пятница, 19 июля 2019 г.

Руслан Кошулинський: “Мажоритарна система - це скуповування голосів”

Руслан Кошулинський: “Мажоритарна система - це скуповування голосів”

Українська політика за періоду незалежності ще не сформована остаточно, і їй бракує багато чого. На думку кандидата на пост Президента від об'єднаних сил націоналістів Руслана Кошулинського, державному політикуму ще треба пройти низку змін - перехід з мажоритарної системи на відкриті списки, сформувати партійну культуру та не допускати “перебіжчиків” з партії до партії, і виховати здорову конкуренцію проектів та ідей.

Про це KV стало відомо з інтерв'ю кандидата в президенти України Руслана Кошулинського.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Так, Кошулинський вважає існуючу систему проходження народних обранців до парламенту “дірявою” - тобто такою, яка дозволяє фальсифікації та маніпулювання.

“Відкриті списки краще, адже вони дають, по-перше, змогу відкликати народного депутата, по-друге, дають змогу політичним партіям змагатися з великою кількістю потужних популярних людей. Мажоритарка - це скуповування голосів.

Я б взагалі мінімізував відсотковий поріг для входження політсили у парламент. Було б чесно, якби мінімізувати відсоток. Скільки отримав прихильників, стільки й маєш. Люди своїм вибором самі роблять математику. Ти набрав 80 голосів, інший набере 8000. Які партії є - усі повинні бути в бюлетені. Я розумію, що у подальшому ценз буде, буде механізм підняття, об’єднання партій.

Відсоток - це укрупнення партій, але ж він не працює. Для чого це було зроблено? Для створення партійної структурованості суспільства - але зараз це не допрацьоване. Механізм більших чи менших партій не працює. Можна говорити і про 5%, и про 10%, але це не аксіома. Це не є стала норма країн. Варіацій безліч”.

Кошулинський також вважає, що в українському політикумі “перебіжчики” становлять проблему, що випливає з відсутності партійної культури і таких понять, як честь та гідність. Бракує також здорової конкуренції між політиками.

“Проблема в тому, що зараз ми не маємо партійної культури. Найбільшим питанням є так зване тушкування - перехід з однієї фракції в іншу. Цю проблему треба вирішувати і на морально-етичному, і на законодавчому рівнях, - заборонити хоча б на цій каденції такий перехід. А також загальний договір між політичними партіями не приймати "перебіжчиків".

Сьогодні політика в Україні - це хто кого більше обіллє брудом. І на це є запит, але що нам потрібно - задовольняти цей запит чи формувати політичну культуру? Давайте ухвалювати морально-етичний кодекс поведінки політичних партій, у якому прописано норми поведінки. Я сподіваюся, що ми поговоримо зі всіма політичними гравцями в Україні і домовимося хоча про те, щоб не приймати "перебіжчиків". Це порушення права виборця. Ця розмова йшла ще в парламенті за моєї каденції, разом із питаннями зняття недоторканності. Ухвалили вже закон - зняли недоторканність, але не для себе, а для наступних каденцій. Не дослухалися до "Свободи", не ввели це до Конституції - тільки простим законом.

Якщо сприймати політику як війну, де перемога виправдовує всі засоби, то межа, яку політик не має права перетинати - це інтереси держави. Коли ти служиш в армії, ти стикаєшся з людьми різних абсолютно поглядів. Але у нас є спільний ворог, з яким ми ведемо війну. Утім, ми можемо тут сісти і порадитися, як ми будемо "в хаті нашій господарювати". Ідемо до працедавця - до людей - і з ним домовляємося: "У мене ось такий є проект, а у товариша - такий. Але воювали ми з ним разом".

Межа нашої боротьби між собою не може перетинати межу державних інтересів. Ми не можемо бути ворогами. У нас є конкуренція, так, і саме тому ми не вороги - у нас просто різні проекти і різне бачення”.

Читайте: Руслан Кошулинський: “ОТГ зробили під ”голоси“ і загнали туди людей насильно”

Фото: KV

KиевVласть

Влад Григор'єв

Теги: свобода, президент, децентралізація, політична агітація, Руслан Кошулинський, Вибори 2019, мажоритарна система

пятница, 19 июля 2019 г.
17:02
У популярного поезда “Четырех столиц” увеличилось количество вагонов
16:44
В Киеве проводят аукционы на право эксплуатации еще 13 парковками (список адресов)
16:24
В Киеве задержан очередной псевдоминер
16:01
Губернатор Бно-Айриян просит пользователей Facebook помочь ему разобраться со сметой детсада
15:42
В “Киевпастрансе” заявили об увольнении водителя троллейбуса за игры в телефоне во время движения (видео)
15:21
Должностные лица Бориспольского горсовета попались на взятке в 60 тысяч гривен
15:00
Хит-парад видеоновостей от КиевVласти, 12-18 июля 2019 года (видеодайджест)
14:46
В Киев прибыли участники “Мотопробега Единства” (фото)
14:25
Вячеслав Непоп: “Идет поиск земельных участков для строительства жилья пострадавшим от аферы “Элита-Центр”
14:06
Петру Пантелееву доверили поруководить Киевом
13:44
В ЖК Park Lake City стартовали дополнительные скидки на покупку видовых квартир, - DIM Group
13:23
С начала 2019 года на “горячую линию” Киевского рыбоохранного патруля поступило 621 обращения (видео)
13:04
Фермерские хозяйства Киевщины могут получить денежную помощь от государства
12:43
СК “КРОНА” сделала своим клиентам специальное предложение
12:24
В ночь на 20 июля на правобережной развязке моста Патона будет ограничено движение
12:08
НАБУ проводит обыски в помещениях АК “Богдан Моторс” (видео)
Календарь событий