четвер, 25 квітня 2024 г.
Нова влада може врятувати 270 українців, якщо пришвидшиться

Нова влада може врятувати 270 українців, якщо пришвидшиться

Валерий Дубиль

Народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

Доки у країні проходить пертурбація влади, серед важкохворих пацієнтів знову організувалася “черга смерті”. 689 млн грн – рекордна сума, виділена на цей рік, за яку встигли пролікувати близько 300 пацієнтів, – закінчилася. Нині у черзі ще 270 людей. Ситуацію від минулорічної відрізняє одне – у МОЗі, здається, нарешті готові почути проблему і знайти шляхи як її вирішити. Цьому допоможе й наш парламентський комітет з питань здоров'я нації – вчора запропонував, як і минулоріч, допомогти важкохворим – віднайти кошти на цей рік, закласти достатню суму до бюджету на наступний і запустити врешті трансплантологію в Україні.

Нині лікування одного пацієнта обходиться бюджету у 2,3 млн грн, але цю суму можна зменшити в рази, коли трансплантологія буде запущена в Україні. На жаль, законопроект щодо її запуску в Україні, який ми прийняли у квітні минулого року, так і не запрацював через бездіяльність МОЗу – немає ні підзаконних актів, ні інформаційної системи. 112 мільйонів, виділених тогоріч на підготовку Закону, витратили на запуск останньої, але за 9 місяців 2019 її ще не прийняли в експлуатацію, оплачене обладнання ще не доставлене до клінік. Тож запуск Закону, ймовірно, треба буде переносити ще на рік – до 2021-го.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Що ж робити пацієнтам, які не можуть чекати?

Досвід попередніх років показує, що можна знайти кошти. І робити це потрібно двома шляхами. По-перше, знайти кошти всередині МОЗу, перерозподіливши невикористані кошти з інших напрямків. Минулоріч на початок жовтня таких залишків ми віднайшли понад 1,4 млрд грн. Цьогоріч ситуація буде схожою – з виділених на початку цього року 112 млн грн на програму з розвитку трансплантації поки не використано жодної гривні.

По-друге, виділити додаткове фінансування для лікування пацієнтів за кордоном, як це зробили у жовтні 2017 року. Як і тоді, цьогоріч формування прибуткової частини бюджету дозволяє це зробити.

До слова, вчора під час засідання парламентського комітету з питань здоров'я нації, ми розглянули звернення від ГО “Національний рух “За трансплантацію” про пошук додаткового фінансування державної програми лікування важкохворих пацієнтів за кордоном і вирішили звернутися до МОЗу, Мінфіну і бюджетного комітету парламенту. Тепер зобов’язання депутатів і відповідальних чиновників – повторити минулорічний досвід з вишукування коштів у в рази коротші терміни. Як і у 2018-му, контролюватиму цей процес.

Читайте: Перше підняття зарплат медиків може статися найближчим часом – законопроект вже у Раді

Валерий Дубиль, народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

КиевVласть

Теги: помощь, трансплантация, лечение за границей, трансплантология, тяжелобольные пациенты, комитет по вопросам здоровья нации, финансирование программы

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.