п'ятниця, 17 січня 2025 г.

Город книг

Город книг

Хэй-он-Уай – это небольшой город, находящийся в Уэльсе. Он расположен в непосредственной близости от границы с Англией и часто упоминается в различных источниках, как “город книг”. Сюда ежегодно приезжает множество букинистов из разных стран.

Шутка ли, в крошечном городке расположено сразу четыре десятка книжных магазинов, причем по большей части здесь подают подержанные, а зачастую и раритетные книги. Здесь также проводится масштабный фестиваль, на которые приезжают порядка ста тысяч издателей, писателей и просто фанатов книг из разных уголков земного шара. Мероприятие проводится ежегодно в конце мая.

В 1961 году, когда Ричард Бут решил открыть небольшой книжный магазинчик в здании старого пожарного депо. Так собственно и началась новая эпоха в истории города. Он нанял бригаду грузчиков и вместе с ними поехал в США, где в начале 60-х годов регулярно закрывали библиотеки, так как телевидение набирало все большую популярность и люди отказывались от книг. Купленные книги были отправлены в родной город Ричарда при помощи контейнеров. В дальнейшем появился еще один магазин, книжные лавки стали появляться, словно грибы после дождя. Уже через десять лет Хэй стал известен как “Город Книг”. Сейчас сюда ежегодно приезжает порядка полумиллиона туристов со всего света.

Если говорить о самых необычных книжных магазинах города, то на ум сразу приходят “Библиотеки Честности”. Здесь нет продавцов и торгового павильона. На стенах просто висят полки, заполненные книгами. Человек выбирает подходящее ему произведение и кладет деньги в коробку. Самым знаменитым из подобных магазинов является книжная лавка у Хэйского замка – крепости, которую возвели еще в двенадцатом веке. Здесь нет продавцов или охранников, идея заключается как раз-таки в честности покупателей.

“Фестиваль Литературы и Искусств” проходит здесь вот уже четверть века и приносит солидную прибыль, что позволяет населенному пункту развиваться. В 2001 году его посетил лично Билл Клинтон, который сказал, что он увидел здесь “Вудсток для ума”.

Сейчас на фестивале также демонстрируют фильмы, устраивают концерты различных исполнителей, но основное внимание, как и двадцать лет назад уделяется книгам и всему, что с ними связанно.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

КиевVласть

источник: terra-z.ru

Алексей Руденко

Теги: фестиваль, концерт, книга, библиотека, чтение, англия, клинтон, букиния, уэльс

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.