среда, 19 июня 2019 г.

Руслан Кошулинський: “ОТГ зробили під ”голоси“ і загнали туди людей насильно”

Руслан Кошулинський: “ОТГ зробили під ”голоси“ і загнали туди людей насильно”

Реформа децентралізації триває з 2014 року, вона мала за мету передати гроші та повноваження із столиці на місця - об’єднаним територіальним громадам. Однак, на думку кандидата на пост Президента від об'єднаних сил націоналістів Руслана Кошулинського, реформа робилася державниками поспіхом і більше для того, щоб забезпечити собі голоси на виборах та скинути з держави тягар відповідальності.

Про це KV стало відомо з інтерв'ю кандидата в президенти України Руслана Кошулинського.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Коли мені кажуть, що знайти здібних управлінців і "загнати" їх працювати до районної адміністрації або ОТГ дуже важко, я не погоджуюсь. Якщо об’єднана територіальна громада, в якої є великий бюджет, і є можливість забезпечити якісного, кваліфікованого працівника заробітною платою на достатньому рівні, то чому його туди не "загониш"? Тим паче, що бюджети у різних ОТГ різні. За приклад візьмемо Тернопіль, який фактично є ОТГ. Гадаю, Тернопіль зможе знайти собі чесного і вмотивованого працівника?

Певна річ, треба надати необхідні повноваження громадам. Хоча б на 5 років не змінюйте правил, джерел надходжень, які в них є. Влада досі не віддала оперування землями за межами населеного пункту, не сказала, що не буде змінювати пропорцій реверсної дотації (сьогодні це 50/50), і кожного року намагаються її змінити - 20/80, 30/70. Сьогодні влада цілеспрямовано перекинула дірки з держбюджету (фінансування освіти й медицини) на місцеві бюджети. Такі міста, як Тернопіль та Хмельницький, мінімум 300 млн гривень будуть віддавати на це щороку”.

Політик також зазначив, що, на його думку, не вся відповідальність повинна перекладатися на місця: деякі обов’язки, покладені у рамках децентралізації на об’єднані територіальні громади, держава мала б виконувати сама.

“Щодо повноважень, то просто перекинули відповідальність на органи місцевого самоврядування. Приклад: Таращанське училище профтехосвіти фінансується за рахунок обласного бюджету і ледве дихає. А якщо його передадуть в Таращанську ОТГ, яка має утворитися наступного року, ймовірність того, що воно зможе фінансуватися, стане нульова. Чому державна влада замість того, щоб взяти профтехосвіту на себе, передає на органи місцевого самоврядування? Тому, що не хоче фінансувати.

Завдання для влади щодо місцевого самоврядування: дайте можливість планувати свою діяльність, віддайте повноваження, не змінюйте правил. Сьогодні ж ми кажемо “ні" інвесторам, які могли би розташовувати виробництво на землях за межами населених пунктів. Немає інвестора - немає ПДФО, немає ПДФО - не наповнюється бюджет”.

Кошулинський також не може назвати реформу децентралізації такою, що вдалася, бо самі механізми її або не працюють, або не були передбачені.

“Те, що ми сьогодні бачимо - що завгодно, але ніяк не "децентралізація". Лише її видимість, як і усе, що зараз робиться в країні. Немає навіть механізму виходу з ОТГ: туди загнали насильницькими методами і не дають вийти. Механізм утворення ОТГ був створений за іншими методологіями, підійшли нещиро, створили лише для виборчої кампанії; не під ефективне управління, а під контроль та створення "голосів" для наступних виборів”.

8 лютого 2018 року Кошулинський відвідав селище Володарка, де поспілкувався з медиками та громадою, зустрівся з працівниками Тетіївської районної лікарні та мешканцями Ставища.

Читайте: Руслан Кошулинський провів зустрічі у Володарці, Тетієві та Ставищі

Фото: KV

KиевVласть

Влад Григор'єв

Теги: свобода, президент, децентралізація, політична агітація, Руслан Кошулинський, Вибори 2019, люстрація, націоналізм, україноцентризм, деолігархізація, програма

среда, 19 июня 2019 г.
14:24
Столичная служба занятости с начала года трудоустроила 8,6 тысяч безработных
14:03
С начала года госисполнители Киева вернули 17 млн гривен долга по зарплате
13:55
Нардеп Дмитрий Тымчук погиб от ранения при чистке оружия, - Антон Геращенко
13:46
В Белой Церкви засохли две голубые ели, на которые потрачены из бюджета сотни тысяч гривен (видео)
13:27
Простаивающее здание учебно-воспитательного комплекса №299 на Оболони планируют реконструировать до конца 2019 года
13:07
Ход работ на ЖК “Медовый-1” в июне
12:45
В этому году в Киеве 111 человек были объявлены в розыск из-за неуплаты алиментов
12:26
Движение транспорта по улице Гринченко в Киеве будет ограничено до 24 июня
12:03
СБУ пресекла в столице деятельность межрегионального конвертцентра с оборотом в 300 млн гривен
11:45
КК “Киевавтодор” самовольно заключила договор на свыше 400 млн гривен на проведение капремонта путепровода на Борщаговке
11:24
За неделю в Киеве коммунальщики эвакуировали на штрафплощадку 29 автомобилей
11:04
Госавиаслужба разрешила возобновить полеты украинской авиакомпании Yanair
10:46
Киевская таможня ГФС изъяла части горно-разведочного оборудования на более чем 9 млн гривен
10:24
СБУ предотвратила кражу государственной древесины на Киевщине
10:02
Киевские власти уточнили информацию о победителях Общественного бюджета
09:46
Курс валют в Киеве: 19 июня 2019
Календарь событий