вторник, 11 августа 2020 г.

Під одну мірку: Київоблрада хоче вирівняти ціни на медпослуги

Під одну мірку: Київоблрада хоче вирівняти ціни на медпослуги

На найближчій сесії Київоблради депутати розглянуть зміни до положення про надання комунальними лікарнями платних медичних послуг. Оскільки їхню вартість медзаклади встановлюватимуть самостійно, депутати вирішили, що сталим зроблять розмір рентабельності послуг, аби платити пацієнтам доводилося однаково. Лікарі кажуть, що причини нововведення їм зрозумілі. Але побоюються, що це негативно вплине на їхню зарплатню.

Як стало відомо KV, до розгляду на найближчій сесії Київської обласної ради (КОР) підготовлений проєкт рішення “Про внесення змін до рішення Київської обласної ради від 19.02.2019 № 765-32-VІ “Про затвердження Типового Положення про надання платних медичних послуг закладами охорони здоров’я, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області”. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Зміни, які хочуть впровадити, стосуються розрахунку собівартості платних медичних послуг. Зокрема, у документі з’явиться пункт “при розрахунку вартості платної медичної послуги встановити рентабельність у розмірі 15%”, а розраховуватися буде повна вартість надання послуги, до якої вже входять заробітна плата та вартість розхідних матеріалів.

Нагадаємо, медичні заклади можуть надавати лише ті види платних послуг, які визначені у Переліку платних послуг, затвердженому постановою КМУ від 17.09.96 р. № 1138. Перелік широкий та включає не тільки медичні, але й інші послуги.

Серед оплачуваних – стоматологічна допомога; протезування; корекція зору; косметологічна допомога; оздоровчий масаж; лабораторні, діагностичні та консультативні послуги без направлення лікаря тощо. На медичні послуги діє звільнення від оподаткування ПДВ, але якщо медзаклад входить до переліку закладів охорони здоров’я в переліку наказу МОЗ від 20.10.2002 р. № 385, і медзаклад має ліцензію на надання послуг. Утім, згадана пільга не поширюється на медичні послуги, які передбачені підпунктами “а” – “о” пп. 197.1.5 Податкового кодексу. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Слово медикам

За словами голови постійної комісії КОР з питань охорони здоров’я Наталії Бігарі, сам пункт з’явився у положенні згідно до законодавчих вимог до некомерційних підприємств, якими стали заклади охорони здоров´я на Київщині, а обсяг рентабельності — 15% — вже встановили після спільних депутатських обговорень для вирівнювання цін на послуги між медзакладами.

“Собівартість платних послуг включає багато складових, у тому числі рентабельність. Відповідно до нового закону, вона прораховується для некомунальних підприємств у розмірі від 10 до 30%. Рішенням сесії ми вийшли на золоту середину і встановили 15%, аби усі лікувальні заклади були в однакових умовах. Якщо ми не ухвалимо єдину ставку на сесії, вийде так, що ціна послуг буде різною у різних закладах — десь дешевшою, десь дорожчою. Чи будуть платні послуги вводитися до системи охорони здоров´я розширено – будуть, оскільки в умовах нинішньої медичної реформи держава нам не сплачуватиме за медичні послуги, що надаються. Медзаклади є заручниками ситуації. Подібні рішення приймають в усіх регіонах країни засновники підприємств (місцева влада)”.

За словами директора  КНП “Броварська багатопрофільна клінічна лікарня” БРР Валентина Багнюка, однаковий рентабельний відсоток для всіх лікарень є прийнятним. Адже вартість послуг закладів у будь-якому випадку буде відрізнятися від потужностей медзакладу.

“Районна комісія охорони здоров’я ще розглядала питання розрахунків вартості послуг.  Я не думаю, що хтось буде виставляти максимальну ціну. Є формула, в яку включені заробітна плата, вартість розхідних матеріалів і мінімальна рентабельність 15%. За рахунок цього вже може бути різна ціна, бо зарплата може відрізнятися, як і ціна послуг. Тому що багато напрямків лікування до протоколів НСЗУ не було включено. Наприклад, не вистачає якихось ліків, а вони потрібні для лікування. Або якусь вартість аналізів національна служба відшкодовує, а деяку ні. Тому пацієнт змушений буде оплатити ту вартість. А це вже платна послуга. Всі ми розуміємо, що пацієнти не такі вже і багаті, щоб розкидатися коштами. І для того, щоб лікарні мали змогу конкурувати, необхідно, щоб вартість послуг була меншою. Тому такий однаковий рентабельний 15% для всіх є прийнятним. Це все ж більше, аніж 10%, але і 30% було би занадто. Собівартість послуг у будь-якому випадку буде у кожного своя і залежатиме від наявності того чи іншого обладнання, витратних матеріалів тощо. Вартість послуг не може бути однаковою для всіх медзакладів”, – розповів він.

