Нам сьогодні потрібен бадьорий і оптимістично-невмирущий герой
29-го жовтня столичні кінематографісти представлять тизер багатосерійного фільму “За київським часом”.
Це буде фільм-трилогія, в якому дія розвиватиметься протягом дванадцяти років – з 2007 по 2019 рік. Кожна з трьох частин включатиме послідовно різні етапи з життя героїв, які відображатимуть певну епоху в житті городян і країни. Отже, ми прослідковуємо шлях наших героїв до Майдану, (1-4 серії), під час Майдану, (5-8 серії) і на фронті, (9-12 серії).
Головне у цьому проекті – його історично-часова необхідність, що закладено в самій назві. Нам сьогодні потрібен не слинтяй і нюня, а бадьорий і оптимістично-невмирущий Герой.
“Ми прослідковуємо шляхи трьох друзів з 2007 по 2019 рік, тобто, протягом 12-ти років. Троє зовсім різних молодих людей, долаючи життєві перешкоди, живуть, розвиваються, мужніють”, – каже режисер-постановник, сценарист проекту, відомий український актор і режисер Олександр Ігнатуша.
Олександр Ігнатуша добре відомий глядачам за своїми акторськими роботами кількість яких за все творче життя в нього вже давно перевалила за сотню. Але широка аудиторія не знає що Олександр вчився на Вищих режисерських курсах у самого Ельдара Рязанова. Перша робота в великому Кіно відбулася в 1975 році у стрічці “Ар-хі-ме-ди!”. Потім кіномитця чекало численні ролі та чимало режисерських робіт.
Лише 2016 року, коли артистові минуло 60 років, йому присвоїли звання заслуженого. Хоча сам себе давно називав “артистом народу України”.
“Я випадково потрапив у театральний інститут і ніколи не вірив, що закінчу його та буде з мене пуття. А виявилось, що мої однокурсники, які насправді виглядали, як справжні актори, в кадрі або на сцені часом виглядали безпорадними. Все ж таки божа іскра, якщо вона є, починає світитися і людина цікава на сцені чимось приваблює”, – розповідає Олександр.
Також до команди створення фільму додали зусиль відомі кіно-митці: автори сценарію Борис Гуменюк, Василь Трубай; оператор-постановник Сергій Борденюк; художник-постановник Марія Моісеєнко.
Враховуючи те, що час дії серіалу складає 12 років, хочемо вірити, що вікова аудиторія його глядачів зростатиме разом з героями серіалу. Хоча різноманіття тем і перепетій дає право сподіватися, що наші глядачі, це уся родина – від онука до бабусі. Тим більше, що подіями, які переживають наші герої, переживає і переймається уся країна. Автори обіцяють карколомні пригоди, трюки, використання комп’ютерної графіки, підводні зйомки, польоти на парашуті, гонки на мопедах, мотоциклах, скутерах, сучасну музику і спокусливі сцени кохання.
Кіно де йдеться про подолання зневіри у власні сили шляхом дружби і боротьби за загально-громадські і людські права у своїй країні – саме таке кіно хочеться знімати і дивитися.
Соня Богатова, блогер, общественный активист