неділя, 12 січня 2025 г.
Народна земельна реформа Головіна. Хто може скупити українську землю?

Народна земельна реформа Головіна. Хто може скупити українську землю?

Роман Головін

Голова Всеукраїнського об`єднання власників землі

“Земля - це життя”, - може лірично, але це так. Ані біткоїни, ані IT-технології не відмінять цієї правди. Бо всі їдять, навіть айтішники.

Те, що українська земля цікава різного роду лихварям, не секрет. Щоб дешевше торгуватися з власниками землі при її скупці, їх уже перетворили на злиднів. І з селянами це зробили власні пани, а не іноземні. Іноземці можуть тільки скористатися такою ситуацією і не тільки для лихви.

Найпотужніші потенційні покупці української землі повинні володіти наступними ознаками:

1. Мати пряме відношення до джерела емісії ліквідних грошей для купівлі землі.

2. Мати пряме відношення до країни, яка може управляти ризиками на території України.

3. Мати пряме відношення до країни, яка є лідером з експорту зернових.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Насамперед походження покупців може забезпечити США та Європа. Далі залишається тільки Росія.

Я думаю, що єдиним із натяжкою запереченням від читача може бути: “А куди Росія лізе зі своїм дерев’яним рублем?”. А туди ж, звідки курс дерев’яного висить на табло обмінників по всій Україні разом із доларом і євро. Не такий уже дерев’яний.

То ж, для кого може бути знятий мораторій, так це для Путіна.

Ті орендарі, які вважають, що врятуються довгостроковою орендою після зняття мораторію, глибоко помиляються і перебільшують свої можливості. Їм не вдасться потихеньку скупити за безцінь землю.

Законопроект земляків-хмельничан Олександра Гереги (позафракційний, співвласник мережі гіпермаркетів “Епіцентр”) та Андрія Шиньковича (фракція БПП) №8581 від 9 липня 2018 року передбачає односторонню відмову власника землі від договорів оренди.

Для чого? Для того, щоб купити в селянина землю без орендних обтяжень, – тільки така земля може купуватися.

Читайте: Замешанная на крови: украденная и потерянная земля

При цьому, ініціатори законопроекту знають упевнено, хто переб’є будь-яку запропоновану нинішніми орендаторами та іншими лихварями ціну. У купівлі права оренди землі через корпоративні права бізнесменам Герегам уже немає рівних: вони платять більше і швидше.

Можна довго дискутувати з приводу “не проголосують за цей законопроект” та “закон зворотної сили не має”. Давайте назвемо це намірами, які викрилися в поданому законопроекті. У будь-якому випадку це тест суспільству, владі, панам та лихварям.

З іншого боку, я вже давно говорю про те, що в знятті мораторію без відміни оренди чи емфітевзису немає сенсу для справжніх гравців ринку землі, яким земля потрібна для того, щоб передати вже зі своїх рук в оренду.

І вони не віддадуть свій шанс. Вони контролюють ситуацію і не знімуть мораторій, окрім як на умовах Гереги й Шинковича.

І в Путіна найбільший шанс бути цими “ними”.

Читайте: Продажна Батьківщина

Хоча, можливо, законотворці навіть і не думали про Путіна чи Трампа, коли подавали законопроект. А думали про те, щоб ціна на землю була якомога більшою, думали, що якщо і продавати батьківщину, то якомога дорожче. Про Україну, мабуть, думають.

Олег Ляшко, Юлія Тимошенко і всі, хто боровся і бореться проти зняття мораторію, неважливо з яких міркувань, захищають українську землю.

Але при цьому ми отримуємо колосальні втрати України не тільки на паразитуванні орендарів, а й відсутності можливості відновлення сільського господарства хоча б до рівня 1991 року.

В цій ситуації треба якнайшвидше шукати вихід, щоб батьківщина стала непродажною. І в цьому буде вихід, який, я знаю точно, є.

Потрібна  земельна реформа. І така реформа можлива навіть без додаткових законів. Така реформа буде Народною.

Читайте: Народная земельная реформа: без новых законов и дополнительных денег

Роман Головин, кандидат наук по государственному управлению

KиевVласть

Теги: новости киева, новости киевской области, новости киевщины, путин, земля, продажа, мораторий, народная реформа

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.