четверг, 2 декабря 2021 г.
Бал тут править кеш

Бал тут править кеш

Леонід Косаківський

Київський міський голова, голова Київради, голова міської державної адміністрації в 1993 - 1998 рр.

Чимало грошей в сфері ЖКГ ходять в тіні. Править бал кеш.

Ось візьмемо такі елементарні буденні речі, з якими щодня стикаються кияни. Потік кран, треба замінити прокладку чи головку в ньому, просто його підтягнути, чи прочистити трубу і т.д. Мало що буває, і як завжди несподівано й недоречно.

У нас понад 11 тис. багатоквартирних будинків. У 12,6% відсотків (1466) з них створені ОСББ. Ще відкинемо понад 900 ЖБК, відомчі та інвестиційні будинки тощо.

І отримаємо, що понад ¾ будинків Києва — в управлінні комунальних керуючих компаній, які згідно з останнім законодавством про ЖКП працюють лише до їх вхідної двері.

Куди звертатися людям, якщо у них виникне потреба в сантехнічних чи інших роботах в квартирі? Кажуть, що платні послуги надають через ЦКС та ЖЕКи.

Подивимося з точки зору рядового мешканця, який хоче знайти відповідь, як діяти в такій ситуації. У нас же діджиталізація, чи не так?

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Відкриваємо сайт ЦКС.

У розділі "Наші послуги" є такі підрозділи: лічильники води (ХВП, ГВП); багатотарифні лічильники води; лічильник тепла; сантехнічні послуги; бойлер; інші послуги.

Нас цікавлять, наприклад, сантехнічні роботи. Клікаємо “оформити” заявку і отримуємо пропонований перелік та розцінки.

1. Встановлення: інсталяції — 800 грн, ванни — 900 грн, заглушки — 700 грн, первинне встановлення заглушки — 800 грн, рушникосушник електричний — 400 грн.

2. Заміна: стояку водопроводу — 1200 грн, ввідного автомату — 500 грн, змішувача — 600 грн, радіатора — 600 грн, стояку каналізації — 1800 грн, унітазу — 600 грн.

3. Інші: підключення побутової техніки — 400 грн, прокладка труб ХВП, ГВП — 700 грн, розводка водопроводу та каналізації — 1150 грн.

Тобто на повсякденні “дрібниці” з кранами і т.д. тут не розмінюються. Так і по іншим підрозділам платних послуг.

Може в районі більше скажуть? На сайті Печерської РДА такої інформації немає. Сайтів у керуючої компанії району та ЖЕД Липкижитлосервіс немає. А у їх профілях у Фейсбук останній запис 1.03. 2018 й 17.06.2017 відповідно. Якщо спробуєш по телефону, то вони може заявку й приймуть, тобі перетелефонує якась приватна конторка й попередить, що тільки за виїзд вони візьмуть 400 грн.

Що роблять люди? Домовляються з кимось в приватному порядку. Звісно, віддячують готівкою. Як, до речі, і комерційним фірмам. В бюджет міста нічого не потрапляє.

Як поставлено це в тих країнах, де поважають своїх громадян і турбуються про них?

Є розгалужена система комунального сервісу. Нерідко це перебуває в віданні муніципалітетів, а якщо передається на аутсорсинг — контролюється адекватність розцінок та якість робіт.

Тобто є ринок й система сертифікованих, (!) доступних спеціалістів — електриків, слюсарів тощо.

Інакше, будемо спостерігати, як викликані “ліваки” вирублять електрику в будинках, коли будуть не вміючи порпатися в електрощитовій, чи заллють підвал водою, спускаючи як можуть її з мережі, і т.д., піддаючи інших небезпеці.

Міській владі варто було би подумати, як налагодити таку систему обслуговування людей в нових умовах за їх гроші, які не будуть осідати в кишенях різних “умільців”, а йти в дохід КП та міста.

І скрізь вивісити телефони, куди треба звертатися в тій чи іншій аварійній, коли, не дай боже, зірвався кран на кухні, чи буденній ситуації. Бо зараз кожен виживає як може. Раніше хоча б були домофони, цілодобові диспетчери в ЖЕКах. До 15-51, районних ОДС з таким питаннями не підеш.

Леонід Косаківський, Київський міський голова, голова Київради, голова міської державної адміністрації в 1993 – 1998 рр.

Теги: новости киева, коммунальные услуги, услуги, цкс, обслуживание, управляющие компании, жкг, расценки, прайс, сантехник, элекстрик, как вызвать, коммунальный сервис

четверг, 2 декабря 2021 г.
18:03
Кадры Кабмина: свежие правительственные назначения 2 декабря 2021 года
17:55
За сутки Госпродпотребслужба проверила 209 столичных заведений и выявила 41 нарушение правил карантина
17:49
В столице чиновник Государственной судебной администрации присвоил более 50 млн гривен на госзакупках
17:42
Потрібно стимулювати розвиток бізнесу, а не посилювати податковий тиск, - “УДАР Віталія Кличка” вважає, що закон 5600 має бути ветований президентом
17:36
ВР выделила миллиарды гривен на “Большое строительство” в 2021 году
17:26
На Київщині в рамках “Великого будівництва” триває оновлення дороги місцевого значення Обухів-Мала Вільшанка-Сущани
17:10
Киевсовет определился с планом работы на 2022 год
17:03
Директор и сотрудники департамента коммунальной собственности КГГА получат 20% прибавки к жалованию
16:57
Кабмин планирует выделить Боярской и Томашевской общинам свыше 6 млн гривен на приобретения жилья для ВПЛ
16:41
Киевсовет уменьшил тариф на тепло для 452 столичных многоэтажек
16:34
Сроки сдачи Подольско-Воскресенского моста в Киеве снова перенесли
16:23
На Киевщине госрегистраторов подозревают в незаконных действиях с недвижимостью
16:14
Учителей 36 школ Святошинского района обеспечат ноутбуками (список)
16:05
Поветы вместо районов, префектуры вместо МГА и новые полномочия глав общин - Рада готовится изменять Конституцию
15:56
Киевсовет на 23,2 млн гривен увеличил финансирование программы “Безопасная столица”
15:43
У Славутичі засекретили фінансування “Малої культурної столиці”, - “За Майбутнє”
Календарь событий