п'ятниця, 22 листопада 2024 г.
Киевлянам, которые хотят жить в Киеве, а не в Южной Америке

Киевлянам, которые хотят жить в Киеве, а не в Южной Америке

Виталий Комов

Экс-депутат Киевсовета, ведущий инженер по летным испытаниям, общественный деятель

20 лет назад киевляне столкнулись с таким явлением, как строительная лихорадка и мафия в системе власти. Это явление экономическое, социальное, коррупционное и "политическое", поскольку основано на партийной системе. Коррупционным оно стало благодаря тому, что решения принимаются не громадой, а клановым органом – Киевсоветом, который, по сути, к громаде не имеет отношения.

Ситуация с каждым годом ухудшается. Что делать?

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Необходима системная работа по изменению ситуации. Не только противостоять бандитам, но и научиться отстаивать свои права, создавать систему власти, работающую на громаду. В ст. 140 КУ написано: "Місцеве самоврядування є правом територіальної громади", т. е. хозяином в городе является не Киевсовет, не Кличко, а община.

Странное дело, активисты Киева понимают, что решения принимаются партийным кланом в Киевсовете, но ни разу не объявили недоверие этому клану и Киевскому городскому голове персонально. Если бы были нормальные депутаты, то они должны указать на дверь нынешним чиновникам.

Но давайте начнем учиться. Для этого мы, как Субъект, должны договориться, какая система МС нам нужна. Это наше право. Надо воспользоваться тем, что даже этот депутатский корпус, не понимая сути местного самоуправления, 20.12.2017 принял очень важное для общины решение № 707/3714 "Про затвердження Концепції Статуту ТГ м. Києва". В Концепции есть раздел "Проблеми ТГ, які потребують розв'язання".

В этом разделе сказано:

1) "існуюча модель МС в м. Києві потребує модернізації",

2) "відсутність субсидіарності та реальної децентралізації у місті – територіальна громада міста Києва, по-суті, носить другорядний у порівнянні з іншими суб'єктами міської влади характер, що суперечить Конституції України та усім міжнародним стандартам місцевого самоврядування".

Это не просто решение Киевсовета – это приговор действующей системе в виде нормативно-правового акта локального уровня, обязательного к исполнению на территории Киева.

Члены громады обязаны воспользоваться таким подарком органа власти. Не надо ничего доказывать. Это решение есть основанием для увольнения и городского головы и руководителя администрации, т.к. он сознательно нарушает Конституцию и не принимает мер к реализации ее норм.

Этим постом я пытаюсь объяснить ситуацию и направить энергию думающих активистов в цивилизованное русло. Понимаю, нужно время.

Нужна новая генерация общественных советов, поскольку нынешние члены общественных советов (город и 10 в районах) создают удобную упаковку депутатам и чиновникам, замалчивают проблемы.

Необходимо требовать ликвидации Департамента общественных коммуникаций КГГА, который целенаправленно разрушает общественное движение и гражданское общество в Киеве.

Есть региональная целевая программа по развитию гражданского общества, которая финансируется из городского бюджета (41 млн в 2019 г.). Хочу сказать, что нынешняя ситуация требует комплексного подхода и знаний. Поэтому предлагаю учиться.

Виталий Комов, экс-депутат Киевсовета, ведущий инженер по летным испытаниям, общественный деятель

КиевVласть

Теги: новости киева, кгга, киевсовет, коррупция, застройка, активисты, самоуправление, департамент общественных коммуникаций, строительный бум, модель самоуправления

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.