четвер, 21 листопада 2024 г.
Де взяти гроші Кличку і Гройсману

Де взяти гроші Кличку і Гройсману

Роман Головін

Голова Всеукраїнського об`єднання власників землі

Мені так жалко мера Києва Віталія Кличка, коли він показує інвесторам Подільсько-Воскресенський міст, бігає перед ними, принижує себе і, тим самим, принижує всіх киян заради іноземних інвестицій (кредитів) на добудову мосту.

Кличко знайшов китайців, щоб будували метро на Троєщину. І мені знову жалко мера Києва, який принижує себе в своїй неспроможності і робить неспроможними українців самостійно побудувати метро на Троєщину.

Мені жалко прем`єр-міністра Володимира Гройсмана. Я не розумію, як можна брати у китайців під державні гарантії 500 млн доларів кредиту (постанова Кабміну №1008 від 18.12.2017 р.) для фінансування операцій з придбання житла або фінансування його будівництва в Україні, з українського бетону і цегли.

Як для цього можна брати у китайців, та ще й долари, а не юані? Це або тупість, або потужна афера. І працювати на цих будівництвах будуть китайці - за європейські зарплати.

А українці будуть і надалі розїжджатися з України по Європі в пошуках європейських заробітків. Ми створюємо Європу для китайців в Україні?

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Постійно формувалася і формується уявлення, що для розвитку економіки потрібні закордонні інвестиції. Нібито інвестиції звідкись мають прийти, а для них треба створювати клімат.

Так, гроші є у китайців, американців, європейців, євреїв, арабів, індійців. В світі багато вільних грошей. Проте така концепція не спрацювала в Україні - і не спрацює. А головне - не дасть розвитку національній економіці.

Але урядовці та інші керівники держави продовжують постійно вкладати такі нісенітниці в вуха українцям, показуючи видимість роботи, що ще більше погіршує економічну ситуацію. І складається враження, що влада насправді не розуміє, що таке інвестиції і що таке грошово-кредитна (монетарна) політика держави.

На фоні такого безглуздя з’являється необхідність в запровадженні нової політики з розвитку грошово-кредитної системи держави. Треба допомогти хлопцям та дівчатам, що керують країною, підказати їм, що робити.

Грошово-кредитна політика в Україні не працює і не створює систему фінансової реалізації економічних процесів. Система, яка одвічно хоче притримуватися долара чи євро і боїться, щоб курс валюти не зростав чи не падав – хибна.

Грошово-кредитна політика повинна забезпечити фінансову складову економічного процесу відтворення чи зростання економіки. І вона не може підмінюватися підтримкою грошово-кредитною політики інших країн у вигляді інвестицій в доларах, рублях чи євро.

Читайте: Киеву будет трудно расплатиться с “австро-венграми” по долгам метрополитена

Будь-яка, навіть сама геніальна ідея чи програма з розвитку економіки чи її певної галузі, неможлива без адекватно підлаштованої під неї грошово-кредитної політики.

Грошово-кредитна система, в першу чергу, повинна опікуватися забезпеченням розвитку економічних процесів, а не дублювати валюту інших країн, демонструючи свою залежність від долара, євро і російського рубля.

Ніякі золотовалютні запаси не можуть забезпечити стабільність національній валюті. Стабільність валюти забезпечується тільки збільшенням виробництва, наповненням країни товарами власного виробництва і переходу від імпортної залежності до експортної спрямованості країни-виробника. Це можливо тільки завдяки розвитку національної економіки за участю нової кредитно-грошової системи.

Я не бачу можливості реалізації багатьох національних економіко-соціальних програм, в тому числі, запропонованих мною, без якісних змін грошово-кредитної політики.

Подільсько-Воскресенський міст, метро на Троещину та іпотечне житло для українців треба добудовувати за зміненою політикою грошово-кредитної системи - без китайців та гальмів розвитку економіки країни.

І, можливо, без Кличка та Гройсмана.

Читайте: Moody’s повысил Киеву кредитный рейтинг, за что в КГГА заплатили почти 1,5 млн гривен

Роман Головин, кандидат наук по государственному управлению

KиевVласть

Теги: новости киева, виталий кличко, владимир гройсман, подольский мост, метро на троещину, новости украины денежно-кредитная система

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій