” Центр трансплантації кісткового мозку. Значними були і витрати як на “латання дірок” (майже на 120 млн гривень замовили відновлення дорожнього покриття після розривів тепломереж), так і на модернізацію освітлення (сотня мільйонів “піде” на капремонти вуличного освітлення із встановленням економних світильників). Також серед замовлень – ноутбуки та принтери для Київради на 3 млн гривень, саджанці дерев та кущів на понад 2 млн гривень, досить неочікуване для зимового часу встановлення поливних систем у парку Відрадний та на Дніпровській набережній за 1,8 млн гривень тощо.
Мерський тролінг: до конфлікту між мерами Ірпеня і Бучі долучили ресурси Офісу Президента
7 грудня 2023 г. 14:20
Мерський тролінг: до конфлікту між мерами Ірпеня і Бучі долучили ресурси Офісу Президента
Мер Бучі Анатолій Федорук (обраний від “Слуг народу”) зареєстрував на сайті Президента України петицію та пропонує присвоїти звання Героя України своєму сусідові – меру із Ірпеня, Олександру Маркушину (обраний від “Нових облич”). За словами “бучанця”, “ірпінець” в одному із інтерв’ю заявив, що "особисто звільняв Бучу" – тож, він точно герой. Федорук не приховує, що таким чином тролить Маркушина і називає його розповіді про звільнення Бучі дезінформацією в стилі російських пропагандистів. Мер Ірпеня, у свою чергу, вже охрестив петицію наругою над вищою державною нагородою. На його думку, очільника Бучі потрібно притягнути до відповідальності за подібні провокації. Баталія між очільниками міст викликала величезний резонанс в громадах, де різко критикують таку відверто недоречну поведінку можновладців під час війни. 
“Будівництво від Микитася”: суди вирішують долю скандального ЖК “Покрова”
6 грудня 2023 г. 09:00
“Будівництво від Микитася”: суди вирішують долю скандального ЖК “Покрова”
Численні порушення, які допускаються у столиці щодо будівництва житла на землях Міноборони, призводять до того, що питання добудови таких ЖК доводиться вирішувати слідчим та суддям. Саме така доля ЖК “Покрова” на вул. Січових стрільців, 59 – проєкту збанкрутілого “Укрбуду”. Ситуація така, що громадські активісти намагаються добитися скасування містобудівних умов та обмежень (МУО) на проєктування цієї забудови, а співзамовник даного будівництва – ДУ “ЦТУКБ” – навпаки планує оскаржити окремі пункти цього документу, щоб можна було зводити будинки більшої висотності. У свою чергу, військова спеціалізована прокуратура планує нарешті повернути землю під “замороженим” комплексом до власності держави та змусити забудовників очистити цю територію. Якими будуть результати цих судових спорів, наразі прогнозувати важко. В першу чергу тому, що правоохоронці поки що не змогли завершити розслідування щодо зловживань при реалізації договору на це будівництво, який було укладено ще в 2015 році з компанією із орбіти одіозного екснардепа та відомого забудовника Максима Микитася (на колажі ліворуч).