вторник, 23 апреля 2019 г.

Руслан Кошулинський: “Мажоритарна система - це скуповування голосів”

Руслан Кошулинський: “Мажоритарна система - це скуповування голосів”

Українська політика за періоду незалежності ще не сформована остаточно, і їй бракує багато чого. На думку кандидата на пост Президента від об'єднаних сил націоналістів Руслана Кошулинського, державному політикуму ще треба пройти низку змін - перехід з мажоритарної системи на відкриті списки, сформувати партійну культуру та не допускати “перебіжчиків” з партії до партії, і виховати здорову конкуренцію проектів та ідей.

Про це KV стало відомо з інтерв'ю кандидата в президенти України Руслана Кошулинського.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Так, Кошулинський вважає існуючу систему проходження народних обранців до парламенту “дірявою” - тобто такою, яка дозволяє фальсифікації та маніпулювання.

“Відкриті списки краще, адже вони дають, по-перше, змогу відкликати народного депутата, по-друге, дають змогу політичним партіям змагатися з великою кількістю потужних популярних людей. Мажоритарка - це скуповування голосів.

Я б взагалі мінімізував відсотковий поріг для входження політсили у парламент. Було б чесно, якби мінімізувати відсоток. Скільки отримав прихильників, стільки й маєш. Люди своїм вибором самі роблять математику. Ти набрав 80 голосів, інший набере 8000. Які партії є - усі повинні бути в бюлетені. Я розумію, що у подальшому ценз буде, буде механізм підняття, об’єднання партій.

Відсоток - це укрупнення партій, але ж він не працює. Для чого це було зроблено? Для створення партійної структурованості суспільства - але зараз це не допрацьоване. Механізм більших чи менших партій не працює. Можна говорити і про 5%, и про 10%, але це не аксіома. Це не є стала норма країн. Варіацій безліч”.

Кошулинський також вважає, що в українському політикумі “перебіжчики” становлять проблему, що випливає з відсутності партійної культури і таких понять, як честь та гідність. Бракує також здорової конкуренції між політиками.

“Проблема в тому, що зараз ми не маємо партійної культури. Найбільшим питанням є так зване тушкування - перехід з однієї фракції в іншу. Цю проблему треба вирішувати і на морально-етичному, і на законодавчому рівнях, - заборонити хоча б на цій каденції такий перехід. А також загальний договір між політичними партіями не приймати "перебіжчиків".

Сьогодні політика в Україні - це хто кого більше обіллє брудом. І на це є запит, але що нам потрібно - задовольняти цей запит чи формувати політичну культуру? Давайте ухвалювати морально-етичний кодекс поведінки політичних партій, у якому прописано норми поведінки. Я сподіваюся, що ми поговоримо зі всіма політичними гравцями в Україні і домовимося хоча про те, щоб не приймати "перебіжчиків". Це порушення права виборця. Ця розмова йшла ще в парламенті за моєї каденції, разом із питаннями зняття недоторканності. Ухвалили вже закон - зняли недоторканність, але не для себе, а для наступних каденцій. Не дослухалися до "Свободи", не ввели це до Конституції - тільки простим законом.

Якщо сприймати політику як війну, де перемога виправдовує всі засоби, то межа, яку політик не має права перетинати - це інтереси держави. Коли ти служиш в армії, ти стикаєшся з людьми різних абсолютно поглядів. Але у нас є спільний ворог, з яким ми ведемо війну. Утім, ми можемо тут сісти і порадитися, як ми будемо "в хаті нашій господарювати". Ідемо до працедавця - до людей - і з ним домовляємося: "У мене ось такий є проект, а у товариша - такий. Але воювали ми з ним разом".

Межа нашої боротьби між собою не може перетинати межу державних інтересів. Ми не можемо бути ворогами. У нас є конкуренція, так, і саме тому ми не вороги - у нас просто різні проекти і різне бачення”.

Читайте: Руслан Кошулинський: “ОТГ зробили під ”голоси“ і загнали туди людей насильно”

Фото: KV

KиевVласть

Влад Григор'єв

Теги: свобода, президент, децентралізація, політична агітація, Руслан Кошулинський, Вибори 2019, мажоритарна система

вторник, 23 апреля 2019 г.
07:15
Плановые отключения электроэнергии в Киевской области 23 апреля 2019 года (полный список населенных пунктов)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 23 апреля 2019
понедельник, 22 апреля 2019 г.
20:45
В “Киевзеленстрое” снова сообщили о массовой краже зеленых насаждений в Деснянском районе (фото)
20:26
“Киевводоканал” назвал адреса плановых ремонтных работ на этой неделе
20:04
Беличанский лес уже пять лет является частью Национального парка, но пребывает в заброшенном состоянии (видео)
19:46
Ход работ на ЖК “Отрада” и “Радужный”
19:26
В Киеве во время ремонтов учтут потребности людей с инвалидностью и маломобильных групп населения, - КГГА
19:04
Гимназия А + поучаствует в архитектурном фестивале для детей Archikidz!, - KAN
18:44
Фонтаны Киева возобновят работу с 27 апреля (часы работы)
18:24
В “Киевгазе” рассказали, что делать, если ошибся и оплатил не тот счет
18:05
Директор департамента финконтроля КГГА Оксана Колтик за 2018 год заработала 455,4 тыс. гривен
17:45
На таможне в аэропорту “Борисполь” задержали партию из 1185 мужских футболок
17:21
В ЖК “Озерный гай Гатное” построят фитнес-центр с бассейном и супермаркет
17:00
Киево-Святошинский райсовет ударно поработал на внеочередной сессии
16:44
В рамках проекта “Врач в Вашем доме” обследовались уже более 72 тысяч киевлян (+ график)
16:26
На Бориспольщине военнослужащий убил одного человека, а второго ранил
Календарь событий