среда, 26 января 2022 г.
Чи впише себе Зеленський в історію як будівельник?

Чи впише себе Зеленський в історію як будівельник?

Артем Глущенко

Заступник головного архітектора Одеської області

Перенесення  органів влади з Києва в регіони – стратегічний крок президента Зеленського, який впише його в історію як будівельника держави. Нові технології дуже  швидко поглинають весь світ, і Україні вкрай необхідно бути на хвилі змін.

Розміщення всіх органів влади в одному замку, кварталі, місті до сьогодні було логічним, враховуючи необхідність швидкої комунікації між органами влади: листування, нарад, колегій і, звичайно, термінових викликів до керівництва.

Світ змінюється, розвиток науково технічних і цифрових можливостей дає надає свободу спілкування, економію часу і, найголовніше – економію державних ресурсів.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Сучасна історія знає цікаві приклади перенесення і будівництва нових столиць різних держав, до прикладу – місто Ведіан – нова столиця Єгипту, розташована в 45 км від Каїру, масштабний проєкт було розпочато ще в 2015 році.  Керівництво Єгипта планує розпочати  заселення вже в цьому році. Нова столиця розрахована на зростання населення до 5 млн. Треба розуміти, що першопричина будівництва нового міста – це перенаселення історичної столиці Каїра, це транспортні проблеми і екологічні проблеми і, звичайно, це можливість залучення міжнародних інвесторів ( майже 50 млрд дол ). Хоча, можливо, Ас-Сісі Абдул Фаттах Халіл (президент Єгипту), прийшовши до влади у 2014 році, просто захотів по–справжньому увійти в історію своєї держави.

м. Ведіан 

Не менш цікава і амбітна історія зі столицею Бразилії, яка була перенесена з Ріо-де-Жанейро в нове місто Бразиліа президентом Жуселіну Кубічеком де Олівейро,  який перед виборами у 1955р. сказав, що в разі перемоги перенесе столицю. Так і сталось – в 1960 році завдяки тисячам будівельників і бразильським архітекторам Лусіо Костой  (розробник генерального плану) і Оскару Німейрі  (більшість адмін. будівель збудована саме за його проєктами)  Бразиліа отримала новий поштовх економічного розвитку.

 м.Бразиліа

Палац Національного Конгресу Бразилії. Архітектор Оскар Німейр

Звичайно, ні в 1960, ні в 2015 роках жодна країна не могла собі дозволити великої розконцентрації владних установ суто з технічних причин.

А в 2021 році можемо собі дозволити.

Багато факторів сприяють такому кроку.

1.  Діджиталізація (4G, 5G)

2.  Децентралізація

3.  Містобудівна ситуація в містах, регіонах і в Україні  в цілому .

Третьому пункту необхідно присвятити окрему статтю, але той факт, що нарешті планомірно йде розробка генерального плану  м. Києва, це дозволить врахувати суттєві зміни у вкрай важливому документі. Взагалі, ця ініціатива підштовхне регіони і міста до внесення змін у містобудівну документацію (генеральних планів, планів зонування території), які вкрай необхідні, наприклад, саме Одесі і Львову, та й, скоріш за все, і іншим регіональним центрам.

Впевнений , що ця ініціатива Президента змусить багато міст  і областей  змагатись  за ці проєкти.  Як наприклад  Одеса і Харків можуть конкурувати за розташування міністерства юстиції (враховуючи найпотужніші юридичні школи в цих містах), або, наприклад , Одеса і Львів можуть стати найкращими претендентами на розміщення Міністерства Культури.

Історія знає багато позитивних прикладів живої конкуренції. Один з них відбувся, коли Австралія на початку ХХ століття обирала місто для розташування столиці. На той час за те, щоб стати столицею між собою конкурували такі вже розвинені міста, як Сідней і Мельбурн, а результат – столицею Австралії  стала Канберра.

Столиця Австралії – Канберра 

Ця історія доводить, що конкуренція породжує позитивно нове.

Впевнений, якщо ініціатива Володимира Зеленського буде супроводжуватись відкритими всеукраїнськими архітектурними конкурсами, кропіткою роботою містобудівників , архітекторів, аналітиків,соціологів, громадськості, ми отримаємо нове дихання держави через містобудування і нові архітектурні шедеври.

Нагадаю, вчора Олег Немчінов заявив про ініціативу Президента.

Артем Глущенко, заступник головного архітектора Одеської області

КиевVласть

вторник, 25 января 2022 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 26 січня 2022 року (повний список населених пунктів)
20:28
В Киеве за полгода электронным билетом в транспорте воспользовались почти 140 млн раз
20:04
Профсоюз КП “Муниципальная охрана” требует от Кличко разорвать трудовой договор с директором предприятия Чернышевым
19:46
У “Бориспольтеплосеть” отсутствует разрешение на выполнение работ повышенной опасности - Гоструда
19:31
На Киевщине чиновника подозревают в организации незаконной свалки опасных промышленных отходов (фото)
19:15
В КГГА заявили, что в прошлом году обустроили около 107 километров сетей наружного освещения
19:04
В феврале в Киеве будут тестировать оплату банковской картой в наземном транспорте
18:49
В Киеве проведут внеплановый аудит КП “Спецжилфонд”
18:33
В Чернобыльской зоне задержан турист-экстремал
18:27
На дороги Украины выехали патрули-“фантомы” (видео, фото)
18:14
В центре Киева мужчина устроил стрельбу под зданием СБУ (видео)
18:02
Тимошенко: Задача власти остановить рост цен
17:52
В Киеве проверят финансовую и хоздеятельность Больницы скорой помощи
17:42
Правительство Национального единства - путь к спасению Украины,- Тимошенко
17:34
“Неприпустимо заморожувати зарплати військовим у країні, яка воює”, - Палатний з “УДАРу Віталія Кличка” закликає негайно збільшити видатки на оборону
17:23
Филатов попросил Кличко не превращать вопрос теробороны в собственную пиар-акцию
Календарь событий