Народна земельна реформа Головіна: чим корисне створення і діяльність Товариств власників землі
Ідея створення Товариств власників землі (ТВЗ) набагато масштабніше і виходить далеко за рамки елементарного збільшення в 2-4 рази прибутку від землі для її власників.
Товариства – це дієве реформування земельних відносин в інтересах селян і Українців.
Товариства – це основа Нової аграрної політики інтенсивного відновлення і розвитку сільського господарства.
Товариства власників землі – це не тільки рушій для розвитку промисловості, а і приклад того, як може бути організоване відновлення і розвиток промисловості на базі розширеного прямого державного кредитування суспільно значущих підприємств.
Для чого створювати та розвивати ТВЗ? Наводимо кілька основних причин.
Зростання ефективності рослинництва
При діяльності ТВЗ зберігається і покращується рівень оптимальної ефективності використання земель за всіма критеріями – про землі дбає їх власник, який поряд з отриманням прибутку хоче і забезпечити збереженість всіх продуктивних властивостей землі для передачі своїм нащадкам.
Господарювання на землі в ТВЗ – це наслідок усвідомлення того, що об’єднання зусиль і засобів є економічно вигіднішим, не тільки ніж передача землі в оренду, а й ніж індивідуальне (сімейне) господарювання.
Розвиток тваринницької і переробної інфраструктури
ТВЗ є базою для відновлення тваринництва і переробки на селі. Власники землі зможуть ставати співвласниками тваринницьких комплексів та переробної інфраструктури. Також, разом із розвитком виробництва на селі, відбуватиметься і пришвидшення зростання обсягів переробки що спричиняють утворення нових високооплачуваних робочих місць та відповідне зростання створення матеріальних благ для українців.
Усуспільнення прибутку від землі і його вплив на розвиток сіл, міст і країни в цілому
Прибуток, який отримується від обробітку землі вже не буде концентруватися в руках одного орендаря чи псевдофермера – у ТВЗ прибуток буде розподілено між учасниками товариства-власниками землі. Відповідно, прибуток від землі не буде просто споживатися орендарем непродуктивно з точки зору народної економіки (купівля маєтків за кордоном, квартир в Києві чи купівля чергової дорогої автівки).
Тепер прибуток орендаря буде розподілений між учасниками ТВЗ і рівномірно витрачатися на споживання товарів вироблених переважно в Україні. Тобто, власники землі і члени їхніх родин становляться рушійним фактором розвитку промисловості країни через зростання рівня споживання.
Розвиток сіл, селищ, міст
Очевидно, що ТВЗ будуть формуватися за територіальним принципом. Таким чином, ТВЗ буде зареєстровано в громаді. Всі належні податки від ТВЗ буде сплачено в бюджет громади, членами якої одночасно є учасники ТВЗ, як власники землі в межах громади.
Фактично, всі гроші зароблені членами громади, і залишаються в громаді, і будуть використані в інтересах жителів громади. Оце і є справжня децентралізація. Це дасть змогу на сьогоднішній день напряму збільшити бюджети громад на суму понад 1 млн гривень і більше.
Міста і їх бюджети безумовно відчують переваги від такого розвитку сільських громад і покращення матеріального стану селян. Саме міста, їх жителі – городяни, вироблятимуть товари, надаватимуть послуги, зможуть організувати торгівлю з метою задоволення потреб вже заможних селян. Та і більшість міст орієнтовані на переробку сільгосппродукції та забезпечення виробничих потреб самого сільгоспвиробництва.
Товариства власників землі і країна
Усе пішло від землі. І тут також вже зрозуміло, що за визначеними раніше позитивними факторами від існування ТВЗ все почнеться від землі. Не дивно, що і промисловість почне працювати на сільське господарство, а це вже початок всебічного економічного зростання і, головне, фактор до повернення мільйонів українців на Батьківщину для створення і розвитку власної країни, а не чужої.
Тільки праця українців може збільшувати матеріальні блага країни та збільшувати наповнення бюджету країни. А достатньо наповнений бюджет – це і достатні пенсії, і якісна безоплатна медицина, високий рівень освіти, безкоштовний спорт і підтримка культури, а головне – захищеність країни від агресорів.
Вибирати необхідно не просто обіцянки про зняття недоторканності депутатів чи про покращення медицини та підвищення пенсій на рівному місці – це не вирішує ніяких проблем і не є системною програмою. Обирати необхідно системний підхід в ідеях і їхні спроможності матеріалізуватися та надати такі очікувані нами блага.
Товариствам власників землі бути!
Говорячи ще більш конкретно про ТВЗі, можу повідомити, що сьогодні в окремих селах люди обговорюють питання створення ТВЗ і розвитку громади на їхній базі. Це відбувається за моєї активної участі в таких селах, де закінчуються договори оренди у 2020-2021 роках.
Отже, запропоноване мною має не тільки схвальну оцінку відомих науковців, а й, головне, зацікавлення на селі для власників землі і членів їх родин та сільських громад в цілому.
Будуємо в Україні Україну!
Читайте: Єдиний можливий економічний курс. Народна економіка Головіна
Роман Головін, розробник і втілювач Народної земельної реформи