субота, 23 листопада 2024 г.
Майстрині Вишгородщини виткали перемогу на культурному фронті

Майстрині Вишгородщини виткали перемогу на культурному фронті

Тетяна Нагаївська

Наукова співробітниця КЗ КОР «Вишгородського історико-культурного заповідника»

Міністерство культури та інформаційної політики від 13 березня 2023 року внесло Обуховицьке узористе ткацтво до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

Як продекламували у обліковій картці елемента, перша згадка про дане ремесло на території Вишгородського району, а саме в селі Обуховичі, датується 16 століттям. Проте точний період зародження ремесла на Київщині достеменно невідомий. Так же і невідомо, яким чином ремесло розвивалося та змінювалося протягом століть, так як письмових згадок не було знайдено.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Єдиним носієм традицій вищезгаданого елемента НКС України є ткалі: Ганна Іванівна Верес та Марія Пособчук. Саме на період творчості цих ткаль і припадає розквіт Обуховицького ткацтва.

Думки громади щодо доречності дій МКІП розділилися. Перша категорія громадян схиляється до думки, що краще було б акцентувати увагу на евакуації багацтв культури України. Адже навіть музей Обуховицького ткацтва зазнав нищівних втрат. Під час окупації Київщини у минулому році музей був понівечений та пограбований російськими військовими. Цінні експонати, що належать авторству Галини Верес – унікальні ткані полотна та вишиті рушники окупанти використовували замість ковдр, застилаючи ними ліжка та окопи.

Друга верства населення підтримала рішення МКІП щодо розширення переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

Як зазначає Іванківський БК: “Ця значна подія є беззаперечною перемогою на культурному фронті, важливим кроком на шляху захисту нашої культурної спадщини та національної ідентичності”.

Із цим складно не погодитись. Адже під час повномасштабної війни нам, як нації, як ніколи раніше слід проявити та продемонструвати світові свою ідентичність, несхожість та контрастну різницю між нами й росіянами.

Спостерігаючи за діями російських військових на окупованих територіях, можна зрозуміти, що ворог намагається нанести нищівного удару не лише на інфраструктуру і військові об’єкти, а й намагається знищити культурний спадок України. Окупанти масово грабують музеї та архіви, привласнюючи багатства нашої культури та історії, знищують військовим шляхом культурні інституції. Усі ці дії свідчать про боязнь української культури та історії російською владою.

Тому, безперечно, дії Міністерства культури та інформаційної політики України на чолі з Олександром Ткаченком щодо збереження елементів нематеріальної культурної спадщини України правильні й потребують уваги громадян.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зазначаємо, що МКІП у цьому році ведуть активну культурно-просвітницьку діяльність із громадянами України. Незадовго до внесення Обуховицького узористого ткацтва до Національного переліку НКС України Мінкультом був організований та проведений флешмоб “Український спадок – в кожен пост”, який мав на меті популяризацію культурної спадщини нашої країни.

Проте не все так однозначно позитивно було за служби Олександра Ткаченка. За час займання посади Міністра культури України, Олександр Владиславович був центральною особою у скандалі пов’язаним із тризубом Чорновола. Тоді Мінкульт переплутав тризуб Незалежності, з яким виступив В’ячеслав Чорновіл перед публікою, із нецензурним жестом.

Тому цілком можливо, що Мінкульт намагається таким чином перекрити усі свої провали за час каденції Ткаченка.

Наукова співробітниця КЗ КОР “Вишгородського історико-культурного заповідника” Тетяна Нагаївська

КиївВлада

Теги: олександр ткаченко, мінкульт, вишгородський історико-культурний заповідник, обуховицьке узористе ткацтво, тетяна нагаївська

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій