пятница, 16 апреля 2021 г.
Чи впише себе Зеленський в історію як будівельник?

Чи впише себе Зеленський в історію як будівельник?

Артем Глущенко

Заступник головного архітектора Одеської області

Перенесення  органів влади з Києва в регіони – стратегічний крок президента Зеленського, який впише його в історію як будівельника держави. Нові технології дуже  швидко поглинають весь світ, і Україні вкрай необхідно бути на хвилі змін.

Розміщення всіх органів влади в одному замку, кварталі, місті до сьогодні було логічним, враховуючи необхідність швидкої комунікації між органами влади: листування, нарад, колегій і, звичайно, термінових викликів до керівництва.

Світ змінюється, розвиток науково технічних і цифрових можливостей дає надає свободу спілкування, економію часу і, найголовніше – економію державних ресурсів.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Сучасна історія знає цікаві приклади перенесення і будівництва нових столиць різних держав, до прикладу – місто Ведіан – нова столиця Єгипту, розташована в 45 км від Каїру, масштабний проєкт було розпочато ще в 2015 році.  Керівництво Єгипта планує розпочати  заселення вже в цьому році. Нова столиця розрахована на зростання населення до 5 млн. Треба розуміти, що першопричина будівництва нового міста – це перенаселення історичної столиці Каїра, це транспортні проблеми і екологічні проблеми і, звичайно, це можливість залучення міжнародних інвесторів ( майже 50 млрд дол ). Хоча, можливо, Ас-Сісі Абдул Фаттах Халіл (президент Єгипту), прийшовши до влади у 2014 році, просто захотів по–справжньому увійти в історію своєї держави.

м. Ведіан 

Не менш цікава і амбітна історія зі столицею Бразилії, яка була перенесена з Ріо-де-Жанейро в нове місто Бразиліа президентом Жуселіну Кубічеком де Олівейро,  який перед виборами у 1955р. сказав, що в разі перемоги перенесе столицю. Так і сталось – в 1960 році завдяки тисячам будівельників і бразильським архітекторам Лусіо Костой  (розробник генерального плану) і Оскару Німейрі  (більшість адмін. будівель збудована саме за його проєктами)  Бразиліа отримала новий поштовх економічного розвитку.

 м.Бразиліа

Палац Національного Конгресу Бразилії. Архітектор Оскар Німейр

Звичайно, ні в 1960, ні в 2015 роках жодна країна не могла собі дозволити великої розконцентрації владних установ суто з технічних причин.

А в 2021 році можемо собі дозволити.

Багато факторів сприяють такому кроку.

1.  Діджиталізація (4G, 5G)

2.  Децентралізація

3.  Містобудівна ситуація в містах, регіонах і в Україні  в цілому .

Третьому пункту необхідно присвятити окрему статтю, але той факт, що нарешті планомірно йде розробка генерального плану  м. Києва, це дозволить врахувати суттєві зміни у вкрай важливому документі. Взагалі, ця ініціатива підштовхне регіони і міста до внесення змін у містобудівну документацію (генеральних планів, планів зонування території), які вкрай необхідні, наприклад, саме Одесі і Львову, та й, скоріш за все, і іншим регіональним центрам.

Впевнений , що ця ініціатива Президента змусить багато міст  і областей  змагатись  за ці проєкти.  Як наприклад  Одеса і Харків можуть конкурувати за розташування міністерства юстиції (враховуючи найпотужніші юридичні школи в цих містах), або, наприклад , Одеса і Львів можуть стати найкращими претендентами на розміщення Міністерства Культури.

Історія знає багато позитивних прикладів живої конкуренції. Один з них відбувся, коли Австралія на початку ХХ століття обирала місто для розташування столиці. На той час за те, щоб стати столицею між собою конкурували такі вже розвинені міста, як Сідней і Мельбурн, а результат – столицею Австралії  стала Канберра.

Столиця Австралії – Канберра 

Ця історія доводить, що конкуренція породжує позитивно нове.

Впевнений, якщо ініціатива Володимира Зеленського буде супроводжуватись відкритими всеукраїнськими архітектурними конкурсами, кропіткою роботою містобудівників , архітекторів, аналітиків,соціологів, громадськості, ми отримаємо нове дихання держави через містобудування і нові архітектурні шедеври.

Нагадаю, вчора Олег Немчінов заявив про ініціативу Президента.

Артем Глущенко, заступник головного архітектора Одеської області

КиевVласть

пятница, 16 апреля 2021 г.
11:23
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
20:44
В Киев вернулась синяя рука
20:23
Киевские власти призывают религиозные общины обеспечить видеотрансляции вместо массовых богослужений
20:04
В ​​Печерском районе столицы высадили Аллею свободы слова (фото)
19:45
Директор Департамента охраны культурного наследия КГГА Александр Никоряк в 2020 году удвоил свои гривневые сбережения
19:23
Кличко установил для своего заместителя Анны Старостенко надбавку за выслугу лет
19:05
“Укрзализныця” запланировала более 10 дополнительных поездов на Пасху и майские праздники
18:45
Киев создал комиссию для организации и проведения весеннего призыва на срочную военную службу
18:26
Прокуратура подозревает чиновника КОГА во взяточничестве
18:03
Депутатская зарплата народного депутата Сергея Бунина в 2020 году выросла втрое
17:42
Дело о смертельном ДТП на Майдане Независимости передано в суд, - прокуратура
17:23
Правоохранители сообщили о подозрении жителю Киевщины в инсценировании кражи собственного автомобиля Jaguar (фото)
17:14
Завтра Київщина отримає першу партію вакцини від Pfizer-BioNTech
17:03
Депутат Трубицын требует защитить дом Рутковского
16:44
Столичные власти намерены провести 5-й Киевский Евро Марафон невзирая на локдаун
16:21
Зарплата областного мажоритарщика Николя Галушко в Раде составила в 2020 году 441 тыс. гривен
Календарь событий
Парад броварских жен: Наталья Гунько может сменить Александра Склярова на посту спикера Киевоблсовета
16 апреля 2021 г. 19:55
Парад броварских жен: Наталья Гунько может сменить Александра Склярова на посту спикера Киевоблсовета
Две фракции Киевского областного совета сделали очередной шаг к реформе коллегиального органа. В числе конечных целей: смена руководства совета, правки регламента и пересмотр персонального состава комиссий. Неизменным останется разве что присутствие жен видных броварских политиков в президиуме коллегиального органа. Правда, и в их рядах произойдет ротация. Так, ожидается, что супруга мэра Броваров Марина Сапожко из “Батькивщины” лишится своего поста первой вице-председательницы облсовета. В то же время, жена парламентария от “слуг” и броварского бизнесмена Анатолия Гунько Наталия будет пересажена из кресла в сессионном зале в кресло спикера совета Киевщины. Голоса за нее готовы дать как коллеги по областной “Слуге народа”, так и представители других фракций, которые помимо консолидации нового большинства сейчас активно заняты приближением даты заседания.