четвер, 16 січня 2025 г.
Любітє ресторани, дє всьо “по багатому”?

Любітє ресторани, дє всьо “по багатому”?

Женя Михайленко

Шеф-кухар, засновник Food vs Marketing

Дуже хочу поділитись з вами цінним, на мою думку, спостереженням. За свою досить тривалу практику я бачив, працював і їв у досить великій кількості ресторанів і помітив одну дивну (лише на перший погляд) закономірність: чим багатше виглядає ресторан, чим більше грошей вкладено в інтер'єр, чим вище ціни в меню і чим більший вибір - тим більше вас ошуковують стосовно якості їжі, в тому, як обходяться з тим, що лежить перед вами на тарілці і хто та людина, яка поклала вам цю їжу в тарілку. Звісно, є певна кількість винятків з цього правила. Звісно, в різних країнах пропорційно таких ресторанів різні кількості. Проте, можу сказати абсолютно точно, що і в США, і у нас, я працював в декількох таких ресторанах.

Я бачив, як розморожують стейки з Чорного Angus cattle, креветки та філе Чілійського Лаврака в гарячій воді, бачив, як брудні тарілки протирали вологою серветкою і рушником та повертали в залу, бачив, як пательні ГОДИНАМИ мили в одному і тому ж тазі з водою, що не мінялась пів дня, бачив, як розкидані по брудній підлозі клешні Королівських Крабів викладались на лід і виносились в залу для гостей. Все це - в ресторанах, куди здебільшого приїздили на лімузинах. Де треба було заздалегідь бронювати місце. Ресторанах, де пляшка “недорогого” вина легко могла коштувати 600$ і більше.

У моєму житті найсмачніша їжа, яку я їв, здебільшого не коштувала мені більше 60$. Звісно, я не маю на увазі суші правильної якості, які навіть на узбережжі океану можуть коштувати далеко за 100$ і 200$. Я не враховую унікальні породи корів і яловичину сухого визрівання, яка втрачає 50% і більше ваги через специфічність процесу. Все це - лише винятки з правила.

Неможливо поставити цінник на Майстра суші, який роками і десятиліттями вчився своєму ремеслу, відточував рухи і системи приготування і подачі, знаходив постачальників і дізнавався все, що можна про місцеву рибу і коли її найкраще їсти.

Так само, як і процеси вирощування високоякісної яловичини і технології її обробки та визрівання - не коштують дві  копійки. Це не перепічка, і не бургер. Є у світі їжі такі речі, які варто спробувати, і вони обійдуться вам, як поїздка в Хорватію на кілька днів. Цей досвід - це ваш особистий вибір. Головне - не переплутати професіонала з яскравою рекламною кампанією та розумним маркетингом.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

Мало хто знає, що для того, щоб успішно працювати та готувати для гостей якісні та дорогі інгредієнти, недостатньо просто мати гроші. Запевняю, навіть якщо ви поставите у свій ресторан найкрутішу плиту, купите найкращу кастрюлю і напхаєте в неї імпортованих інгредієнтів на 10 000$, кухар-рукожоп, якого ви найняли, не зварить вам Clam chowder, бо він бачив його тільки у книзі рецептів.

Я часто бачу такі позиції в меню сумнівних ресторанів десь на 8-й чи 10-й сторінці.

Після піци, борщу, сніданків та, звісно, "наших фірмових бургерів", стає зрозуміло що мене просто най*?&ють.

Будьте кмітливими - не давайте себе ошукати.

КиевVласть

Теги: михайленко, рестораны

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.