четвер, 23 січня 2025 г.
МОЗ пропонує діагностувати туберкульоз за допомогою анкетування

МОЗ пропонує діагностувати туберкульоз за допомогою анкетування

Валерий Дубиль

Народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

Доки два кандидати на посаду Президента вирішують де їм помірятися здоров’ям, українці можуть залишитися без повноцінної діагностики туберкульозу і закладів, де його лікують. У країні, другій у світі за поширеністю цієї недуги.

Нині в Україні 34 тис. хворих на туберкульоз. 11 людей в день від хвороби помирають. Замість зупинити її, чиновники, здається, роблять все, щоб вона ширилась – то провалюють міжнародні закупівлі ліків (у результаті – стрибок захворюваності у 2016 році), то майже 82% коштів, призначених для боротьби з туберкульозом, а це - 3,2 млрд грн, чиновники витрачають неефективно (згідно з аудитом Рахункової палати). Тепер ще й три роки державну програму з боротьби з загрозою не можуть прийняти. Та, мабуть, ключове – не можуть (чи не хочуть?) побороти бідність. А більша частина хворих на туберкульоз – люди зі скрутним матеріальним становищем.

Тепер ще й інша проблема зявилася – влада хоче ліквідувати противотуберкульозні диспансери і лікувати хворих вдома. Саме про це нещодавно заявила т.в.о. Міністра охорони здоровя Уляна Супрун. А внесений нещодавно до Верховної Ради Урядом проект нової Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2018-2021 роки прямо вказує, що влада хоче зробити акцент на амбулаторне лікування.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Що пропонують? Дефіцит фінансування вузькопрофільних медзакладів (у т.ч. диспансерів) через “медреформу” і перекидання відповідальності за хворих на сімейних лікарів – спеціалістів просто скоротять, ресурсу ж відвідувати пацієнтів вдома у них немає. А у сімейних лікарів немає необхідних знань і часу, бо їх у країні не вистачає.

І ще – замість повноцінного обстеження українців пропонують анкетувати! Знову ж, лікарів у нас не вистачає, часу в них немає. Чи буде це анкетування якісним? Адже на обстеження пацієнта може направити тільки лікар. Зараз кожен четвертий випадок захворювання на туберкульоз у нас не діагностований – статистика може погіршитися після таких нововведень.

Що отримаємо? Хворі спокійно їздитимуть у громадському транспорті, ходитимуть у магазини, сидітимуть у черзі в лікарні – хвороба ширитиметься. А ще у них може сформуватися ультрарезистентна форма туберкульозу – через невчасне чи неправильне лікування, що означає у більшості випадків смерть.

Амбулаторне лікування можливе, та тільки коли на це є ресурс. МОЗ його передбачив? Ні. Навіть на реалізацію програми на 2018-2021 роки, яка, нагадаю, ще не затверджена, на 2019 рік коштів у бюджеті немає.

Невже влада думає, що вилікує людей одними гарними словами? Не факт, що й наступного року гроші на програму будуть. Є велика вірогідність того, що новий склад парламенту проаналізує проект і визначить його недосконалим, поверхневим, застарілим (який він і є) й просто розробить новий, дієвий. Тому поданий проект можна сміливо назвати популістичним, зробленим для відводу очей. Не дарма нещодавно українці вийшли мітингувати під МОЗ проти такої сліпої політики чиновників.

Для успішної боротьби з епідемією туберкульозу в нашій країні потрібно не на папері, а  реально об’єднати зусилля всіх сторін. Наша Нацплатформа охорони здоровя розробить проект реальних змін до Програми - щоб її реалізація стала ефективною. Прийняти їх можна буде вже після переформатування влади під час парламентських виборів. А доти ми вимагаємо від Уряду найшвидше затвердити нову дієву Загальнодержавну цільову програму протидії захворюванню на туберкульоз та забезпечити її фінансування вже з цього року – ми не можемо втрачати час!

Обов’язково – спланувати як розвиватиметься фтизіатрична служба та мережа протитуберкульозних закладів та припинити перекладати їхнє фінансування на органи місцевого самоврядування. За державний кошт впроваджувати нові сучасні методи, технології та лікарські засоби для діагностування та лікування туберкульозу.

Всі рішення зі зміни лікування необхідно приймати виключно разом із провідними фахівцями!

Ми готові допомогти це все зробити. У боротьбі з туберкульозом немає місця поверхневим та недолугим рішенням, некомпетентності та бездіяльності. Це не жарти, а життя та здоров’я мільйонів громадян, національна безпека нашої країни! 

Читайте: Реформована” зарплата лікарів - мильна бульбашка

Валерий Дубиль, народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

КиевVласть

Теги: медицина, реформа, программа, лечение, туберкулез, диагностика, валерий дубиль

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій