Чорнобиль стане центром зеленої генерації
Зловив себе на думці, що живемо в особливий час. В час, коли чорнобильська Зона відчуження і навколишні землі перетворюються на край життя.
Вчора уряд схвалив рішення про надання ділянок, де мають бути побудовані об'єкти вітрової енергетики. На території 7 га будуть змонтовані надсучасні інноваційні вітряки та супутні будівлі. Немає сумнівів, що ці плани будуть втілені в життя в кооперації із інвесторами.
Вже сьогодні Чорнобиль є не лише синонімом страшної аварії 1986-го, а центром зеленої генерації. У цьому році в Прип'яті відкрили електростанцію Solar Chernobyl, яка за умови повної реаліції матиме потужність 100 МВт.
Продовжуються роботи із будівництва ЦСВЯП силами Енергоатому. Реалізація проекту не лише вирішить питання енергетичної незалежності атомної галузі, а і залучить близько 3,5 млрд грн на розвиток прилеглих Іванківського, Поліського районів Київщини та м. Славутич. Якщо все піде згідно із планом, об'єкт буде відкрито в 2020 році. За два роки також має бути завершено будівництво і введено в експлуатацію нового безпечного конфайнмента, яким вже накрито старий сарковаг над четвертим енергоблоком ЧАЕС.
Впровадження відповідних проектів перетворює край із депресивного на економічно активну територію із створенням нових робочих місць, а отже і реальну перспективу. Причому все це відбувається із одночасним збереженням природного надбання. Абсолютно вірним було створення Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, закріпленого в Указі Президента два роки тому на 30-у річницію катастрофи. Ще б реалізувати надання статусу міжнародного міждержавному переходу Вільча, а ми до цього як ніколи близькі.
Ярослав Москаленко, парламентар, голова МДО "Київщина"