четверг, 20 сентября 2018 г.

Як пережити хандру восени

Як пережити хандру восени

Коли на вулиці  безперестанку йде дощ, коли темніє ще вдень, багато людей відчувають осінню хандру. Головною причиною хандри восени є різкий перехід від літнього насиченого ритму життя, повного радості до осінньої похмурої буденності.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Психолог Віктор Франкл, який пройшов нацистські концтабори, ввів таке поняття, як соціальний вакуум, коли ми в якийсь момент не відчуваємо сенсу життя, що зазвичай відбувається під час осінньої депресії. Психотерапевт, викладач психології  Київського Палацу дітей та юнацтва Віталіна Кізіма додає: "Але важливо розрізняти депресію й хандру. Хандра - це лише депресивний стан, коли людина перебуває пригніченою, дратівливою або засмученою. А депресія -  це апатичний стан, коли людина не може нічого робити, не отримує ані позитивних, ані негативних емоцій. Це  страшно, бо вона взагалі нічого не відчуває. Такий стан стає хворобою, якщо не закінчується протягом півроку. Але варто пам'ятати, що така людина може виглядати цілком нормально, посміхатися на фото, але обдумувати суїцид". 

Психологи й психіатри зазначають, що хандра - це не душевна хвороба, а швидше біологічна, бо наші біоритми повинні підлаштовуватися під осінню погоду. Вчені встановили, що гарний настрій та самопочуття людини напряму залежать від кількості сонячного світла, яке отримує наш організм. Саме восени, коли світловий день короткий, мозок виробляє мелатонін – гормон сну. Це і викликає  поганий настрій та погіршення самопочуття, сонливість, тобто можна простати 10 годин, але так і не виспатися . Через що  людина може  стати пасивною, іноді виникають проблеми з плануванням свого дня,  дехто восени постійно запізнюється. Осіння хандра характеризується поганим настоєм, погіршенням самопочуття, сонливістю. Головне-вчасно помітити хандру, адже вона може затягнутися на декілька місяців.

Як же боротися з осінньою хандрою? Можливо, є якась магічна таблетка, яка допоможе вилікуватися. Психотерапевт Віталіна відповідає: "Медикаментозно лікуватися не потрібно. Але завчасно треба готувати свій організм до того, що може  наступити хандра. Тому потрібно придумати про це раніше і забезпечити себе цікавою справою. Це може бути спорт, танці або інші види активного відпочинку. Потрібно знайти цікаве діло саме для вас".

Спорт - дієвий засіб проти хандри. Але не варто занадто виснажливо тренуватися, просто отримуйте задоволення. Корисніше проводити тренування на вулиці,  доки погода дозволяє. А потім достатньо робити гімнастику кожного ранку.  

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Саме восени активізується культурне життя - відбувається багато творчих, спортивних, навчальних та пізнавальних фестивалів, концертів, театральних вистав, спортивних змагань, виставок тощо.  Люди намагаються втекти від негативного стану, отримати позитивні емоції. Потрібно відпочивати, як тільки можна і пам'ятати, що це  ще й - в лікувальних цілях. Можна гуляти вулицями міста, зустрічатися з друзями, відпочивати на природі. Уникайте одноманітності! Не живіть кожен день однаково, пускайте в життя різноманітність. Ходіть в кіно, на виставки, у театри, на екскурсії, в музеї .

Також  для лікування осінньої депресії можна використати світло та колір. Наприклад, вмикати яскраве або жовтувате (сонячне) світло, не сидіти в сутінках. Намагайтеся прокидатися якомога раніше, щоб збільшити свій світловий день та більше встигнути. Аби день пройшов гарно, подивіться кілька хвилин у вікно, поспостерігайте за людьми навколо, а головне -отримуйте сонячне світло. Також допомагає підняти настрій яскравий одяг. Погодьтеся, якщо людина йде в жовтому пальто, вона своїм сяйвом заряджає також людей навколо, у яких так само підіймається настрій. Можна додавати яскраві речі не лише в гардероб, а й додати гарячих кольорів вдома або на робоче місце.

Потрібно насолоджуватись корисним осіннім повітрям за будь-якої погоди. Можливо, час завести собаку, адже з нею ви гарантовано щодня будете виходити на прогулянки, незважаючи на дощ. Пухнастий друг завжди готовий з вами гуляти, у нього немає невідкладних справ. А до прогулянки в місцевий  парк потрібно кликати і друзів, адже відпочивати на природі корисно всім. Можна влаштувати з друзями спільний вечір-перегляд улюблених комедій з домашніми  смаколиками.

І головне - пам'ятати, що поки ти сам не захочеш позбутися хандри, то всю осінь проведеш на дивані, боячись дощу та вітру.  Якщо вносити в своє життя  яскраві фарби, то можна легко забути про хандру.

Читайте: На журналістській кухні – новачки

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

KиевVласть

Людмила Кухаренко

Теги: новости киева, лечение, профилактика, депрессия, меланхолия, осенняя хандра

четверг, 20 сентября 2018 г.
10:00
Заседание Киевсовета 20.09.2018 года: онлайн-трансляция и повестка дня
17:06
ООО “Печерский рынок” затеял строительство на ул. Михаила Бойчука без разрешительных документов
16:46
Киевсовет поддержал один из двух проектов решения о передаче в аренду земли компании Александра Омельченко
16:27
Киевсовет передал в аренду 2,5 га земли в Оболонском районе компании, связанной с экс-директором Департамента земельных ресурсов КГГА
16:01
В Киевсовете опять появилась фракция “Объединение “Самопомощь”
15:43
Кличко указали на нелегальную оптовую базу на Оболони, где торгуют продуктами неизвестного происхождения
15:26
Полиция Киева задержала подозреваемых в разбойном нападении на игорное заведение
15:05
На строительство поликлиники в Дарницком районе не хватает 90 млн гривен, - Мирошниченко (видео)
14:45
Киевляне жалуются на отсутствие дешевого хлеба в “социальных” киосках
14:24
Киевсовет передал землю под детским садом компании с оффшорными корнями
14:04
Родительский комитет музыкальной школы №2 в Белой Церкви отказывается переезжать в не отремонтированное помещение (видео)
13:46
Работа киевского метрополитена сегодня будет изменена из-за футбола
13:27
В Киеве прошел тренинг о домедицинской помощи для журналистов
13:07
За 8 месяцев в местные бюджеты Киевщины перечислено почти 14 млн гривен транспортного налога
12:54
Порошенко выступил с обращением к парламенту (видео)
12:41
В 2019 году на Оболони появится больше скверов
Календарь событий