неділя, 28 квітня 2024 г.

Чому під час війни у Вишневому вирішили зводити нову будівлю мерії та що завадило таким планам

Чому під час війни у Вишневому вирішили зводити нову будівлю мерії та що завадило таким планам

Історія з реконструкцією у Вишневому за 193 млн гривень аварійного кінотеатру “Промінь” під будівлю мерії та ЦНАПу отримала несподіваний поворот. Обласна влада “рекомендувала” владі цього міста від таких планів під час війни відмовитися, після чого відповідний договір підряду було розірвано. Здавалося, цього всі і хотіли: місцеві вимагали зупинити цю закупівлю, мовляв, по-перше, у місті вистачає і більш нагальних проблем, а по-друге, триває війна і коштів насамперед потребує армія. Тоді в міськраді виправдовувалися, що без цієї реконструкції вона буквально опиниться на вулиці, адже орендовану нею будівлю необхідно негайно звільнити через її продаж в приватні руки. Тепер з відміною тендеру на реконструкцію закинутого кінотеатру, питання подальшого розташування мерії Вишневого постає ще гостріше, тому далі буде. 

Як стало відомо KВ з оголошення електронної системи ProZorro, КП “Головне управління комунального господарства” Вишневої міської ради (*) розірвало з ТОВ “Максима Буд” (**) укладений 10 листопада 2023 року договір на реконструкцію нежитлової будівлі на вул. Святошинська, 11 “під громадську будівлю із спорудою цивільного захисту для розміщення адміністративних органів місцевого самоврядування та центру надання адміністративних послуг Вишневої міської громади”. Ціна договору складала 193,24 млн гривень. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Що передбачала реконструкція

За умовами договору, реконструкція повинна була тривати до кінця 2024 року. В її рамках підрядник зобовʼязувався виконати демонтажні та загальнобудівельні роботи, улаштувати системи опалення, вентиляції, каналізації та водопостачання, виконати внутрішнє опорядження та благоустрій території. 

Читайте: У Вишневому вирішили побудувати нову мерію замість старого кінотеатру за завищеною ціною

У пояснювальній записці, опублікованій на ProZorro, зазначено, що реконструювати хотіли двоповерхову будівлю кінотеатру (1968 року будівництва) в адміністративну будівлю з чотирма надземними та одним підвальним поверхом.


На фото: будівля кінотеатру по вул.Святошинській, 11 у Вишневому

Згідно з документом, на першому поверсі адмінбудівлі планували розмістити, зокрема, сесійну залу на 64 місць, ЦНАП, буфет, музей та дві виставкові зали для тематичних виставок. На другому, третьому та четвертому поверхах було заплановано облаштування кабінетів та конференц-залів. Підвальний поверх хотіли використовувати для розміщення технічних приміщень та архівів, а також як укриття на 250 осіб.

Одноповерхову будівлю гаража, що знаходиться на території закинутого кінотеатру, планували реконструювати в двоповерховий адміністративно-побутовий корпус. На ділянці, площа якої становить 0,28 га, також хотіли розмістити майданчик для автомобілів та велостоянку.

Для чого планували реконструкцію

У Вишневій міськраді, у відповідь на інформаційний запит KВ повідомили, що будівлю по вул. Святошинська, 11 планували реконструювати для розміщення власне міськради з її виконавчими органами. За вказаною адресою, як уточнили, розташований аварійний кінотеатр “Промінь”, який свого часу був переданий Києво-Святошинською райрадою до комунальної власності громади Вишневого та з моменту передачі не використовувався.

В міськраді нагадали, що на сьогодні вона розміщена в будівлі на вул. Святошинська, 29, яку потрібно негайно звільнити через плани Регіонального відділення фонду держмайна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях її продати. Зазначається, що оскільки альтернативного приміщення немає і переїздити немає куди, було скликано комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Вишневої міської територіальної громади та вирішено реконструювати для цих цілей закинутий кінотеатр.

Будівля по вул. Святошинська, 29, де зараз розміщена міськрада Вишневого

За інформацією на сайті Фонду держмайна, будівля №29 по вул. Святошинська у Вишневому перебуває на балансі державної установи “Український дім фарфоро-фаянсової промисловості”, а міськрада користувалася нею на підставі договору оренди від 19.11.2012 року № 1347. Зазначається, що строк дії цієї угоди закінчився ще 18 вересня 2018 року, але міська рада продовжує користуватися приміщеннями досі.

Приватизаційний аукціон з продажу вказаної будівлі був запланований на 4 жовтня поточного року зі стартовою ціною 21,7 млн гривень. Однак, торги відмінили, оскільки бажаючих її придбати не знайшлося.

Читайте: Здание, которое арендует горсовет Вишневого могут пустить с молотка за долги по коммуналке

Реакція на масштабну реконструкцію та тимчасова крапка в історії

Тендер на проведення реконструкції закинутого кінотеатру викликав бурхливу реакцію громадян, які “засипали” Держаудитслужбу зверненнями з вимогою зупинити цю закупівлю як недоцільну під час війни. У зверненнях, зокрема, вказувалося на завищену вартість робіт, за яку можна було б побудувати кілька нових будівель, а не робити реконструкцію однієї аварійної. Зазначалося, що такі витрати під час війни є необґрунтованими та загрожують національній безпеці, оскільки кошти в першу чергу необхідні на потреби армії.

