Чому у Києві молоді в парку з пивом більше, ніж у кінотеатрі
Учора у київському парку ім. Шевченка спостерігала, як три жінки літнього віку гаряче сперечалися, чому молоді парочки надають перевагу дозвіллю з пивом на траві у парку, а не в кінотеатрах. І дійсно, чому ж?
Відповідь лежить на поверхні: юнаку, який захоче запросити дівчину в кіно, доведеться викласти в середньому 160 гривень за два квитки. А за дві пляшки пива – від 30 гривень, причому, культурну програму вдало може замінити молодечий запал і гумор.
Навряд чи люди старшого віку задумуються, що студентська стипендія в Україні майже удвічі менша від офіційного встановленого прожиткового мінімуму у 1496 гривень. А саме стипендія є основним джерелом коштів майже для 16% молодих людей.
У першу чергу, для студентів вищих та професійно-технічних начальних закладів, що проживають окремо від батьків в інших населених пунктах. Їхні шанси на додатковий підробіток у вільний від навчання час значно зменшилися зі спадом економіки та ліквідацією багатьох підприємств.
Як свідчать результати соціологічних досліджень GfK Ukraine, основними джерелами матеріального забезпечення для молоді України є зарплата та гонорари (38%), грошова допомога від батьків та інших родичів, що працюють в Україні – 26%.
Висока частка молодих жінок народжує дітей у віці 25-29 років, опираючись у матеріальному плані на державні виплати по догляду за дитиною.
У цілому, серед молоді спостерігається більша частка бідних порівняно із середніми та старшими віковими групами (від 45 до 70 років). Найнижчі рівні бідності притаманні особам віком 20-25 років (20% ), найвищі – особам віком 30-35 років (27%).
Парадокс, але найгучніші українські StartUp вдалися людям саме цього віку. Стільки ж років приблизно половині нинішніх найактивних волонтерів.
В Україні 9% молодих людей ледве зводить кінці з кінцями, грошей не вистачає навіть на необхідні продукти. Більше, ніж третині (37%) вистачає на харчування та на придбання необхідних недорогих речей. Лише 1% опитаної молоді вже може собі дозволити придбати практично все, що хоче.
При цьому, 15% молодих людей вірять, що зможуть досягти бажаного фінансового становища в Україні. Але майже третина (28%) молодих людей в Україні не вірить, що таке можливо. Їм заважають нестабільність економіки та неможливість чесно заробляти.
Тому найближчим часом молодь обиратиме бюджетний варіант дозвілля. І дивлячись парочки в парках, бабусі, як і раніше, згадуватимуть, що у їхній молодості все було інакше.
Читайте: Життя і здоров’я української молоді – на межі катастрофи
Анна Куценко, директор Київського молодіжного центру