суббота, 17 августа 2019 г.

Руслан Кошулинський: “Виборча кампанія-2019 так само олігархічна”

Руслан Кошулинський: “Виборча кампанія-2019 так само олігархічна”

Роки йдуть, але як настає пора виборів у президенти, принципи та технології лишаються незмінними: це і “гречка”, і маніпуляції думкою виборців. На думку кандидата на пост Президента від об'єднаних сил націоналістів Руслана Кошулинського, у тому, щоб зберегти з цього питання статус-кво, у першу чергу зацікавлені діюча влада та олігархи.

Про це KV стало відомо з інтерв'ю кандидата в президенти України Руслана Кошулинського.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

На думку Кошулинського, влада застосує ті самі технологічні прийоми, які існували усі 28 років Незалежності.

“Ця кампанія так само олігархічна. Бачимо все те ж фінансове, структурне та медійне забезпечення. Єдина особливість цієї кампанії - олігархи не мають єдиного кандидата - кожний з них висуває свого. А щодо технологій, то вони не змінюються роками. У нас уже було: якщо не Кучма - то Симоненко. Вже розкручували механізм страху, протиставлення меншого лиха більшому.

Без стрижня нація буде залежна від свого сильнішого сусіда. А нашому сусідові вигідно, щоб Україна - найпотужніша за своїми ресурсами країна Європи, була слабкою і керованою. Звідси атаки в медіа, промивки мізків, нав'язування. З іншого боку - влада не зацікавлена у змінах, адже бажає довго залишатися владою. Тож маємо, принаймні два потужних чинники, які зацікавленні вкладати шалені ресурси у те, щоб українці “велися” на всі маніпуляції”.

Кошулинський згоден із думкою, що портрет виборця з пострадянських часів змінився, але через масовий потік українців за кордон ці зміни не сильно відчутні.

“Порахуйте, скільки нас залишилося і скільки виїхало. Полишає країну працездатне населення, яке готове реалізувати і реалізує себе в інших умовах, але не тут. І такі люди не можуть брати участь в кампанії, бо за кордоном не будуть створені умови для того, щоб вони проголосували. Залишаються ті, хто залежить від влади і ті, хто ще може голосувати свідомо і не піддається впливу. Кого більше, кого менше - не будемо робити акцент. Головне тут працювати на зміну свідомості виборця і попри опір влади, доводити йому, що від нього залежить доля держави.

Я вірю, що українські політики почнуть мірятися ідеями або ідеологіями, а не ресурсами та мережами. Але сьогодні, дійсно, мусимо констатувати, що немає змагальності програм, а політичні гравці змагаються ресурсами.

Сьогодні у нас діє олігархічна система, де роль грає вклад у свій ресурс, - починаючи від медійних і закінчуючи фінансовими можливостями. Точно так само олігархи правлять і в політиці, і в економіці. У нас сировинно-експортна економіка, із копійчаною робочою силою. Сировина продається за кордон, а працівникові потім утридорога продаються енергоносії. Те саме відбувається і з кишеньковими олігархічними політиками - їх намагаються продати виборцеві. Але люди не хочуть, щоб їх обманювали”.

Крім того, Кошулинський не бачить відмінностей між класичною “гречкою” і принципом “бери гречку, але голосуй по-своєму”, бо це однаково шкідливо. При цьому якщо законодавчо зобов’язати громадян голосувати, до цього потрібно провести дискусію, яка не може відбутися, вважає кандидат.

“Це - спонука до гріха. Це - та сама ж технологія, що і "гречка". Але, на жаль, багато людей цього не розуміють. Чим відрізняється середньостатистичний виборець Європи? Він ідеологічний, він голосує за свого, якого він визнає. Баварець за цим принципом голосуватиме за ХДС/ХСС ("Християнсько-демократичний союз”/”Християнсько-соціальний союз в Баварії" - прим. KV) і це показує - такою Баварія бачить Німеччину. В нас такої культури немає - даються взнаки медійні, фінансові чинники.

І, звичайно, держава не робить нічого, аби брудні передвиборчі схеми поруйнувати. Наприклад, нехай Рада ухвалить свободівський Закон про заборону політичної реклами на телебаченні за три місяці до виборів і під час виборів. Тоді автоматично і змагальність програм та ідеологій прийде, і гречка знівелюється…

Стосовно ідеї внести в законодавство зміни, які зроблять голосування не правом, а обов'язком громадянина - такі моделі є, зокрема в Австрії, де за неучасть у виборах громадянин повинен сплатити штраф. Це не є загальною нормою всіх європейських країн, лише деяких. "Якщо ви не хочете голосувати - держава купить ваш голос". Є і така модель.

Чи можна зробити це сьогодні? Щоб знати напевне, потрібна широка суспільна дискусія, яку повинні ініціювати еліти, якщо вони хочуть зростання своєї нації. Але якщо вони просто знову хочуть отримати владу за будь-яку ціну, вони цю дискусію не ініціюватимуть”.

Читайте: Руслан Кошулинський: “ОТГ зробили під ”голоси“ і загнали туди людей насильно”

Фото: KV

KиевVласть

Влад Григор'єв

Теги: свобода, президент, децентралізація, політична агітація, Руслан Кошулинський, Вибори 2019, люстрація, націоналізм, україноцентризм, деолігархізація, програма

суббота, 17 августа 2019 г.
14:09
Завтра, 18 августа, на двух улицах в Дарницком районе Киева ограничат движение транспорта (карта)
13:07
Полиция задержала в Шевченковском районе Киева подозреваемого в торговле оружием и боеприпасами
12:04
По результатам тендеров во дворах шести районов Киева отремонтируют детские площадки (адреса)
11:08
Врачей Национального института рака в Киеве подозревают в продаже бесплатных лекарств больным
10:07
“Укрзализныця” назначила дополнительные поезда на День Независимости
09:11
В ночь на 17 августа в пабе на Большой Васильковской в Киеве пьяный дебошир устроил стрельбу (фото, видео)
07:15
Плановые отключения электроэнергии в Киевской области 17 августа 2019 года (полный список населенных пунктов)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 17 августа 2019
пятница, 16 августа 2019 г.
20:45
Субботние ярмарки 17 августа пройдут в восьми районах Киева (адреса)
20:26
Осенью киевляне смогут бесплатно получить деревья для озеленения столицы
20:04
В “Киевтеплоэнерго” заявляют, что завершили уже 98% гидравлических испытаний
19:44
В Фонде гарантирования вкладов заявили о продаже бывшего здания банка “Крещатик” в центре Киева
19:25
СБУ разоблачили очередного взяточника среди киевских таможенников
19:04
Проверка девяти управляющих компаний по обслуживанию жилфонда Киева выявила нарушения на сумму 152,7 млн гривен
18:46
Кого из мэров столицы киевляне хотели бы видеть на постаменте, где стоял Ленин - уличный опрос (видео)
18:23
КОГА распределила субвенцию на образование Киевщины
Календарь событий