Єдиний можливий економічний курс. Народна економіка Головіна
Монополісти і олігархи, орендарі землі і агрохолдинги, бізнесмени і політики-корупціонери показали свою нездатність керувати країною та творити її економіку в інтересах українців. Вони просто грабують і діють в інтересах себе. Пряме народовладдя так і не відбулося і його необхідно встановити.
Фактично в країні економічний застій. Та навіть економічне падіння. Першою ознакою цього є трудова міграція – про це говорять усі. Зменшення працездатного населення – це зменшення виробництва продукції, як не крути.
Швидке економічне зростання можливо досягли тільки за рахунок розширеного кредитування економіки. Прокредитованність економіки України в рази нижче ніж в країнах з високим рівнем економічного розвитку. Це говорить про те, що в Україні відсутня надія на економічного зростання.
Проблемою тієї ж непрокредитованності економіки є не відсутність грошей для кредитування чи висока ставка за кредитом, – проблемою є звичайна відсутність об’єктів виробничої діяльності для кредитування.
Отже, необхідне розширене створення таких об’єктів виробничої діяльності для кредитування. І тут ніяк не обійтися без головного – українського народу, як власника землі і надр, так і власника головного – можливості продуктивно працювати і бути єдиним джерелом створення матеріальних благ у вигляді доданої вартості.
Я вже давно займаюся, як практично та як науковець, проблемами економічного відновлення України та зростання. І з цього приводу вже вийшли і наукові і публіцистичні статті. Головним чинником економіки є людина – саме вона створює всі матеріальні блага своєю працею, створює додану вартість. Не простимульована людина не має мотивації до продуктивності праці і бізнес з олігархами тут безсилий.
Разом з втратою людини, як головної у виробничому процесі, головної в економіці, ми втратили колективну організацію виробництва, коли світ її нарощує, ми втратили державне виробництво і монополію, коли світ їх зберіг і примножив.
Для вирішення задачі відновлення та розвитку економіки необхідне реформування організаційних форм відносин власності у виробничій діяльності та фінансового забезпечення організації і роботи новостворених підприємств та розширення діючих, що відбудеться в результаті реформування.
В основу економіки країни повинен стати український народ, започаткувавши Народну економіку. Країні потрібне впровадження Народної економіки, при які українці повинні розширено ставати власниками виробничих процесів, як безпосередньо (особисто чи в товариствах), так через державну власність.
Підходи народної економіки стимулюватимуть українців працювати на Україну, на самих себе, через весь спектр мотивуючих факторів, серед яких головними буде:
- зростання матеріальної мотивації через збільшення доходів;
- розширене формування українців-власників, формування гідності;
- національної свідомості через матеріальну і суспільну значимість.
В основі Народної економіки, економічного та соціально розвитку країни, міста, села, сім’ї повинні стати нові стратегії в інтересах українців:
- Нова аграрна політика;
- Нова промислова політика;
- Нова грошово-кредитна політика.
Нова аграрна політика, яка почнеться з дієвої Народної земельної реформи і забезпечить:
- самостійний обробіток землі її власником через участь у Товариствах власників землі;
- становлення звичайного власника землі шанованим власником аграрного виробництва;
- збільшення доходів селян-власників землі від неї в 2-4 рази;
- будівництво селянами тваринницької і переробної інфраструктури на селі і самостійне створення робочих місць;
- припинення існування аграрних монополій і олігархів;
- збереження української землі – її власником буде тільки українець.
Для Народної земельної реформи не потрібен вільний ринок землі і небезпечні іноземні інвестиції.
Для пришвидшення реалізації Нової аграрної політики для селян і на користь країні необхідно законодавчо забезпечити:
- право власника землі за своєю ініціативою “розривати” договори оренди;
- можливість повернення землі селянину, втрачену внаслідок оборудок орендаря, його жадібності і підлості, який створив і скористався скрутою селянина і видурив землю за копійки;
- можливість фінансування Товариств власників землі без застави і відсотків.
Нова промислова політика соціально спрямованої економіки повинна забезпечити розвитку промисловості за напрямами імпортозаміщення, експортно-орієнтованого виробництва та розвитку внутрішнього споживання.
Необхідне впровадження нових принципів організаційних форм відносин власності, що дасть можливість українцям ставати власниками нових підприємств нової формації на засадах співволодіння – суспільно значимих підприємств на об'єднавчих принципах. Це забезпечить розширення і зростання промислового виробництва в інтересах українців. Так живе весь прогресивний світ.
Нова грошово-кредитна політика повинна буде забезпечити фінансування українців, суспільно значимих виробництв та соціально спрямованої економіки країни.
Країна повинна припиняти іноземні запозичення і переходити до розширеного кредитування національною валютою, яке вже давно визначає прогресивність країни і її економіки.
Будувати необхідно Україні Україну.
Читайте: Народна земельна реформа Головіна: товариство власників землі – що це таке і як його створити
Роман Головін, розробник і втілювач Народної земельної реформи