вівторок, 16 квітня 2024 г.
Нужны ли нам мемориалы в честь погибших на Майдане?

Нужны ли нам мемориалы в честь погибших на Майдане?

Игорь Дармостук

Шеф-редактор КиевВласти

Нужны ли нам мемориалы в честь погибших участников Майдана и живых героев, приложивших усилия для победы революции? Безусловно, нужны.

Однако есть одно и очень большое НО.

Сейчас местные советы и активисты активно продвигают тему о переименовании площадей и улиц, установке монументов и памятных досок, разбивке скверов и аллей...

Как всегда ведется в нашей стране, кроме непосредственных участников и прямых сторонников Майдана, на революционную волну присели и разного рода проходимцы. Последние, ради пиара и получения дополнительных коврижек у “новой” власти, пуще всех призывают увековечить память. Многие их поддерживают - народное горе и народный гнев - слепы... И люди, услыхав правильный месседж, из уст вовремя сориентировавшегося политического “попрыгуна”, начинают ему аплодировать - ведь правильные вещи говорит: о народе, о памяти героев...

Винить в этом людей - нельзя, забрасывать камнями ушлых политиков - глупо, поскольку спекулировать на памяти погибших большой грех и он им не простится Всевышним.

Во всей этой истории, а она будет длиться еще достаточно долго, главное не забыть о том, что ВСЕМ нам нужно прежде всего примирение. Как бы больно не было от утрат, как бы не требовали горячие головы мести - примирение нужно как воздух. И в этом контексте тема мемориалов - может помочь людям примириться.

Живой пример - Долина Павших в горах Гвадаррамы в Испании. Это большой комплекс, возведенный после гражданской войны, где рядом с республиканцами погребены “франкисты”. Конечно, многие могут мне сказать - что это чисто пропагандистская штука, построенная в период диктатуры. Спорить, не буду - мне импонирует сама идея. Поэтому, уж если и возводить в Киеве (областных или районных центрах, городках или селах) какой либо мемориал - на нем должны быть высечены (увековечены) имена погибших с двух сторон. Что же касается живых героев - то это отдельная тема, с которой нужно быть очень осторожным.

Пишу этот пост, прочитав о мемориальной доске в Василькове (В Василькове установят мемориальную доску остановившим крымский “Тигр”)

Есть ли в ней смысл - наверное, да.

Но лично у меня возникает стойкое чувство, что людям, которые сдерживали спецназ она ни к чему, ведь не за гранитную плиту они боролись? И это не говоря уже о тех спецназовцах, которых автоматически записали во враги народа.

Они били людей - да, но у них был такой приказ..., они могли отказаться от его выполнения и стать на строну народа - да, но нарушение приказа - уголовно наказуемо..., преступные приказы можно и не выполнять - да, можно, но у каждого своя правда, своя жизнь и свои взгляды. Садистов, избивающих людей, коррумпированных чиновников и командиров - нужно судить. Осуждать при этом всех, кто носит погоны - нельзя.

Нам всем нужно жить в этой стране и строить ее так, чтобы подобных историй больше никогда не возникало. У многих людей сегодня горе, большое общее горе у страны. Нам нужны мемориалы, но пусть это будут последние мемориалы...

Игорь Дармостук, шеф-редактор КиевВласти

Теги: васильков, память, мемориал, силовики, тигр

п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях зяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
17:47
Колаборант вдавав із себе ченця й освячував ворожі танки, що насувались 2022 року на Київ
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.