Як розповіла головна лікарка КНП ВРР “Васильківська центральна районна лікарня” Лідія Пацало, у разі встановлення однакової вартості послуг у комунальних лікарнях, мають бути враховані усі витратні матеріали у повному обсязі.

“Область нас не долучила до обговорення змін щодо надання платних послуг і інформації жодної не запитувала. Вважаю, що ціна має бути розрахована для кожної лікарні із урахуванням її обладнання та умов перебування. А однакова вартість послуг для усіх комунальних лікарень може бути лише за умови, що у послугу включать усі витратні матеріали. Зараз у приватних лікарнях прийом лікаря коштує 250-500 гривень і зарплати вони мають по 20-30 тисяч гривень. А у комунальних лікар приймає за 60 гривень, і отримує 4 700 гривень, то звідки йому брати наснагу до роботи? Має бути якась справедливість”, – каже вона. 

Нагадаємо, з початку 2020 року медичні заклади Київщини, що віднині мають статус комунальних некомерційних підприємств, почали працювати за новими правилами. Це включає до себе новий підхід до фінансування закладів після їх переходу на модель некомерційних. 

Читайте: Фінанси і нюанси: як перебігатиме реформа медзакладів на Київщині

Першим КНП на Київщині стала Броварська центральна районна лікарня. Таке рішення було прийнято ще у липні 2018 року Броварської міською радою. 

Читайте: Центральная Броварская больница стала некоммерческим КП

А у ланці первинної медицини повний перехід першим завершив Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Вони також стали у першій п’ятірці тих, хто підключився до так званої е-централі — електронної системи для невідкладної допомоги "Централь 103".

Читайте: Киевский областной центр экстренной медпомощи станет первым некоммерческим учреждением на Киевщине

На черговому засіданні КОР 19 грудня 2019 року депутати підтримали створення трьох некомерційних комунальних підприємств: “Київський обласний лікарсько-фізкультурний диспансер”, “Київський обласний центр охорони здоров’я матері і дитини” та “Обласний дитячий санаторій “Поляна” і, власне, “Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф”.

А на позачерговій сесії КОР у січні 2020 року депутати розглянули питання створення некомерційних підприємств “Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф”, “Київська обласна клінічна лікарня" і "Київський обласний онкологічний диспансер”. 

Читайте: Київоблрада перетворить ще три медзаклади на некомерційні компідприємства 

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Влад Григор'єв

Теги: новости киевской области, новости киевщины, кога, киевская область, кп, финансирование, новини київської області, кос, кода, киевский областной совет, моз, министерство здравоохранения, реорганизация, Київська область, Київська обласна рада, фінансування, коммунальное некоммерческое предприятие, офис реформ моз, реорганізація, комунальне некомерційне підприємство

вторник, 11 августа 2020 г.
14:10
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
16:22
Двух киевлян задержали за кражи из терминалов самообслуживания в Броварах (фото)
16:09
Андрей Пальчевский хочет выяснить уровень подготовки школ ко второй волне коронавируса
16:04
В одном из водоемов на Осокорках в Киеве произошел замор рыбы (фото)
15:45
Дело Шеремета: Юлию Кузьменко отпустили из-под стражи
15:23
В ДК “Росава” в Белой Церкви демонтировали фрагмент уникального витража (фото)
15:06
В “Эко-Буд-Трейд” заявили об отсутствии долгов перед строящим Подольский мост субподрядчиком
15:00
Хит-парад видеоновостей от КиевVласти, 3-9 августа 2020 года (видеодайджест)
14:43
АМКУ попросили проверить обоснованность цены на ПЦР-тесты в ряде медучреждений Киева
14:25
Случай бешенства зарегистрирован в Голосеевском районе Киева
14:05
На Львовской площади в Киеве с 11 августа будет частично ограничено движение (схема)
13:44
Для раздельного сбора мусора в Киеве с начала года установили 500 контейнеров-“колокольчиков”
13:25
Пьяный водитель разнес клумбы на Аллее Героев Небесной Сотни в центре Киева (фото, видео)
13:06
За 18 млн гривень в Хотові побудують очисні споруди
12:43
За сутки в Киевской области и столице выявили более 160 носителей коронавируса
12:25
На улицах Бастионной и Стрелецкой в Киеве ввели новые схемы организации движения с полосами для велосипедов (фото)
Календарь событий