15 листопада місцеві жителі Вишневого зареєстрували петицію, в якій вимагали зупинити реконструкцію будівлі по вул. Святошинська, 11 та передати кошти на будівництво шляхопроводу над залізнодорожною колією. Зазначається, що це необхідно для сполучення автомобільною розв'язкою центральної та південної частини міста Вишневе. Станом на 23 листопада петиція вже набрала необхідних 150 голосів.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Хвиля суспільного невдоволення дійшла до обласної влади і наприкінці робочого дня п'ятниці, 24 листопада 2023 року, голова Київської облдержадміністрації (КОДА) Руслан Кравченко повідомив про рекомендацію Вишневій міськраді відмовитися від планів проведення реконструкції колишнього кінотеатру.

“Робоча група “Прозорість та підзвітність”, до якої входять представники правоохоронних та антикорупційних органів, вважає недоцільним використання 193 млн грн бюджетних коштів під час воєнного стану на будівництво фактично нової будівлі міської ради. Ця закупівля також викликала значний резонанс у суспільстві. Вишнева міська рада вже розірвала договір підряду за цією закупівлею”, – заявив губернатор Київщини.

Руслан Кравченко констатував, що питання розміщення міськради Вишневого нікуди не зникло. У зв'язку з чим він ініціював нараду з представниками громади та Фонду держмайна України, щоб врегулювати всі питання. Терміни цієї наради наразі не відомі, однак за словами губернатора, вона планується “найближчим часом”.

Раніше KВ неодноразово повідомляла про невдоволення жителів різних міст Київщини та столиці щодо витрат під час війни на некритичні потреби. Зокрема, ще в липні 2023 року жителі Василькова звернулися до влади своєї громади з проханням щодо розподілу коштів місцевого бюджету на потреби Збройних Сил України, зареєструвавши відповідну петицію, яка набрала необхідну кількість голосів. Васильківці пропонували перерозподілити частину коштів міського бюджету, що надходять з військового ПДФО, на придбання дронів для українських воїнів замість благоустрою тротуарів та квітників.

Читайте: Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2023-го витрачав Васильків

На початку вересня поточного року на сайті Київради була опублікована петиція, якою жителі столиці вимагають від бюджетної комісії Київради та КМДА планувати бюджет столиці на 2024 рік, виходячи з пріоритетів воєнного часу, а не забаганок і проєктів, що не є питаннями виживання. У вересні (16, 23 та 30 числа) під стінами столичної адміністрації пройшло кілька мітингів з вимогами закласти в бюджет кошти на потреби армії, а не на "бруківку і клумби". 7 та 21 жовтня також пройшли протестні акцій з вимогою зупинити фінансування непотрібних під час війни витрат та спрямувати бюджетні кошти на підтримку ЗСУ. 

Читайте: Кризи немає: У Києві витрачають бюджетні кошти на проєктування нових вулиць та КМДА під час війни знайшла гроші на будівництво дороги до непрацюючого аеропорту “Київ”

Зазначимо, що в області на сьогодні значна увага приділяється капітальним ремонтам доріг, потреба в яких викликає питання. Так, наприкінці серпня 2023 року Департамент регіонального розвитку (ДРР) Київщини замовив проведення капремонту дороги по вул. Гостомельське шосе в Ірпені за 117,03 млн гривень, які, на переконання місцевих, доцільніше було б витратити на відбудову зруйнованого житла ірпінців. А вже у жовтні цей же ДРР уклав договір на капремонт дороги між селами Велика та Мала Олександрівка на Бориспільщині за 93 млн гривень. При цьому жителі району переконані, що, на відміну від дійсно поганих доріг, цей шлях налічує зо два десятки вибоїн та кілька латок, тож обійтися можно було і ямковим ремонтом.

Читайте: В Ірпені за 117 млн гривень почали ремонт Гостомельского шосе, але місцеві не раді та На Бориспільщині хочуть витратити 93 млн гривень на капремонт дороги, на якій місцеві нарахували двадцять вибоїн 

Довідка 

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Максима Буд” зареєстровано в 2015 році в Києві. Статутний капітал – 1 млн гривень. Основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових будівель. Засновники – Максим та Олександр (директор) Строганови.

За даними Clarity Project, в результаті участі в публічних закупівлях ТОВ “Максима Буд” уклало 12 договорів на 2,13 млн гривень, з яких левову частку складав наразі розірваний договір з КП "Головне управління комунального господарства" Вишневого.

ТОВ “Максима Буд” виступало субпідрядником будівництва пішохідно-велосипедного переходу між парками “Хрещатий” та “Володимирська гірка”, більш відомого, як “міст Кличка”. Зведення цього мосту з 2019 року є предметом кримінального розслідування  №62019000000000619 за підозрою службових осіб Київської міськдержадміністрації та генерального проєктувальника в розтраті бюджетних коштів, виділених на розробку проєкту будівництва.

Читайте: На “мост Кличко” продолжают тратить бюджетные средства

Керівником КП “Головне управління комунального господарства” з 2021 року є Руслан Лисенко. Підприємство підпорядковане Вишневій міськраді, яку з 2011 року очолює Ілля Діков (на колажі).

* КП “Головне управління комунального господарства” Вишневої міської ради (код ЄДРПОУ: 38183153) 

** ТОВ “Максима Буд” (код ЄДРПОУ: 39605709)

Фото: колаж KВ 

КиївВлада

Валерія Бобровська, Альона Момот

Теги: новини київщини, новини київської області, тендер, реконструкція, YouControl, капітальний ремонт, вишневе, прозоро, ілля діков, вишнева міська рада, олександр строганов, витрати під час війни, максима буд, кінотеатр промінь, приміщення міськради, головне управління комунального господарства, руслан лисенко, максим строганов

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій