понеділок, 11 грудня 2023 г.
Чому ми зараз в Європі програємо інформаційну війну росії та як цю війну виграти

Чому ми зараз в Європі програємо інформаційну війну росії та як цю війну виграти

Олександр Красовицький

видавець, “Фоліо”

Незручне. 

Після Франкфурту (книжкового ярмарку, – KВ) можу чіткіше сформулювати думки, які протягом досить тривалого часу намагаюся донести до читачів у контексті хейту та кенселингу російської культури за кордоном, а також життя нашої діаспори.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Тезово:

1. Європейці та американці, які докладають значних зусиль для підтримки України дуже часто не розуміють нашого прагнення зупинити їхню співпрацю з “хорошими русскими”. Зокрема, вважають задовільними і достатніми такі аргументи:

⁃ він/вона проти путіна;

⁃ він/вона допомагає Україні;

⁃ він/вона не живе у росії багато років;

⁃ він/вона у власній творчості висловлює більше антивоєнних антипутінських наративів, ніж левова частка українських діячів культури;

⁃ індивід не несе відповідальності за свій народ та свою державу (ця теза, насправді, головна).

2. Європейські видавці, слушно зауважують, що Україна на державному рівні за півтора роки майже нічого не зробила для системної промоції власної культури і, в тому числі, літератури, тоді, як Росія невпинно нарощує свою присутність у цій сфері:

⁃ українські державні інституції не ведуть агресивної політики щодо компенсації вартості авторських прав, перекладів, друку і просування нашої МАСОВОЇ літератури, в той час, як книжки росіян невипадково не тільки є в книготорговельних мережах, а й виставлені на касах (сам бачив);

⁃ не створили мережі книгарень (відділів), яка була б розрахована на нашу тимчасову еміграцію (росіяни це зробили за нас, охопивши не тільки свою безпосередню аудиторію, а й наших мігрантів, яким немає з чого обирати. Книжки російською в руках закордонних українців – буденність, на жаль);

⁃ наші державні інститути досі не налагодили співпраці з європейськими колегами щодо організації турів наших письменників. Йдеться в тому числі про військових, яких варто залучати не тільки до виступів перед новою і старою діаспорою, а й до найбільших політичних та інформаційних майданчиків Європи. Єдиний, хто системно цим займається – Андрій Курков. Значний внесок у справу також роблять Оксана Забужко та Юрій Андрухович. Саме вони і отримують на свою адресу не зовсім лагідну критику публіки.

3. Не існує вже того лояльного інформаційного поля для поширення правди про Україну, яке було півтора роки тому. Варто визнати, що ми на цьому тлі програємо жорсткому і дуже системному інформаційному тиску росіян на теми:

⁃ українська корупція;

⁃ слабкі результати контрнаступу. Не розуміння європейців, що швидка перемога із настільки сильним ворогом – неможлива;

⁃ ставлення європейців до біженців з України. Тут кожна комаха стає слоном;

⁃ вступ до НАТО та ЄС – невідомо коли, а проблеми – зараз;

⁃ залежність Європи від Росії. Неможливість її знищити, як державу, необхідність все одно домовитися, а цьому ЗАВАЖАЄ Україна, яку потрібно примусити до миру. Ця теза найчастіше повторюється.

4. Це справді складні питання, на які ми не навчилися вчасно відповідати в Європі. Наша комунікація глобально заснована на цілком хибній тезі про те, що європейці максимально занурені в українські реалії і пояснювати їм нічого не потрібно.

В результаті ми маємо:

⁃ на тлі постійного потепління ставлення з боку політиків (завдяки особистим контактам з першими особами нашої держави) поступове зниження градусу підтримки населення, прохолоду в Німеччині, суперечливу передвиборчу риторику в Польщі; те, що українське питання стає заручником політичної кризи в США

⁃ українська тимчасова еміграція ризикує стати постійною. Сьогодні Україна не веде з ними реального діалогу про повернення, не надає ніякої інформаційно-культурної підтримки; жахає відкриттям кримінальних проваджень на тих, хто повернеться; не працює над “підйомними” та робочими місцями для таких людей. Програми “Єповернення” поки що немає, на жаль.

5. Тому багато хто і серйозно розглядає перспективу залишитися на новому місці назавжди. Вивчає німецьку або польську, забуваючи рідну – українську. Не соромиться говорити російською в публічних місцях, дивиться російське ТБ, новинні сайти, живе поза українським інформаційним контекстом, не цікавиться станом справ на Батьківщині. Останнє – найгірше.

Після цього не дивуйтеся хвилі отримань українцями через рік-два громадянства інших країн.

6. Проте, наша діаспора – патріотична. Вона збирає кошти, підтримує зв‘язок з близькими, проводить заходи. Це – колективне свідоме. А індивідуальне підсвідоме – це вирішення власних проблем щоденно та щогодини.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Після таких публікацій головне питання: "А що ти запропонуєш?". Відповім.

Один із державних органів має створити в собі департамент, який буде постійно публічно опікуватися нашими людьми за кордоном:

⁃ сайт;

⁃ відповіді на гарячі питання і щоденна допомога в них;

⁃ безкоштовне надання культурного продукту – кіно, електронних та аудіокнижок, музики, лекційної програми, в тому числі для дітей;

⁃ програма підтримки для тих, хто повертається. Є сенс докладно поглянути на досвід Ізраїлю.

Весь час з потрібно говорити з нашими людьми за кордоном. Зокрема, Президенту.

