четвер, 21 листопада 2024 г.
Оренда землі ще на 1 рік незаконна!

Оренда землі ще на 1 рік незаконна!

Роман Головін

Голова Всеукраїнського об`єднання власників землі

Оренда землі ще на 1 рік без волевиявлення власника землі була і є незаконною!

Право оренди землі навіть у військовий час підлягає припиненню і в цьому ми допомагаємо власникам землі (тел. 097 225 73 75).

Доповнення до закону, якими нібито під час дїї військового стану оренда землі поновлюється ще на 1 рік без волевиявлення власника землі, вже відмінено з 19.11.2022 р. Але власникам землі, у яких договори закінчились в період між початком військового стану та 18.11.2022 р., доводиться стикатися з проблемою, коли орендар хоче в порушення закону користуватися землею ще 1 рік, посилаючись на вже відмінені доповнення до законодавства, а певні державні реєстратори незаконно відмовляють у реєстрації припинення права оренди, чим допомагають орендарю незаконно користуватися землею ще 1 рік.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

З часу прийняття доповнень до їх відміни причини, по яким вони були прийняті, не перестали існувати – в країні діє військовий стан. Тому залишається незрозумілим, що то все було і як так, що при однакових умовах в країні одним власникам, у яких договори закінчувались від початку військового стану до 19.11.2022 р., доводиться залишатися з надуманою проблемою ще 1 року оренди землі без волевиявлення власника землі, а іншим, слава Богу, минулося?

Причина відміни законодавчих змін про ще 1 рік абсолютно зрозуміла – ці доповнення були ірраціональними та існували поза межами цивільних відносин і порушували всі принципи права не говорячи про здоровий глузд та повагу до конституційних прав українців.

Відповідно до ч. 1 ст. 41 Конституції України, “кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності”.

Відповідно до ч. 3 ст. 41 Конституції України “ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним”.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Цивільного Кодексу України, “Цивільним законодавством регулюються особисті немайнові та майнові відносини (цивільні відносини), засновані на юридичній рівності, вільному волевиявленні, майновій самостійності їх учасників”.

Відповідно до ч. 3 ст. 203 Цивільного Кодексу України, однією з загальних вимог, дотримання якої є необхідним для чинності правочину є те, що “волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі”.

Відповідно до ст. 14 Закону України “Про оренду землі”, “договір оренди землі укладається у письмовій формі”.

Відповідно до ч. 1 ст. 30 Закону України “Про оренду землі” “зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін”.

Відповідно до ст. 6 Закону України “Про оренду землі”, “право оренди земельної ділянки підлягає державній реєстрації відповідно до закону”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Це ми окреслили тільки частину загальних законодавчих підстав не вбачати в доповненнях про ще 1 рік оренди землі без волевиявлення власника землі норму права, яка забороняє власнику землі припинити право оренди у зв’язку з закінченням строку дії договору.

Отже, сама Верховна Рада, відмінивши доповнення до закону про поновлення договору оренди землі ще на 1 рік без волевиявлення власника землі, визнала їх непотребом.

Якщо уважно вчитатись в самі доповнення до закону, а саме в те, що договори оренди землі “вважаються поновленими на один рік без волевиявлення сторін відповідних договорів і без внесення відомостей про поновлення договору до Державного реєстру речових прав”, то можна зазначити, що державний реєстратор не може жодним чином впливати на поновлення договору оренди землі без відповідної угоди про поновлення, і зобов’язаний у разі звернення власника землі припинити право оренди на підставі закінчення строку дії договору оренди землі – поновлюватися може тільки те, що припинено.

Доповнення до законодавства про ще 1 рік аж ніяк не впливають на право власника землі діяти у власних інтересах і припиняти право оренди у зв’язку закінченням строку дії договору оренди землі. Припинення права оренди відбувається на підставі договору оренди землі (закінчення строку дії договору), ст.і 31 Закону України “Про оренду землі” (договір оренди землі припиняється в разі закінчення строку, на який його було укладено) та п. 1 ч. 1 ст. 27 Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” (державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться на підставі укладеного в установленому законом порядку договору, предметом якого є нерухоме майно).

