понеділок, 6 травня 2024 г.

Профілізація: на Київщині сім вищих навчальних закладів надаватимуть профільну освіту

Профілізація: на Київщині сім вищих навчальних закладів надаватимуть профільну освіту
До 2027 року в Україні мають остаточно впровадити профільну школу. За цей час навчальні заклади реформують та переведуть на трирівневу освітню систему. Київська ОДА вже погодила сім ліцензій на провадження профільної середньої освіти вищим навчальним закладам. Це -  обласні академії та фахові коледжі при ВНЗ. Профільна та допрофесійна підготовка стане доступною для старшокласників більшості міських громад регіону.

Як стало відомо KV, голова Київської ОДА Василь Володін підписав розпорядження № 146 щодо впровадження освітньої діяльності у сфері повної загальної середньої освіти закладами вищої освіти без проходження процедури ліцензування.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Так, закладам вищої освіти очільник Київщини Василь Володін погодив сім ліцензій. Із них дві одержали філії Білоцерківського національного аграрного університету. 

Це  відокремлені структурні підрозділи – Технолого-економічний фаховий коледж та Маслівський аграрний фаховий коледж ім. П.Х.Гаркавого. Обидва надаватимуть профільну середню освіту. 

Технолого-економічний фаховий коледж базується у Білій Церкві по вулиці Ярослава Мудрого, 21/2 і охопить навчанням 380 осіб. За даними YouControl, коледж був зареєстрований у квітні 2007 року. Та сам навчальний заклад був заснований ще у вересні 1944 року як Білоцерківський сільськогосподарський технікум Наркомхарчопрому СРСР.  Керує ним спеціаліст вищої категорії, викладач-методист Людмила Лендрик. 

Заклад надає фахову передвищу, загальну середню освіти та готують тут майбутніх економістів, комерційних підприємців, фінансистів та фахівців із енергетичного машинобудування та харчових технологій, ветеринарів. Вартість навчання коливається від 15 до 15,6 тис. гривень за рік на денній формі. 

Маслівський аграрний фаховий коледж ім. П.Х.Гаркавого зі сторічною освітньою історією продовжить працювати з обсягом в 190 осіб. Заклад зареєстрований у селі Маслівка по вулиці Незалежності, 66 (Миронівська громада Обухівського району). 

Заклад був створений як  сільськогосподарський технікум з правами вищого навчального закладу у 1920 році на базі селянської гімназії. Він був єдиним на ті часи  спеціалізованим вищим навчальний заклад з підготовки селекціонерів-насіннярів.  Сьогодні коледж працює під керівництвом викладача вищої категорії, відмінника освіти України Наталії Пахович. Цьогоріч заклад одержав понад 15 млн гривень бюджетних асигнувань на своє утримання. 

Загалом коледж здійснює підготовку молодших фахових бакалаврів на базі 9 та 11 класів за спеціальностями: "Агрономія", "Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва", "Менеджмент" та "Фінанси банківська справа і страхування", "Автомобільний транспорт".

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

З обсягом 392 особи профільну освіту надаватиме обласний комунальний заклад "Академія мистецтв імені Павла Чубинського". За даними YouControl, "Академія мистецтв" зареєстрована більш 17 років тому – 13.02.2002 року в Печерському районі Києва (вулиця Івана Мазепи, 15, поблизу Києво-Печерської Лаври), а заснована була в 1930 році як Київський технікум по підготовці організаторів культурно-дозвіллєвої роботи. Очолює установу з квітня 2010 року Василь Романчишин – кандидат культурології, професор, заслужений діяч мистецтв України.

Академія мистецтв ім. Павла Чубинського

На сайті Академії повідомляється, що установа має вже 90-річний досвід підготовки діячів мистецтва. Академія має акредитацію і здійснює підготовку фахових молодших бакалаврів та спеціалістів за спеціальностями "Хореографія", "Менеджмент соціально-культурної сфери", "Музичне мистецтво" і "Сценічне мистецтво", "Інформаційне, бібліотечне та архівна справа" і "Туризм". Випускають тут і артистів і викладачів хореографічних та хорових ансамблів,  театральних колективів, бібліотекарів і діловодів.

Читайте: Киевоблсовет планирует переименовать областную Академию искусств

Одну ліцензію за рівнем профільної середньої освіти з обсягом 460 осіб має філія Національного авіаційного університету – відокремлений структурний підрозділ Васильківський фаховий коледж. Заклад діє у місті Васильків ще  з довоєнних часів як Васильківська авіаційна школа механіків, а реєстрацію юрособи одержав у 2000 році. 