Наше майбутнє створюється військовими.

Але, якщо ми будемо так легковажити нашими громадянами, отримаємо країну з проблемами без рішення.

Олександр Красовицький, видавець, “Фоліо”

Джерело публікації

КиївВлада

Теги: війна росії проти україни, інформаційна війна, книговидавництво, державна підтримка письменників, гуманітарна робота з емігрантами, гуманітарна робота з біженцями

понеділок, 11 грудня 2023 г.
17:03
Столичні правоохоронці затримали працівника Київводоканалу, який вимагав хабар за не відключення автомийки від водопостачання
16:45
На фронті загинули відомі українські актори Андрій Павленко та Василь Кухарський
16:26
Глевахівська селищна рада планує закупити понад сотню ноутбуків на 2,5 млн гривень
16:01
На кордоні Із Польщею розблокували пункт пропуску “Ягодин-Дорогуськ”, – Кубраков
15:44
KAN Development прозвітувала про динаміку будівництва ЖК UNIT.Home у листопаді
15:22
У Києві через обвал стіни загинув будівельник
15:05
У столиці за 46 млн гривень надумали реставрувати будинок, де жили відомі художники
14:44
Група компаній DIM розповіла про вигідні грудневі спецпропозиції
14:25
Підтримайте збір на антидрони для ТрО
14:04
Для обслуговування осіб з інвалідністю в Святошинському району за 2 млн гривень закуповують авто
13:58
В інтернеті анонсовано новорічний “смертельний феєрверк” для російських міст з підприємствами ВПК
13:55
Відкрито публічний доступ до Реєстру декларацій: доходи деяких топ-чиновників від початку великої війни зросли
13:45
Капітана зс рф, який під час окупації Київщини вбив мирного пенсіонера, засудили до довічного ув'язнення
13:23
Генштаб ЗСУ: Сили оборони України за добу ліквідували 1030 окупантів
13:03
У Києві кількість хворих на грип та ГРВІ знизилася до 14,7 тисяч
12:45
На відеоспостереження Бориспільської траси хочуть витратити майже 60 млн гривень
Календар подій
10 мільярдів на два роки: Київрада зі скандалом затвердила нову освітню програму
11 грудня 2023 г. 09:00
10 мільярдів на два роки: Київрада зі скандалом затвердила нову освітню програму
Столична міськрада затвердила комплексну міську цільову програму “Освіта Києва. 2024-2025 роки”. Протягом наступних двох років влада Києва має намір направити на її реалізацію 10,4 млрд гривень в рамках шести підпрограм – "Безпечне освітнє середовище", "Мистецька освіта", "Цифровий освітній простір Києва" тощо. Зокрема, 1,3 млрд гривень планується направити на капітальні ремонти в школах і дитсадках, 850,9 млн – на будівництво та реконструкцію таких закладів, 768,9 млн гривень – на облаштування і ремонт укриттів у цих закладах тощо. Окремі депутати Київради мали низку серйозних претензій до проєкту програми. Вказували, зокрема, на дефіцит укриттів в навчальних закладах, прогалини у якості знань, що заважає випускникам шкіл вступати до вишів “на бюджет”, та відсутність у чиновників КМДА намірів змінити ситуацію на краще. Втім, на результативність голосування “за” цей документ це не вплинуло.
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2023-го витрачав Київ
8 грудня 2023 г. 09:00
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2023-го витрачав Київ
Витрати столиці у листопаді пройшли під знаком будівельних та ремонтних робіт – на це спрямували понад 60% від загальної ціни укладених минулого місяця договорів (усього укладено 5 641 договір на сумму 3,48 млрд гривень). Найдорожчою серед листопадових замовлень була угода вартістю 692 млн гривень на капремонт в Київському центрі нефрології та діалізу, куди після реорганізації планують “переселити” Центр трансплантації кісткового мозку. Значними були і витрати як на “латання дірок” (майже на 120 млн гривень замовили відновлення дорожнього покриття після розривів тепломереж), так і на модернізацію освітлення (сотня мільйонів “піде” на капремонти вуличного освітлення із встановленням економних світильників). Також серед замовлень – ноутбуки та принтери для Київради на 3 млн гривень, саджанці дерев та кущів на понад 2 млн гривень, досить неочікуване для зимового часу встановлення поливних систем у парку Відрадний та на Дніпровській набережній за 1,8 млн гривень тощо.
Мерський тролінг: до конфлікту між мерами Ірпеня і Бучі долучили ресурси Офісу Президента
7 грудня 2023 г. 14:20
Мерський тролінг: до конфлікту між мерами Ірпеня і Бучі долучили ресурси Офісу Президента
Мер Бучі Анатолій Федорук (обраний від “Слуг народу”) зареєстрував на сайті Президента України петицію та пропонує присвоїти звання Героя України своєму сусідові – меру із Ірпеня, Олександру Маркушину (обраний від “Нових облич”). За словами “бучанця”, “ірпінець” в одному із інтерв’ю заявив, що "особисто звільняв Бучу" – тож, він точно герой. Федорук не приховує, що таким чином тролить Маркушина і називає його розповіді про звільнення Бучі дезінформацією в стилі російських пропагандистів. Мер Ірпеня, у свою чергу, вже охрестив петицію наругою над вищою державною нагородою. На його думку, очільника Бучі потрібно притягнути до відповідальності за подібні провокації. Баталія між очільниками міст викликала величезний резонанс в громадах, де різко критикують таку відверто недоречну поведінку можновладців під час війни.