Про те, що право оренди підлягає припиненню зазначає і Міністерство юстиції: “Положення Закону №2145 не забороняють сторонам відповідних договорів проводити свою діяльність, укладати договори, що передбачають зміни чи доповнення до вже існуючих договорів, у тому числі щодо припинення таких договорів”.

Також вже сформована позитивна судова практика на рівні апеляційних судів про те, що “законодавець під час дії воєнного стану дозволив вважати поновленими на один рік без волевиявлення сторін договори оренди земельних ділянок саме для спрощення оформлення відповідних змін для тих сторін, які бажають продовжити дані правовідносини. Однак, заборона припиняти такі правовідносини з прийнятих норм (Закон №2145) не вбачається”.

Виходячи з вищевикладеного, для припинення дії договору оренди землі у зв’язку з закінченням строку на який його було укладено, власнику землі необхідно діяти на підставі Закону України “Про оренду землі” та Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”. Ці ж Закони України діяли і діють без змін і є пріоритетними.

Без договору не може бути ніякої оренди, як і оплати за оренду. Орендарі через рік будуть обов’язково шантажувати власників землі несплатою орендної плати, адже додаткової угоди про оренду ще на 1 рік не має і не має підстав для оплати (стягнення оплати) за користування землею.

Будь-яка відмова реєстратора у реєстрації припинення права оренди на підставі закону про ще 1 рік оренди є незаконною.

В свою чергу власник землі також повинен дотримуватися пріоритетного законодавства – складати відповіді та заперечення орендареві, надіслати листи про волевиявлення і звертатися до органу реєстрації з власною мотивованою заявою. Крім того, кожен договір має свої особливості. Відбувались постійні зміни законодавства, яке регулює відносини користування землею. Все це зумовлює необхідність звернення до професійного адвокату з питанням припинення договору оренди землі під час дії військового стану.

Я, в свою чергу, цією публікацією надав власникам землі аргументи для протидії незаконним діям орендарів, які хочуть користуватись землею без укладання додаткових угод та без їх реєстрації – як би так, все на “чесному слові”, хоча власники землі знають чесність орендарів.


ПРАВОВИЙ ЦЕНТР ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ОБ'ЄДНАННЯ ВЛАСНИКІВ ЗЕМЛІ ДОПОМОГАЄ РОЗРИВАТИ ТА ПРИПИНЯТИ ДОГОВОРИ ОРЕНДИ ЗЕМЛІ! тел. 097 225 73 75.

РОЗРИВАЙТЕ ТА ПРИПИНЯЙТЕ ОРЕНДУ ЗЕМЛІ З НАМИ!

Ми, як власники землі, для своїх потреб організували ЦЕНТР ЕКОНОМІКО-ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ ВЛАСНИКАМ ЗЕМЛІ – тобто для самих себе!

Щоб отримувати від землі в 3-7 разів більше прибутку ніж від оренди, необхідно розривати та припиняти договори оренди землі і господарювати самостійно!

Розривати оренду – це справа професійного адвоката.

А припиняти оренду землі необхідно правильно й вчасно, інакше відбудеться автоматичне продовження оренди землі на той самий строк і на тих самих умовах, що означатиме втратити землю.

Ми долучаємо до роботи адвокатів на вигідних для нас умовах та на постійній основі. Спеціалізація виключно на земельному праві та об'єднанні власників землі для розірвання договорів суттєво здешевлює судові процеси.

Читайте: Про незаконне поновлення оренди землі на 1 рік під час війни без волевиявлення власника землі!

Роман Головін, голова Всеукраїнського Об’єднання Власників Землі

КиївВлада

Теги: новини києва, новини україни, новини київщини, новини київської області, суд, Верховна Рада, всеукраїнське товариство власників землі, міністерство юстиції, конституція україни, закон про оренду землі, цивільний кодекс україни, право розривати договір оренди, закону про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, закон №2145

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій