суббота, 31 июля 2021 г.
Парковка Кличка: повна комуналізація Києва в інтересах столичної громади та кожного киянина

Парковка Кличка: повна комуналізація Києва в інтересах столичної громади та кожного киянина

Роман Головін

Розробник і втілювач Народної земельної реформи

Трохи відволічемось від питань земельних та мого законопроєкту №3208 “Про прогресивні земельні відносини” і згадаємо про Київ, в якому зосереджено 15-20% працездатного населення України.

Операція “Парковка” провалена, агент “Німас” звільнений. А парковки стали одним з прикладів того, що не тільки не вдалось покращити, а вдалося свідомо погіршити. Та і в цій ситуації вже колишній директор КП “Київтранспарксервіс” Олександр Німас ні до чого – не можна виключно на нього перекладати вину за розвал КП “Киїівтранспарксервіс”. Він робив так, як йому дозволяли. Робив так, бо з нього не вимагали. І взагалі він не мав би бути призначений директором, як і його “патрон” Дмитро Давтян, бо вони від початку не були потрібні ані Віталію Кличку, ані киянам.

У контексті цього вже на початку 2019 року було зрозуміло, що підприємство розвивається не в тому напрямку і потрібно змінювати керівництво. Питання звільнення Німаса на 100% повинно було бути вирішено разом із звільненням Давтяна з посади заступника голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) 29 листопада 2019 року.  Чого чекали?

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Можна зразу повісити причину такої ситуації на Кличка. І це правильно, бо він є відповідальним за будь-яку ситуацію в Києві та за призначення. З іншого боку, Кличко робить ротації, перебуваючи, відповідно, в можливому пошуку кращих управлінців для киян і Києва.

Те, що Німаса не можна було призначати керівником КП “Київтранспарксервіс”, було зрозуміло вже після того, як він програв цей конкурс. Але попри програш Німас став директором. Саме тому Кличку слід дотримуватися принципу залучення до роботи справжніх професіоналів, а не керуватися дружбою чи чиїмись вагомими рекомендаціями.

Вже немає Німаса, немає Давтяна, який підсунув Кличку Німаса. Але старі проблеми з паркуванням Німас та Давтян не вирішили, а виключно збільшили. Ці проблеми залишаться надовго, як втрати київської громади, кожного киянина та гостя міста. 

За час керівництва Німасов “Київтранспарксервісом” доходи цього підприємства зменшились. За офіційною звітністю за 3-й квартал 2019 року дохід підприємства склав 24,2 млн гривень, що на 8,7 млн менше, ніж за аналогічний період 2018 року. А збиток за 3 квартали 2019 року склав 5,2 млн гривень проти прибутку у 5 млн гривень за 3 квартали 2018 року. 

Паркувальний простір втрачається, зменшується, не створюється. Безумовно, в пріоритеті пішохід, громадський транспорт, а потім авто і їх власники. Але це не означає повного ігнорування паркувального простору, бо автомобіль може бути незамінним засобом пересування. Тому нехтувати паркувальним простором, зменшуючи і обмежуючи, буде неправильно.

Неправильним є і передача монополії на паркувальну діяльність приватним структурам, які вже на отриманих майданчиках діють за своїми правилами, а не за правилами киян. Корупція з`їла КП “Киїівтранспарксервіс”. Але ще більше шкодить некомпетентність і відсутність стратегії розвитку міста, в тому числі, її невід’ємної частини – паркувального простору.

КП “Киїівтранспарксервіс” врятує залучення його до запропонованої мною програми комуналізації Києва. Головним з пріоритетів цієї програми є повернення комунальних монополій під контроль киян і обраного ними міського голови та припинення розпродажу Києва через аутсорсинги, приватизацію та навмисне неефективне управління власністю киян. Бо паркувальна діяльність є природною, економічною і адміністративною монополією киян, яку потрібно реалізовувати безпосередньо, наповнюючи бюджет міста, а не кишені “наближеного” бізнесу.

Віталію Кличку замало змінювати своє оточення і підлеглих керівників в спробі отримати ефективність в управлінні довіреному йому киянами місті. Йому необхідно  функціонально змінювати підхід в призначенні керівників та виборі наближених осіб. За такими змінами повинні бути якісні перетворення, як результат якісних ґрунтовних стратегій, які наразі Кличко не отримав від своїх підлеглих.

Мабуть, і самому Кличку набридли ці життєві трагедії, причиною яких були тимчасові стратегічно невмотивовані в інтересах киян особи-керівники, що працювали  не на розвиток Києва, а на його відставання та деградацію. Та й потрібно не забувати, що і гарний друг – не професія, як і комік – то далеко не клоун.

Часу до виборів залишилося мало, і за цей час Кличку потрібно хоча б провести кадрові зміни, які будуть підтвердженням зміни стратегії розвитку міста в інтересах киян, а не кланів, бовдурів, та пустунів. Необхідне стратегічне оновлення. Думати, що таке оновлення непотрібне – все одно, що думати, що ти будеш боксувати зі слабкими суперниками, а суддями будуть твій тренер та брат з кумами.

Поза конкуренцією буде стратегія комуналізації Києва, відповідно до якої все в столиці належить киянам. І все має працювати в інтересах киян, їх комфорту та соціально-економічного розвитку. Буквально це означає, що потрібно повертати Київ киянам.

Читайте: Свободу Києву! Нова комунальна стратегія

Роман Головін, розробник і втілювач Народної земельної реформи

КиевVласть

Теги: новости киева, виталий кличко, дмитрий давтян, парковки, александр нимас, коммунальная стратегия киева

суббота, 31 июля 2021 г.
07:15
Сегодня, 31 июля, ярмарки пройдут в восьми районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 31 июля 2021 года
пятница, 30 июля 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 31 липня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:26
На выходных, 31 июля - 1 августа, в Киеве ожидается чрезвычайный уровень пожарной опасности
20:04
Столичную власть просят предусмотреть финансирование строительства новых учебных заведений в одном из микрорайонов Соломенки
19:45
На Киевщине оглашен приговор иностранцу-наркокурьеру, который ввез в Украину в желудке более 1 кг кокаина
19:28
Деснянская РГА сообщила, где в ближайшее время проведут санитарную обрезку деревьев (адреса)
19:07
Перемоги на олімпіадах залежать від розвитку масового спорту, – Палатний з “УДАРу”
19:05
Столичную власть попросили изменить режим работы светофора на границе Киева и Коцюбинского
18:44
“Киевзеленстрой” отчитался об обработке 100 гектаров столичных земель препаратом против амброзии (видео)
18:31
Во вторник под зданиями МВД и Офиса Генпрокурора пройдут митинги столичных предпринимателей
18:21
В Броварах со 2 августа проезд с ул Ярослава Мудрого на ул Михаила Грушевского будет частично перекрыт (схема)
18:00
Общины Вышгородского района просят “Слуг народа” явиться на сессию райсовета
17:55
“Интергал-Буд” в тройке лидеров рейтинга застройщиков Киева за I-II квартал 2021 года по версии портала “Минфин”
17:52
Разыскиваемый НАБУ экс-судья Чаус нашелся в Винницкой области и снова исчез
17:42
Под Киевом в результате ДТП погибли мальчик и 60-летний мужчина (фото)
Календарь событий