Тут вже розпочалися вступні курси до нового навчального року, а надають тут фахову передвищу освіту за сімома спеціальностями, як "Менеджмент", "Інженерія програмного забезпечення", "Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології", "Телекомунікації та радіотехніка", "Авіоніка", "Соціальна робота" та "Авіаційний транспорт".

Васильківський фаховий коледж

Ще три профільні ліцензії відійшли до філій Національного університету біоресурсів і природокористування України. Одну із них має Боярський фаховий коледж (код ЄДРПОУ ВП 33295449) на 440 осіб, що розташований у Боярці по вулиці Сільгосптехнікум, 30 і зареєстрований у 2007 році. Керує ним – директор Сергій Кропивко. Викладають тут дев’ять дисциплін, і окрім економічних спеціальностей, можна обрати екологію, комп'ютерні науки, геодезію, агрономію та лісове і садово-паркове господарство.

Дісталася ліцензія і Ірпінському фаховому коледжу на 560 студентів. Коледж працює в Ірпені по вулиці Гагаріна, 9 і зареєстрований як юрособа з 2007 року. Керує установою викладач вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист Наталія Ільченко. Освітня діяльність тут здійснюється за трьома ступенями – бакалавр, молодший спеціаліст та фаховий молодший бакалавр. А готують тут фахівців із економіки, фінансів, маркетингу та комп’ютерної інженерії, а також – торгівлі та харчових технологій. 

Ірпінський фаховий коледж

Ще один структурний підрозділ університету працює у Немішаєвській громаді по вулиці Технікумівська, 4. Це – Немішаївський фаховий коледж з понад столітньою історією. Він одержав ліцензований обсяг на 650 осіб. Керує ним – кандидат сільськогосподарських наук Володимир Альохін. Коледж позиціонує себе як передовий заклад аграрної освіти, в якому на п’яти відділеннях здобувають фахову освіту за 9 спеціальностями  понад 1,6 тис. студентів. А вивчають ветеринарну медицину, електроенергетику, технологію виробництва, агроінженерію та транспортні технології, економіку тощо.

Освітній процес у коледжі забезпечують 165 педагогічних та науково-педагогічних працівників. Особливістю закладу є те, що під час навчання студенти мають можливість проходити виробничу практику за кордоном. Загалом свою освітянську діяльність заклад розпочав ще у 1912 році.


Читайте: Київщина візьметься за підготовку фахових молодших бакалаврів

Нагадаємо, як повідомляла раніше KV, Київська ОДА оновила освітні ліцензії комунальним закладам обласної ради. Це – навчальні заклади в Білоцерківському, Бучанському, Фастівському, Бориспільському та Обухівському районах. Ліцензії одержали фахові коледжі, вищі навчальні заклади та ліцеї технічного спрямування. Загалом здобувати майбутню професію школярі Київщини зможуть у 10 профільних школах. Ще 24 ліцензії губернатор схвалив десяти спецзакладам І-ІІІ рівнів акредитації. 

Читайте: Старша школа: на Київщині визначили обсяги профільного навчання

Крім того, Київська ОДА видала чергові 147 ліцензій комунальним навчальним закладам у п’яти районах Київщини. Ліцензії без проходження процедури ліцензування одержали 41 школа та вісім дитсадків. Ще п’ять ліцензій відійшли до приватних шкіл та садочків у Бучанському та Білоцерківському районах. Загалом навчальні заклади працюватимуть в міських громадах Вишневого, Білої Церкви, Бучі, Ірпеня та ще у семи сільських та селищних тергромадах.

Читайте: КОДА ліцензувала діяльність 44 шкіл та десяти дитсадків Київщини

*Білоцерківський національний аграрний університет (код ЄДРПОУ: 00493712).

** Технолого-економічний фаховий коледж Білоцерківського національного аграрного університету" (код ЄДРПОУ: 00419680). 

*** Маслівський аграрний фаховий коледж ім. П.Х.Гаркавого Білоцерківського національного аграрного університету (код ЄДРПОУ: 36969901).

**** КЗ вищої освіти КОР "Академія мистецтв імені Павла Чубинського" (код ЄДРПОУ 02214938).

***** Національний авіаційний університет (ідентифікаційний код юридичної особи 01132330).

****** Національний університет біоресурсів і природокористування України"(00493706).

******* Боярський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України (код ЄДРПОУ: 33295449).

******* Ірпінський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України (код ЄДРПОУ: 33295386). 

******** Немішаївський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України (код ЄДРПОУ: 33295412).

Фото: колаж KV

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, кога, власть киевщина, образование, лицензия, вуз, распоряжения, среднее образование, профильное образование, базовое образование, внз, трехуровневая система среднего образования

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.