субота, 23 листопада 2024 г.
Иммунитет к страху

Иммунитет к страху

Вячеслав Клапчук

политтехнолог

Страх – это инструмент, с помощью которого наши тупые тушки пытаются остаться в целости и сохранности. Так повелось со времен, когда в чаще дикого леса кто-то крайне плотоядно рычал, а лысой обезьяне с каменным топором надо было в эту чащу идти. Баланс между страхом самому умереть от голода и страхом не дать умереть от голода какому-то хищнику определял действия доисторического человека. Возможно, много тысяч лет назад страх был единственным эволюционным инструментом, который позволил человечеству выжить.

Но сейчас ситуация несколько изменилась. Страх по-прежнему управляет нашими действиями, но при этом жестко ограничивает наши возможности. Базовый инстинкт, нацеленный на выживание, уменьшает шансы на это само выживание. Когда страх начинает контролировать действия человека, тот лишается свободы выбора. Меньше свободы выбора – меньше шансов выжить. Все просто.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Страх оказаться вне социума, страх лишиться поддержки родных, страх остаться без денег и работы, страх тяжелой болезни, страх перед войной, страх смерти – каждый из этих страхов плодит сотни других страхов поменьше, и все они толпой начинают управлять твоей жизнью.

Ты пресмыкаешься перед начальником, потому что боишься остаться без работы. Живешь с человеком, которого ненавидишь, потому что боишься остаться один. И так можно продолжать до бесконечности.

Но, в конце концов, понимаешь, что единственное, чего ты хочешь по-настоящему, чтобы весь этот бесконечный кошмар закончился уже хоть как-нибудь, только бы поскорее. Вряд ли это именно то, о чем можно мечтать.

Так что делать? Просто вспомнить, что ты — не лысая обезьяна с маленьким каменным топором, а Человек Разумный. И у тебя есть инструмент для выживания, который куда надежнее, чем неконтролируемый выброс адреналина: это твой интеллект.

Интеллект и только интеллект повысит шансы на выживание и жизнь, от которой не будет тошно. Если твоими действиями будет управлять интеллект, а не страх, то откроется множество возможностей, о которых, находясь под воздействием страха, невозможно даже подумать.

Вот только есть одна сложность. Начать пользоваться интеллектом будет невыносимо страшно. Инстинкт станет выть и сопротивляться, адреналин вбрасываться ведрами, а ватные ноги не будут держать долбаную тушку. Но это будет как грипп: высокая температура и невыносимо плохо, но спустя какое-то время температура пойдет на спад, а в организме сформируется иммунитет. Иммунитет к страху.

И вот после этого начнется самое интересное. Нужно просто перетерпеть.

Читайте: Что делать, если упало давление

Вячеслав Клапчук, политтехнолог

Источник публикации

КиевVласть

Теги: новости киева, новости украины, интеллект, природа страха, природа цивилизации

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.