п'ятниця, 19 квітня 2024 г.
Бензинові барони прориваються у королі

Бензинові барони прориваються у королі

Михайло Скляр

Голова ГО "Асоціація громадського захисту підприємців"

Колись пожартував, що, враховуючи потужність бензинового лоббі в уряді і Верховній Раді, ми будемо продовжувати їздити на бензині в той час, як весь світ пересяде на літаючі автомобілі з ядерними реакторами.

Не буду вживати слово “низькі”, скажу про “ринкові” або “справедливі” ціни на нафтопродукти, які вже давно для українців стали чимось міфічним або казковим. Нічим не обґрунтоване регулярне підвищення цін на АЗС стало звичною нормою, як і те, що ціна формується виключно на підставі картельних змов великих мереж АЗС і береться зі стелі.

Зовсім скоро надія на те, що паливні монополісти зменшать свої цінові апетити може повністю розчинитися у нормах нового закону, який, в разі його прийняття, повністю знищить залишки ринкової економіки у такій галузі як роздрібна торгівля автомобільним паливом.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

5 листопада Кабмін зареєстрував у Верховній Раді розроблений Мінфіном проект закону №9260 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів”.

Цим законопроектом, серед іншого, пропонується ввести ліцензування роздрібної торгівлі автомобільним паливом та ввести штрафні санкції за роздрібну торгівлю нафтопродуктами без ліцензії в розмірі 250 тис. гривень.

Зважаючи на те, що кілька останніх років неприховано і відверто питання ліцензування цієї галузі лобіюють великі мережі АЗС, можна зробити беззаперечний висновок, що цей механізм державного регулювання буде використаний виключно на те, щоб прибрати з ринку незалежних гравців від малого та середнього бізнесу, які залишаються наразі єдиним стримуючим фактором та єдиною перешкодою для повного підкорення ринку олігархічним паливним картелям.

В разі прийняття такого законопроекту, основні ринкові механізми які заважають ціновим змовам та безпідставному підвищенню цін – вільна конкуренція та вільний доступ до ринків – буде знищено і паливні монополісти отримають можливість для нічим не обмеженого цінового диктату.

“Нелегали”! Таким страшним словом лякають суспільство крупні паливні гравці, куплені ними  корумповані чиновники і деякі “експерти”, маючи на увазі малий та середній бізнес, який вже десятиліттями безпечно працює на цьому ринку і є умовно “нелегальним” виключно через те, що не має достатніх фінансових ресурсів для подолання всіх надмірних бюрократичних перепон, якими всіяна дорога до легалізації.

Більшість так званих “нелегалів” - це добросовісні підприємства, які дотримуються норм безпеки, праці, податкової дисципліни, але не мають можливості сплачувати корупційну ренту, щоб обкластися стосами безглуздих дозвільних папірців, які жодним чином ні на що не впливають, а вигідні лише чинушам, які ці папірці підпільно продають за шалені кошти.

Ось де треба державі докласти зусиль – прибрати нормативно-правовий маразм, який годує корупціонерів та штучно заганяє підприємців у “сіру” зону легальності де вони, знову ж таки, через свій непевний правовий статус, стають об’єктами подальшого постійного корупційного шантажу.

У Кабміні занепокоєні “нелегалами”? Так легалізуйте їх! І тоді не доведеться більше влаштовувати регулярні вистави “ми зараз розберемось, чому знову подорожчав бензин”. Натомість пропонується додатковий корупційний папірець – ліцензія.

Наша країна, з на 80% монополізованою економікою, вперто продовжує рухатись шляхом економічного і соціального самогубства, вбиваючи залишки вільного ринку. Що ж, скоро побачимо, чиї гаманці захистять народні обранці при розгляді цього законопроекту – простих українців чи паливних олігархів.

Батько “грузинських реформ” Каха Бендукідзе в одному інтерв’ю сказав: “Суть грузинських реформ – знищення максимального об’єму регулювання, навіть такого, яке здавалось нам інколи корисним”.

Вільний ринок - єдина запорука розвитку, іншого людство ще не придумало. Шкода, що ці слова не є основою державної економічної політики.

Читайте: Бюджетно-амурська магістраль або наш паровоз…

Михайло Скляр, голова ГО "Асоціація громадського захисту підприємців"

KиевVласть

Теги: новости киева, новости киевской области, новости киевщины, подорожание, топливо, законопроект, монополисты

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.